Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Цистит: причини, симптоми, лікування, чинники ризику

Цистит: причини, симптоми, лікування, чинники ризику

Цистит — це запалення сечового міхура, причиною якого стають різні інфекції. Це інфекційне захворювання є поширеним типом інфекції сечовивідних шляхів (ІМП), особливо у жінок, і, як правило, приносить більше неприємностей, ніж є приводом для серйозного занепокоєння.

У переважній більшості випадків, цистит проходить без лікування протягом декількох днів. Однак, деяким людям, часто зазнають симптоми циститу, можливо, буде потрібно регулярне або тривале лікування.

У деяких випадках, існує також ризик розвитку більш серйозних інфекцій нирок при циститі, і, якщо симптоми циститу не стають менш вираженими протягом декількох днів, вам слід звернутися до лікаря.

Причини

Причиною циститу, як правило, стає бактеріальна інфекція, хоча іноді запалення сечового міхура виникає внаслідок його роздратування або пошкодження з іншої причини.

Більшість інфекцій, як вважають, виникають, коли бактерії, що мешкають в кишечнику або на шкірі, потрапляють в сечовий міхур проникаючи через сечовипускальний канал (трубку, за допомогою якої сеча виводиться з організму) і починають розмножуватися.

Цистит значно частіше виникає у жінок, ніж у чоловіків, у зв’язку з тим, що у них анус (задній прохід) ближче розташований до уретрі, і у жінок уретра набагато коротше.

Не завжди очевидно те, яким чином бактерії потрапляють в сечовий міхур, але це може бути викликано:

Детально про причини виникнення циститу у жінок ви можете дізнатися тут — Цистит: причини виникнення у жінок, види, фактори ризику.

Фактори ризику

Є ряд речей, які можуть збільшити ризик розвитку інфекції в сечовому міхурі. Деякі з них наведені нижче.

Якщо щось перешкоджає спорожнення сечового міхура

Якщо у вас не виходить повністю спорожнити сечовий міхур, будь-які бактерії, що знаходяться всередині не вимиваються при відвідуванні туалету, і це дає їм можливість з легкістю розмножуватися.

Не до кінця нужду при сечовипусканні сечовий міхур — причиною цього може стати наступне:

Про циститі у чоловіків читайте тут — Цистит у чоловіків — причини, симптоми, лікування.

Менопауза

У жінок в менопаузальном або предменопаузальном періоді, слизова уретри може зморщуватися і стоншується через відсутність гормону естрогену.

Природний баланс бактерій в піхву також може змінитися, що дозволяє патогенних бактерій інтенсивніше розмножуватися. Це може зробити уретру більш вразливою до інфекцій, здатним поширитися в сечовий міхур.

Діабет

Ризик виникнення циститу у хворих на діабет набагато вище. Діабет — це стан, при якому рівень цукру в вашому організмі стає занадто високим. Високий рівень цукру в сечі забезпечує хороші умови для розмноження бактерій, в зв’язку з чим, будь-які бактерії, що потрапляють в сечовий міхур, швидше за все, викличуть цистит.

Інші причини циститу

Виникнення циститу може також бути пов’язане з пошкодженням чи роздратуванням уретри і сечового міхура.

Пошкодження можуть статися в результаті:

Цистит також пов’язаний з рекреаційним використанням кетаміну.

Симптоми

Цистит може викликати проблеми з сечовипусканням і змусити вас почувати себе недобре.

Симптоми циститу у дорослих

Цистит у дорослих може викликати такі ознаки циститу:

У дорослих, цистит зазвичай не стає причиною виникнення високої температури (лихоманки). Якщо у вас є підвищена температура тіла 38C ° або вище, і виникла біль в нижньому відділі спини або боці — це може бути ознакою інфекції нирок.

Симптоми циститу у дітей

Діагностування симптомів циститу у дитини може виявитися досить важким завданням, в зв’язку з тим, що діти не завжди можуть ясно дати зрозуміти, в чому полягає проблема і як вони себе почувають.

До можливих симптомів циститу у дітей раннього віку відносяться:

Діти з циститом можуть іноді також мати симптоми, як і у дорослих людей, такі як біль при сечовипусканні, часті позиви до сечовипускання і хворобливі відчуття в животі.

Детальніше про циститі у дітей читайте тут — Цистит у дітей — симптоми і ознаки, лікування і профілактика.

Коли звертатися до лікаря

Вам необхідно звернутися до лікаря, якщо у вас або у вашої дитини вперше присутні симптоми циститу.

Цистит — це звичайно не привід для серйозного занепокоєння, але його симптоми можуть бути схожими на деякі інші захворювання, тому важливо поставити правильний діагноз.

Якщо ви жінка, і у вас вже одного разу був цистит або ви страждаєте хронічним циститом, вам не обов’язково відвідувати знову вашого лікаря. Цистит є дуже поширеним явищем у жінок і в легких випадках з цією проблемою краще справлятися самостійно. Поговоріть з фармацевтом, якщо вам буде потрібно консультація про лікування циститу.

Тим не менш, ви повинні побачити вашого лікаря, якщо ваші симптоми погіршуються або стан не поліпшується протягом декількох днів, якщо у вас часто розвивається цистит або ви вагітні.

Діти і чоловіки при наявності симптомів циститу повинні завжди приходити на огляд до лікаря, так як це стан у них виникає значно рідше і може мати більш серйозні наслідки.

Інтерстиціальний цистит

Вам необхідно звернутися до лікаря якщо у вас є тривалі або часті болі в області таза і присутні проблеми з сечовипусканням. Ці симптоми можуть вказувати на можливу наявність стану під назвою інтерстиціальний цистит.

Це погано вивчене захворювання сечового міхура, яке головним чином виникає у жінок середнього віку.

На відміну від звичайного циститу, при інтерстиціальному циститі в сечовому міхурі не присутній ніяких бактерій і антибіотики в лікуванні не допомагають. Проте, ваш лікар може рекомендувати ряд інших процедур, щоб зменшити симптоми захворювання.

Лікування

Цистит у легкій формі, зазвичай проходить без лікування протягом декількох днів, хоча іноді вам можуть знадобитися антибіотики.

Зверніться до лікаря за рекомендацією і лікуванням, якщо:

Якщо ви жінка і у вас вже до цього був цистит, вам не обов’язково звертатися до лікаря знову. У легких випадках краще обходитися без прийому антибіотиків. Ви можете спробувати лікувати цистит в домашніх умовах методами, описаними нижче або, зверніться за порадою до фармацевта.

Лікування циститу в домашніх умовах

Якщо у вас колись був цистит і ви відчуваєте, що можете обійтися без допомоги лікаря, такі рекомендації можуть допомогти полегшити симптоми, поки захворювання повністю не пройде:

Деякі люди вважають, що вживання журавлинного соку або використання коштів, що знижують кислотність сечі (наприклад, бікарбонату натрію або цитрату калію) зменшує симптоми циститу, але в даний час недостатньо доказів того, що ці методи ефективні.

Ці кошти також не для всіх підходять. Якщо ви приймаєте будь-які інші ліки, порадьтеся з лікарем або фармацевтом, перш ніж намагатися їх використовувати.

Антибіотики

У деяких випадках, ваш лікар може прописати курс антибіотиків. Прийом антибіотиків у формі капсул або таблеток зазвичай триває протягом трьох днів.

Дія антибіотиків ви відчуєте досить швидко. Якщо симптоми циститу не покращуються протягом декількох днів, вам варто знову відвідати лікаря.

У більшості людей не виникає будь-яких побічних ефектів від лікування циститу антибіотиками, але до можливих побічних ефектів можна віднести почуття нездужання, свербіж, висип і діарею. При прийомі антибіотиків і після нього рекомендується також приймати пробіотики. Дізнайтеся про те, як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків і найголовніше навіщо.

Постійні рецидиви циститу

Якщо симптоми циститу турбують вас знову і знову (рецидивний цистит), лікар може прописати підтримує курс антибіотиків або безперервний їх прийом.

При підтримує курсі антибіотиків ви вже будете знати, які з них вам підходять і при наступній спалаху циститу вже зможете приймати їх без відвідування вашого лікаря.

При безперервному прийомі антибіотиків вам буде показаний курс, що триває кілька місяців, щоб запобігти подальшим епізоди циститу. Тривалий прийом може бути показаний:

Ваш лікар також може рекомендувати деякі заходи, які ви можете зробити для того, щоб запобігти виникненню циститу.

Читайте докладно про рецидивуючому циститі у жінок.

Профілактика

Якщо у вас часто виникає цистит, є деякі речі, які ви можете спробувати, щоб запобігти його виникнення.

Профілактика циститу включає в себе наступні дії:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: