Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Цистит: причини виникнення у жінок, види, фактори ризику

Цистит: причини виникнення у жінок, види, фактори ризику

Цистит — це запалення сечового міхура, яке в більшості випадків пов’язано з інфекціями сечовивідних шляхів (ІМП), що виникають, коли бактерії потрапляють в сечовий міхур або сечовипускальний канал і починають розмножуватися. Нижче ви дізнаєтеся, що таке цистит, причини виникнення у жінок і фактори ризику, здатні привести до цього стану.

Чому виникає цистит у жінок

Цистит може виникнути в результаті надмірного зростання мешкають в організмі бактерій, які є частиною його природної мікрофлори. Надмірний ріст цих бактерій призводить до інфекції і викликає запалення. Цистит не завжди пов’язаний з інфекцією. Наприклад, деякі лікарські препарати та засоби гігієни також можуть викликати запалення. Лікування циститу залежить перш за все від його основної причини. У більшості випадків цистит виникає раптово (гострий цистит), проте в деяких випадках у жінок може розвинутися хронічний цистит або інтерстиціальний цистит.

Вид циститу залежить від його причини виникнення. До можливих причин циститу відносяться:

Види циститу

Цистит може бути гострим або інтерстиціальним. Гострий цистит є видом циститу, який виникає раптово. Інтерстиціальний цистит є хронічне або довгострокове стан, яке зачіпає кілька шарів тканини сечового міхура. Гострий і інтерстиціальний цистит мають цілий ряд можливих причин, які і визначають вид цього захворювання. Нижче наведені всі види циститу:

Бактеріальний цистит

Бактеріальний цистит виникає, коли бактерії потрапляють в уретру і сечовий міхур і викликають інфекцію. Цей стан також може бути викликано деякими порушеннями в організмі (про них читайте нижче), в результаті яких відбувається надмірний ріст бактерій, що призводить до бактеріальної інфекції і запалення в сечовому міхурі.

Якщо причиною виникнення циститу у жінки є бактерії, вкрай важливо своєчасно почати лікування, спрямоване на придушення інфекції. Якщо інфекція пошириться на ваші нирки — це може викликати серйозне захворювання, таке як пієлонефрит.

Медикаментозний цистит

Деякі ліки можуть викликати запалення в сечовому міхурі, так як вони часто виводяться з сечею через сечовидільну систему. Деякі ліки можуть дратувати сечовий міхур, виходячи з вашого тіла, наприклад, хіміотерапевтичні препарати, такі як циклофосфамід і ифосфамид можуть викликати цистит.

Радіаційний цистит

Променева терапія використовується для знищення ракових клітин, стримування їх зростання і ділення, і зменшення пухлини. Однак цей тип лікування також може привести до пошкодження здорових клітин і тканин. Променева терапія в області малого тазу може призвести до запалення сечового міхура, викликаючи цистит.

Чужорідне тіло сечового міхура

Постійне використання катетера — трубки, використовуваної для полегшення звільнення сечі з сечового міхура, може збільшити ризик розвитку бактеріальної інфекції, а також пошкодження тканини в сечовивідних шляхах. Бактеріальна інфекція і пошкодження тканин можуть викликати запалення в сечовому міхурі.

Хімічний цистит

Деякі гігієнічні засоби можуть дратувати сечовий міхур. До засобів, здатним викликати цистит відносяться:

Інші захворювання як причина циститу

Іноді цистит у жінок виникає в якості симптому інших захворювань, таких як:

Фактори ризику розвитку циститу у жінок

Цистит частіше зустрічається у жінок в зв’язку з тим, що їх уретра коротша порівняно з чоловічою. Ризик розвитку циститу у жінок може значно підвищитися якщо вони:

До факторів ризику, здатним спровокувати розвиток виникнення циститу як у жінок, так і у чоловіків також відносяться:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: