Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Чорний акантоз у людини: причини, лікування

Чорний акантоз у людини: причини, лікування

Чорний акантоз (Acanthosis nigricans) — це стан, що характеризується затемненням (гиперпигментацией) і потовщенням (гіперкератозом) шкіри, яке виникає головним чином в складках шкіри в області пахв, паху і задньої частини шиї. Нижче ви докладно дізнаєтеся про чорному акантоз у людини — причини, лікування, типи і фото цього стану.

Що таке чорний акантоз

Acanthosis nigricans або чорний акантоз — це не шкірне захворювання як таке, а шкірний ознака основного захворювання.

Є два основних типи акантоза:

Злоякісний чорний акантоз зустрічається досить рідко і пов’язаний з розвитком ракових пухлин внутрішніх органів. Доброякісні типи, іноді звані «псевдоакантозом», зустрічаються набагато частіше.

Причини чорного акантоз

Причина розвитку чорного акантоз все ще чітко не визначена, але це стан, здається, пов’язане з резистентністю до інсуліну. Цей стан шкіри пов’язано з різними доброякісними і злоякісними новоутвореннями. На основі причин виникнення чорного акантоз, це стан було розділене на 7 типів:

Тип 1: Чорний акантоз пов’язаний з ожирінням

Тип 2: Синдромний чорний акантоз

Визначається як чорний акантоз, який асоційований з деякими синдромами, такими як:

Тип 3: Доброякісні акантозом

Тип 4: Лікарський чорний акантоз

Цей тип чорного акантоз може бути викликаний декількома ліками, включаючи:

Тип 5: Спадковий доброякісний чорний акантоз

Тип 6: Злоякісний чорний акантоз

Тип 7: Чорний акантоз змішаного типу

У пацієнтів з одним типом Acanthosis nigricans можуть також виникати нові поразки на шкірі, пов’язані з іншою причиною, наприклад, надмірною вагою — це викликає чорний акантоз пов’язаний з ожирінням, який потім може перерости в злоякісну форму.

Симптоми

Діагностика

Дуже важливо диференціювати чорний акантоз, пов’язаний зі злоякісними новоутвореннями, від хвороб, пов’язаних з доброякісними станами. Пухлини при злоякісному чорному акантоз зазвичай дуже агресивні і швидко поширюються. Смерть часто настає дуже скоро. Якщо є підозра на злоякісний чорний акантоз у пацієнта без діагностованого ракового захворювання внутрішніх органів, вкрай важливо провести ретельне обстеження для виявлення злоякісних новоутворень і прихованої пухлини. Якщо пухлина можна успішно вилікувати, стан може бути усунуто.

Інші причини чорного акантоз можуть бути виявлені шляхом скринінгу на резистентність до інсуліну і цукровий діабет.

Лікування чорного акантоз

Основна мета лікування — усунення основного хворобливого процесу. Часто усунення основної причини призводить до зникнення уражень на шкірі.

При спадковому чорному акантоз, ураження мають тенденцію збільшуватися поступово, перш ніж самостійно стабілізуються і/або почнуть регресувати.

Окремих спеціальних методів лікування чорного акантоз не існує. Розглянуті методи лікування використовуються в основному для поліпшення зовнішнього вигляду, і включають ретиноїди місцевого застосування, дермабразію і лазерну терапію.

Сприятливість прогнозу цього стану шкіри багато в чому визначається причиною його виникнення. Доброякісні стану можуть пройти або самі по собі, або за допомогою зміни способу життя і/або лікування, що призводить до усунення поразок на шкірі. Однак прогноз для пацієнтів зі злоякісним чорним акантозом часто невтішний. Основне ракове захворювання часто розвивається, і середня виживаність цих пацієнтів становить приблизно 2 роки.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: