Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Цедра лимона: користь і шкода для організму

Цедра лимона: користь і шкода для організму

Лимон (лат. Citrus Limon ) є поширеним цитрусовим, поряд з грейпфрутами, лайма і апельсинами (1).

У той час як м’якоть і сік використовуються найчастіше, шкірка має тенденцію викидатися.

Проте дослідження показали, що цедра лимона повна біологічно активних сполук, що мають чисельні корисними властивостями.

Ось користь і шкода цедри лимона, а також її застосування.

Харчова цінність, склад і калорійність цедри лимона

Незважаючи на те, що цедру лимона їдять в невеликих кількостях, вона багата поживними речовинами. Одна столова ложка (6 грам) містить (2):

Цедра лимона містить велику кількість клітковини і вітаміну C — 9% від РСНП тільки в 1 столовій ложці (6 грам) (3).

Крім того, вона може похвалитися невеликою кількістю кальцію, калію і магнію.

D-лімонен — ​​з’єднання, що додає лимону характерний аромат, також міститься в шкірці і може робити цей цитрусовий фрукт дуже корисним для здоров’я.

Висновок:

Цедра лимона дуже низькокалорійна, і містить велику кількість клітковини, вітаміну C і D-лимонна. Вона також містить кілька мінералів.

Чим корисна цедра лимона для організму людини

Ось ряд доведених наукою корисних властивостей цедри лимона.

1. Чи може підтримувати здоров’я порожнини рота

Карієс і інфекції ясен є широко поширеними захворюваннями порожнини рота, що викликаються такими бактеріями, як Streptococcus mutans (4).

Лимонна цедра містить антибактеріальні речовини, які можуть пригнічувати ріст мікроорганізмів.

В одному дослідженні вчені ідентифікували чотири з’єднання в цедрі лимона, які володіють потужними антибактеріальними властивостями і ефективно борються з поширеними бактеріями, що викликають захворювання порожнини рота (5).

Більш того, дослідження в пробірці показало, що екстракт шкірки лимона бореться з активністю Streptococcus mutans, причому більш високі дози є більш ефективними (6).

Висновок:

Лимонна цедра володіє антибактеріальними властивостями, які можуть блокувати ріст мікроорганізмів, відповідальних за захворювання порожнини рота.

2. Багата антиоксидантами

Антиоксиданти — це рослинні сполуки, які запобігають ушкодженню клітин, борючись з вільними радикалами в вашому організмі (7).

Цедра лимона багата антиоксидантами, включаючи D-лімонен і вітамін C (7, 8, 9, 10).

Споживання флавоноїдних антиоксидантів, таких як D-лімонен, пов’язано зі зменшенням ризику розвитку певних захворювань, таких як хвороби серця і цукровий діабет 2 типу (11, 12).

Одне дослідження в пробірці показало, що цедра лимона має більш сильною антиоксидантною активністю, ніж цедра грейпфрута або мандарина (13).

Дослідження на тваринах також показують, що D-лімонен збільшує активність ферменту, який допомагає зменшити окислювальний стрес. Окислювальний стрес пов’язаний з пошкодженням тканин і прискореним старінням (14, 15, 16).

Крім того, вітамін C в цедрі лимона діє як потужний антиоксидант, а також сприяє зміцненню імунітету (17).

Висновок:

Цедра лимона містить кілька антиоксидантів, в тому числі D-лімонен і вітамін C, які захищають вашу імунну систему і знижують ризик захворювання.

3. Чи може володіти антибактеріальними і протигрибковими властивостями

Цедра лимона може володіти антибактеріальними і протигрибковими властивостями (18, 19).

Примітно, що в дослідженні в пробірці ця цедра значно придушила і зменшила ріст бактерій, стійких до антибіотиків (20).

Інше дослідження в пробірці показало, що екстракт шкірки лимона боровся з лікарсько-стійким грибком, що викликає шкірні інфекції (21).

Незважаючи на ці багатообіцяючі результати, необхідні дослідження на людях.

Висновок:

Цедра лимона може надавати протимікробну і протигрибкову дію — навіть проти стійких до антибіотиків штамів. Проте необхідні додаткові дослідження.

4. Чи може зміцнити вашу імунну систему

Екстракт лимонної шкірки може зміцнити вашу імунну систему завдяки вмісту флавоноїдів і вітаміну C (13, 22).

15-денне дослідження, в якому рибам давали збезводнену цедру лимона, показало поліпшення імунних реакцій (23).

Більш того, огляд 82 досліджень показав, що 1-2 грами вітаміну C в день знижують тяжкість і тривалість симптомів застуди на 8% у дорослих і на 14% у дітей (24).

Вітамін C також накопичується в фагоцитах — тип клітин, які поглинають шкідливі сполуки (25).

Висновок:

Цедра лимона містить флавоноїди і вітамін C, які можуть стимулювати імунну систему вашого організму для захисту вашого здоров’я.

5. Чи може сприяти здоров’ю серця

Високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину і ожиріння є факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань, які є основною причиною смерті в розвинених країнах (26).

Дослідження показують, що такі сполуки, як флавоноїди, вітамін C і пектин — основне харчове волокно в цедрі лимона — можуть знизити ваш ризик.

Огляд 14 досліджень, проведених за участю 344 488 осіб, показав, що середнє збільшення споживання флавоноїдів на 10 мг в день знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань на 5% (27).

Крім того, в дослідженні на мишах з ожирінням D-лімонен знизив рівень цукру в крові, тригліцеридів і холестерину ЛПНЩ (поганий), в той же час збільшивши холестерин ЛПВЩ (хороший) (28).

4-тижневе дослідження за участю 60 дітей з надмірною вагою показало, що прийом порошку лимона (містить цедру) привів до зниження артеріального тиску і холестерину ЛПНЩ (поганого) (29).

Пектин в цедрі лимона також може знизити рівень холестерину за рахунок збільшення виведення жовчних кислот, які виробляються вашої печінкою і зв’язуються з холестерином (30, 31).

Висновок:

Флавоноїди, вітамін C і пектин в цедрі лимона можуть сприяти здоров’ю серця, знижуючи рівень холестерину в крові і інші чинники ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

6. Чи може володіти протираковими властивостями

Цедра лимона може володіти декількома протираковими властивостями.

Наприклад, споживання флавоноїдів пов’язано зі зниженням ризику розвитку декількох видів раку, а вітамін C може сприяти зростанню лейкоцитів, що допомагає усунути мутованих ракові клітини (29, 32, 33).

D-лімонен також може мати протираковими властивостями, особливо проти раку шлунка (34).

Одне дослідження в пробірці показало, що ця сполука допомагає вбивати клітини раку шлунка. Аналогічним чином, 52-тижневе дослідження на щурах показало, що різні концентрації D-лимонна інгібують рак шлунка за рахунок збільшення смертності мутованих клітин (35, 36).

Проте лимонна цедра не повинна розглядатися як засіб для лікування раку. Необхідні додаткові дослідження на людях.

Висновок:

Деякі сполуки в цедрі лимона можуть володіти протираковими властивостями. Проте для підтвердження цих результатів необхідні дослідження на людях.

7. Чи може лікувати жовчнокам’яну хворобу

Деякі дослідження припускають, що D-лімонен може допомогти в лікуванні жовчнокам’яної хвороби, при якій в жовчному міхурі утворюються тверді відкладення (37).

У дослідженні, проведеному за участю 200 чоловік з жовчнокам’яну хворобу, 48% з тих, кому вводили розчин D-лимонна, зазнали повне зникнення жовчних каменів. Це показує, що D-лімонен, присутній в цедрі лимона, може бути ефективною альтернативою хірургії (38, 39).

Проте необхідні додаткові дослідження.

Висновок:

Хоча необхідні додаткові дослідження, D-лімонен в цедрі лимона може розчинити камені в жовчному міхурі.

9. Інше застосування

Цедра лимона також має багато застосувань в якості косметичного або домашнього кошти. Ось деякі з її найпопулярніших застосувань:

Висновок:

Цедра лимона має різні застосування в якості побутового миючого засобу або косметичного засобу.

Потенційна шкода цедри лимона для організму

Цедра лимона не має ніяких побічних ефектів. Вона визнана безпечною Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA).

Хоча дослідження на тваринах пов’язують високі дози D-лімонену з канцерогенними ефектами, це відкриття не має значення, оскільки людям не вистачає білка, відповідального за цей зв’язок (37, 40).

Однак цедра лимона може містити залишки пестицидів. Щоб видалити всі залишки обов’язково ретельно очищайте фрукти або мийте їх розчином харчової соди (41).

Висновок:

Цедра лимона не має побічних ефектів і визнана FDA безпечної для споживання людиною.

Як включити цедру лимона в свій раціон

Ви можете збільшити споживання цедри лимона різними способами, такими як:

Ви також можете купити цедру лимона у вигляді порошку або цукатів.

Висновок:

Цедру лимона можна їсти свіжої, збезводненої, замороженої, порошкоподібної або покритої цукром, що дозволяє дуже легко додавати її в різні страви.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: