Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Цистит у дітей: симптоми і ознаки, лікування і профілактика

Цистит у дітей: симптоми і ознаки, лікування і профілактика

Що таке цистит? Цистит є поширеним дитячим захворюванням і являє собою запалення внутрішньої оболонки сечового міхура.

Найбільш поширеною причиною циститу у дітей, є потрапляння в уретру бактерій, здатних поширитися на сечовий міхур. Якщо при відвідуванні туалету сечовий міхур не спорожняється повністю, ці бактерії можуть розмножуватися. Якщо бактерії від сечового міхура доберуться до нирок, це може привести до інфекції сечовивідних шляхів у дітей.

Цистит найчастіше виникає у дівчаток, ніж у хлопчиків, в зв’язку з тим, що у дівчаток уретра набагато коротше і розташована вона в безпосередній близькості до анального отвору. У зв’язку з цим, кишкова паличка може з легкістю потрапити на статевий орган і поширитися від заднього проходу до уретрі, а далі перекинутися на сечовий міхур, що і призведе до циститу.

Ознаки та симптоми

Симптоми циститу у дітей схожі з симптомами циститу у дорослих. До них можна віднести:

Профілактика і лікування

Існує кілька ефективних способів, здатних допомогти полегшити симптоми і запобігти виникненню циститу у дітей.

Вода

Давайте дитині пити багато рідини протягом дня, особливо воду. Найкраще давати з розрахунку 30 мл води на 1 кілограм ваги дитини (наприклад, якщо дитина важить 20 кілограм, його добова потреба складе 600 мл).

Чого не слід вживати

Не давайте дитині пити чай, каву або газовані напої, так як вони можуть дратувати сечовий міхур.

Сік журавлини

Давайте дитині пити журавлинний сік. Він може допомогти запобігти виникненню циститу. Вважається, що журавлинний сік ефективно допомагає очистити слизову сечового міхура від бактерій.

Повне спорожнення сечового міхура

При використанні туалету, ваша дитина повинна бути повністю розслабленим, не нахиляючись при цьому вперед, але сидіти йому необхідно на унітазі повністю, щоб дати можливість сечового міхура повністю випорожнитися.

Коли ваша дитина сидить на горщику або унітазі, спробуйте повільно вважати «слоників або ведмежат» до 20, щоб відвернути його увагу. Це дозволить повністю безперешкодно спорожнити сечовий міхур.

Чим частіше, тим краще

Заохочуйте дитину ходити в туалет протягом дня якомога частіше (від 6 до 8 разів на день). Нехай дитина ходить в туалет відразу ж, як тільки у нього виникло бажання помочитися. Попросіть дитину сходити в туалет, перш ніж він ляже спати.

Що не так з нижньою білизною

Нижня білизна дітей необхідно міняти щодня, щоб підтримувати область геніталій в чистоті. Не надягайте дитині білизна з синтетичних тканин, використовуйте тільки вільне нижню білизну з бавовни — це дозволить уникнути роздратування і пітливості.

Раціон харчування допоможе

Раціон дитини повинен містити досить багато клітковини, щоб уникнути виникнення запорів, тому що запор може погіршити симптоми циститу у дітей. Дізнайтеся більше про запорах у дитини.

Купання

Не варто використовувати ароматичних засобів при купанні у ванні, тому що вони можуть дратувати сечовий міхур.

Правильне використання туалетного паперу

Навчіть дитину підтиратися таким чином, щоб туалетний папір з частинками калу не торкалася геніталій. Це допоможе уникнути потрапляння бактерій в уретру і уникнути циститу.

Коли потрібні антибіотики

Лікування циститу у дітей також може включати короткий курс прийому антибіотиків — це допоможе придушити бактеріальну інфекцію у важких випадках циститу.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: