Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Цукровий діабет 2 типу: дієта і лікування

Цукровий діабет 2 типу: дієта і лікування

Якщо виявлений цукровий діабет 2 типу, дієта і лікування всіма доступними методами стають постійними супутниками хворого. На жаль, на сьогоднішній день абсолютного лікування від недуги досягти неможливо. Але засмучуватися рано. При належній увазі до свого організму цілком реально навчитися жити зі своєю хворобою. Безумовно, це накладає певні обмеження, але не є вироком.

Як розпізнати діабет

Підступність хвороби криється в її прихованому перебігу, особливо на початкових етапах розвитку. Найчастіше людина навіть не здогадується про наявність патології — самопочуття ніяк не видає присутності недуги, а невеликі збої пояснюються втомою або іншим банальним приводом. Тому життя продовжує текти в звичному руслі, з кожним днем ​​все більше посилюючи стан здоров’я.

Незважаючи на здатність захворювання довгий час залишатися непоміченим, шанс обчислити діабет 2 типу все ж є. На нього вказують деякі характерні ознаки:

Перераховані симптоми не повинні ігноруватися. Вони можуть свідчити про початок розвитку цукрового діабету або іншого захворювання, адже подібна клінічна картина спостерігається при багатьох хворобах. Тому вона не дає підстав навіть для попереднього виставлення діагнозу. Справа приймає інший оборот, якщо додатково присутні ознаки, характерні саме для діабету:

Методи лікування цукрового діабету 2 типу

Медицина не знає випадків повного позбавлення від патології. Тому лікування цукрового діабету 2 типу має на увазі підтримку життєво необхідних функцій організму і, по можливості, збереження рівня якості життя хворого. Тобто головна мета терапії — не допускати погіршення стану і стримувати прогресування хвороби.

Методи використовуються найрізноманітніші — від традиційних до екзотичних:

Думок з приводу причин захворювання і, відповідно, способів його лікування — безліч. Прихильники різних методик ведуть нескінченні суперечки, ніяк не приводять до загального результату. Однак абсолютно все підтверджують виняткову важливість правильного раціону. Дієта при цукровому діабеті 2 типу — життєва необхідність. Вона має прямий вплив на стан хворого. Тому, яка б методика не була обрана в якості основного лікування, паралельно обов’язково потрібно розробити систему харчування.

Харчування при цукровому діабеті 2 типу

Головною бідою діабетика є ожиріння і неправильний обмін речовин. Тому раціонально складене меню — невід’ємна частина лікування. Для досягнення максимального ефекту при виборі дієти слід враховувати особливості і потреби хворого організму.

Особливості дієти

При складанні меню потрібно чітко розуміти, що обмін речовин у хворого і здорової людини разюче відрізняється. Діагноз «цукровий діабет 2-го типу» говорить про те, що підшлункова залоза не здатна діяти нормально. В результаті гормон, необхідний для повного засвоєння поживних речовин (інсулін) виробляється в недостатній кількості і нерегулярно. У зв’язку з цим система харчування хворого має деякі характерні особливості:

Лікарські рекомендації

Традиційно всім діабетикам призначається Дієта 9. При цукровому діабеті 2 типу дотримання її правил забезпечує помітне поліпшення загального стану здоров’я. Рекомендоване меню гарантує надходження в організм достатньої кількості корисних речовин в оптимальному співвідношенні. Тому запропонована система харчування може використовуватися протягом досить тривалого часу і навіть довічно.

Успішність використання лікувальної дієти №9 залежить від ступеня дотримання її основних постулатів. Для досягнення відчутного стійкого ефекту рекомендується:

Дозволені і заборонені продукти

Для людини без спеціальної освіти досить складно самостійно скласти збалансований раціон з урахуванням безлічі факторів, таких як калорійність, глікемічний та інсуліновий індекси, повноцінність, склад і т. Д. Щоб полегшити завдання, була розроблена таблиця, що розділяє всі продукти на три основні частини: дозволені, допустимі з обмеженнями і заборонені. Для наочності її графи розфарбовують по аналогії зі світлофором. В якості основного показника оцінюється глікемічний індекс.

Таблиця: Харчовий світлофор для хворих на діабет

Зелений (дозволено вживати в розумних межах)

Томати, капуста, редис, буряк, баклажани, огірки, кабачки, перець, морква, ріпа, цибуля, кріп, салат, петрушка, квасоля, горох, гриби, чай і кава без додавання цукру, мінеральна вода

Жовтий (іноді можна в невеликих кількостях)

Картопля, нежирні молочні продукти, крупи, макарони, боби, риба, курка, нежирне м’ясо, зерновий хліб, фрукти (за винятком фініків і винограду), ягоди

Червоний (заборонено, вживання можливо тільки як виняток)

Жирне м’ясо, сало, ковбаса, все масла, консерви, субпродукти, майонез, жирні молочні продукти, сири, випічка, солодощі, мед, газована вода, фаст-фуд

При творчому підході система «Світлофор» дозволяє харчуватися різноманітно, повноцінно і смачно, при цьому не допускати набору ваги, нападів голоду і стрибків рівня глюкози. Висока ефективність доведена клінічно.

Варіант меню на тиждень

Навіть з урахуванням численних обмежень є безліч варіантів приготування смачних і безпечних страв. Однак найчастіше ретельна розробка раціону стає стомлюючої. Для таких випадків є готові приклади меню, в яких вже все прораховано. Залишається тільки скористатися найбільш сподобалася версією.

Таблиця: Приклад меню

День перший

День другий

День третій

День четвертий

День п’ятий

День шостий

День сьомий

Загальні рекомендації по дієті:

Види цукрозамінників

Діабетикам цукровмісні продукти категорично заборонені. Тому для приготування страв можна іноді використовувати цукрозамінники. Однак спочатку варто уважно вивчити їх різновиди, оскільки не всі вони нешкідливі. За походженням розрізняють замінники:

Успішність лікування діабету

Другий тип діабету зобов’язує хворого дотримуватися деякі обмеження на протязі всього життя. Старанне виконання отриманих розпоряджень гарантує стабільність стану здоров’я. А це і є головною метою терапії.

Успішність терапії діабету багато в чому залежить від дій самого хворого. Відповідну дієту і лікування цукрового діабету 2 типу призначає ендокринолог. Лікар враховує ступінь тяжкості хвороби, наявність супутніх патологій, загальний стан пацієнта та інші фактори. Надалі події розвиваються відповідно до способом життя діабетика. Суворе дотримання режиму харчування, призначеного лікування та фізичних навантажень веде до сприятливому перебігу хвороби. Багаторазові порушення і невиконання рекомендованих терапевтичних заходів гарантовано викликає поява ускладнень, що приводить до тяжких наслідків.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: