Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Цистит при вагітності: причини, симптоми, лікування, профілактика

Цистит при вагітності: причини, симптоми, лікування, профілактика

Цистит настільки часто зустрічається у вагітних жінок, що багато лікарів напевно будуть перевіряти зразки сечі на наявність бактерій. Що таке цистит, які його симптоми при вагітності і як його лікувати?

Цистит є поширеною проблемою, яка зачіпає близько половини всіх жінок в якийсь момент їхнього життя. Не завжди очевидно, що у вас є інфекція сечовивідних шляхів, здатна викликати цистит, але вона може бути виявлена ​​при аналізі зразка сечі.

Вагітність може спровокувати виникнення циститу, а його рецидиви в цей період життя жінки становлять 30%. Давайте детальніше розглянемо симптоми і лікування циститу при вагітності, а також те, як запобігти його виникнення.

Як уникнути циститу під час вагітності?

Цистит є поширеним станом під час вагітності, і може виникнути знову, так що дотримуйтесь декількох простих правил:

Причини

Найбільш поширеною причиною виникнення циститу є інфікування сечового міхура, що викликає роздратування і запалення.

Цистит може розвинутися як у чоловіків, так і у жінок, але найбільш часто він виникає все ж у жінок, тому що інфекція часто поширюється через уретру (сечовипускальний канал), потрапляючи на статеві органи жінки з анального отвору або шкіри.

Іншою причиною виникнення циститу є бактерії, занесені в уретру під час статевого акту. Якщо вагітна жінка після сексу не сходила помочитися, ймовірність розвитку циститу значно зростає. Також, цистит може бути викликаний використанням синтетичних ароматизованих засобів гігієни (мило, гелю для душу та ін.).

Гострий цистит при вагітності може виникнути внаслідок тиску матки на сечовий міхур, через що його спорожнення стає помітно утруднено і відбувається не в повній мірі, що викликає застій сечі, в якій прискореними темпами розмножуються бактерії. Також при вагітності ниркам доводиться обробляти додаткову кількість рідини, що створює надмірне навантаження на сечовидільну систему.

Рецидивуючий цистит у жінок в період вагітності повинен лікуватися за допомогою особливих антибіотиків (безпечних для плоду).

Якщо не лікувати повторюється цистит, це може привести до ниркової інфекції, що в період останніх тижнів вагітності може викликати передчасні пологи, саме тому так важливо правильно поставити діагноз.

Симптоми

Симптоми циститу при вагітності включають в себе:

Проте, у деяких жінок, симптоми можуть бути малопомітними, в зв’язку з чим ви можете навіть не підозрювати про наявність інфекції.

При відсутності лікування, цистит може перерости в ниркову інфекцію з підвищеною температурою, ознобом, кров’ю в сечі і болю в спині.

Лікування

Як вилікувати цистит при вагітності? Лікування циститу при вагітності необхідно проводити за допомогою безпечних для здоров’я малюка антибіотиків. Ваш лікар обов’язково повинен бути в курсі вашої вагітності при призначенні цих препаратів, щоб виписати саме безпечні антибіотики.

Діагностувати і лікувати цистит під час вагітності на ранній стадії хвороби вкрай важливо, оскільки відсутність лікування може привести до серйозної інфекції нирок (пієлонефрит та ін.), Що може негативно позначитися на вашій дитині і на вас самих.

При виникненні підозр на інфекцію сечового міхура, негайно зверніться до лікаря.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: