Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чому не сняться сни?

Чому не сняться сни?

Зміст:

Чи не сняться сни

У той час, коли деяким людям щоночі є кошмари, постійно сняться барвисті сни, є люди, які вважають, що зовсім не бачать сновидінь. Існує думка, якщо за ніч нічого не снилося, значить, спали дуже міцно. Буває, ніч пролітає як одна мить, а людина постає свіжий і виспався, сповнений сил.

Чому не сняться сни

Для поодиноких випадків теорія про міцний сон звичайно підходить. Але що робити, якщо нічні бачення людини практично не відвідують? Чи не є це фізіологічним відхиленням від норми? Для початку варто розібратися, що таке сон.

Що собою являє сон

Сон, це певний процес, який є природним для всіх живих істот. Під час цього процесу діяльність мозкових клітин перебувати в сплячому режимі, тобто діє на мінімумі.

Такий відпочинок притаманний будь-якій живій істоті, інакше ми не можемо нормально функціонувати.

Але ми звикли називати сном, зміну картинок, що відбувається в період швидкого сну, однією з двох існуючих фаз.

Чому не відвідують сни

Фази сну

Дві фази сну:

Що відбувається в період другої фази? Сповільнюється серцевий ритм людини, всі м’язи максимально розслабляються, а загальна температура тіла падає на кілька градусів. У цей час наш організм оновлюється, але мозок продовжує свою роботу, обробляючи інформацію, отриману за день. У цій фазі ми не бачимо сновидінь.

Фаза швидкого сну підвищує людині температуру на градус, два, м’язи можу напружуватися і розслабляється. А якщо поглянути на закриті повіки людини, то можна побачити, як рухаються зіниці. Мозок починає працювати вдвічі сильніше, і ми бачимо картинки, які прийнято називати сновидіннями. В середньому швидка фаза триває близько півтори години за ніч.

Скільки снів ми бачимо за ніч

Як правило, людям сняться близько чотирьох снів за ніч. Якщо перші два відображають пережиті емоції, то інші можуть бути абсолютно непов’язаними з вашої повсякденною діяльністю.

Вони бувають абсолютно нелогічними, одним сняться акули, яких людина в житті не бачив, печери або підводні глибини. Деякі скаржаться, що їм сняться взагалі не піддаються жодній логіці сни. Наприклад, людина може говорити: мені сняться сни про Білорусі при тому, що він ніколи там не був, не хотів побувати, і взагалі про це ніколи не думав.

Провидці створюють тлумачі снів на підставі ось таких не піддаються науці і логіці снів.

Що говорить психологія, якщо сняться незрозумілі сни

Психологи вважають, що ми можемо запам’ятати сюжет побаченого під час нічного відпочинку в тому випадку, якщо випадково прокинулися, або ж ті, які відвідують практично під ранок. Ми пам’ятаємо стільки снів, скільки разів за ніч ми з певних причин прокинулися. Психологія не виключає, що якщо індивід чимось сильно стурбований або перепрацював на роботі, відчув сильний стрес, то йому протягом усієї ночі може снитися продовження нелегкого дня.

Чи справді людині можуть абсолютно не снитися сновидіння

Психологи дружно відповідають — ні.

Сновидіння сняться всім, але ви їх можете просто не пам’ятати. І здається, що за ніч вас не відвідало жодне бачення.

Які можуть бути причини не запам’ятовування сну:

Способи повернення сновидінь

Якщо вам зовсім не сняться бачення, не варто заздалегідь турбуватися, адже можна спробувати повернути сновидіння в своє життя.

Варто привчитися до щовечірніх ритуалу, він повинен повторюватися щовечора, бажано в один і той же час. Наприклад, ви приймаєте теплий (ні не холодно або гарячий) душ. Потім читаєте книгу або дивіться кіно, знову-таки варто уникати негативної інформації, краще дивитися або читати легкі романи. Ще один варіант, перевірений роками, почитати наукову книгу, міцний сон, гарантований. Нічого не допомагає, значить, ваш вихід з створився ситуації, медитація, або піші прогулянки на свіжому повітрі.

Намагайтеся чергувати розумову діяльність з фізичною. Якщо ви постійно працюєте фізично, робіть перерви на те, щоб почитати журнал, попити чай, подивитися у вікно. Те ж саме, стосується і працівників морального праці, раз на годину — два пройдіться хвилин десять пішки, зробіть розминку.

І звичайно намагайтеся не вживати на ніч алкоголь, або седативні препарати. Все це дає лише тимчасовий ефект.

Будете ви ходити за правилами, і приємні сновидіння вам забезпечені. Спокійної вам ночі і приємних снів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: