Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чому виникає безсоння: причини і фактори ризику

Чому виникає безсоння: причини і фактори ризику

Причиною безсоння можуть стати різні негативні фактори, включаючи стрес, що лежить в основі цього стану.

Сюди ж можна віднести вживання алкоголю або зловживання психоактивними речовинами. І це далеко не весь список факторів, що провокують появу безсоння. Чому виникає безсоння? Нижче ми розглянемо причини безсоння докладно.

Стрес

У деяких людей безсоння розвивається в слідстві стресової події і це часто триває навіть після пережитого. Це відбувається тому, що вони звикли асоціювати місце, де вони сплять зі стресовим станом.

Занепокоєння в ліжку про такі речі, як робота, здоров’я або відносини, часто можуть не давати вам спати по ночах. Занепокоєння про те, що ви не можете заснути, також може утримувати вас в стані неспання, створюючи «порочне коло». Якщо причиною безсоння в вашому випадку є стрес, пропонуємо вашій увазі методи позбавлення від стресу — Як позбутися від стресу — 10 кращих способів.

Психічні і психопатологічні розлади

Причиною безсоння можуть стати психічні та психопатологічні розлади, такі як:

Стан здоров’я

Причиною безсоння також можуть стати різні захворювання, до яких можна віднести:

Зловживання алкоголем і прийняття наркотиків

Надмірне вживання алкоголю і прийняття наркотиків можуть стати причиною безсоння. Такі стимулятори, як нікотин і кофеїн (що міститься в чаї, кава і енергетичні напої) також можуть погіршити якість вашого сну.

Лікарські засоби

Деякі прописані або продаються без рецепта лікарські засоби можуть викликати безсоння. До них можна віднести:

Порушення біоритмів

Чому виникає безсоння при порушенні біоритмів? Порушений патерн сну є одним з найпоширеніших симптомів порушення біоритмів. Після довгого перельоту в літаку ви можете виявити, що вам стало складніше засипати в потрібний час. Також, ви можете прокинутися вночі і спати вдень.

Якщо ж ви страждаєте безсонням і шукайте нешкідливі способи її усунення, читайте про продукти, які допомагають лікувати безсоння і розлади сну.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: