Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Цукровий діабет у жінок після 40: ознаки і симптоми, причини, лікування

Цукровий діабет у жінок після 40: ознаки і симптоми, причини, лікування

Ви можете захворіти діабетом 2 типу в будь-якому віці, частіше за все це захворювання розвивається у віці після 40 років. Жінки, які страждають на діабет, піддаються більш високому ризику розвитку серцево-судинних захворювань — це є найбільш частим ускладненням цукрового діабету. Нижче ми розглянемо симптоми і ознаки цукрового діабету у жінок після 40 років, причини виникнення та фактори ризику, а також методи лікування і профілактики.

Цукровий діабет виникає, коли ваш організм стає не в змозі засвоювати глюкозу належним чином, яка є одним з видів цукру. Глюкоза має важливе значення для вашого здоров’я в цілому. Вона служить в якості джерела енергії для вашого мозку, м’язів і інших тканин організму. Без необхідної кількості глюкози ваш організм не може функціонувати належним чином, в результаті чого починають виникати різні проблеми, про які ми поговоримо нижче.

Існує два типи цукрового діабету:

Цукровий діабет 1 типу

П’ять відсотків людей з діабетом мають цукровий діабет 1-го типу. Якщо у вас діабет 1 типу, ваш організм не може виробляти інсулін. При правильному лікуванні, способі життя і раціоні харчування (див. Дієта при цукровому діабеті 1 типу: основи, рекомендований), ви все ще можете жити повноцінним життям.

Лікарі зазвичай діагностують діабет 1 типу у людей молодше 40 років. Більшість людей з діагнозом цукровий діабет 1 типу — це діти і молоді люди.

Цукровий діабет 2 типу

Цей тип цукрового діабету зустрічається частіше, ніж діабет 1-го типу. Ризик його розвитку збільшується в міру старіння, особливо після 45 років.

Якщо у Вас є цукровий діабет 2 типу, ваш організм стійкий до інсуліну. Це означає, що він не в змозі ефективно використовувати інсулін. Згодом, ваш організм не може виробляти достатню кількість інсуліну, щоб підтримувати постійний рівень глюкози в крові. Ряд чинників може сприяти розвитку цукрового діабету 2 типу, таких як:

Цукровий діабет впливає на чоловіків і жінок по-різному. Жінки, які страждають цим захворюванням, піддаються більш високому ризику розвитку:

Якщо вам поставлений діагноз цукровий діабет, ви можете вжити заходів, щоб контролювати ваш рівень цукру в крові і знизити ризик ускладнень. Допомогти вам в цьому можуть добре збалансована дієта (на постійній основі) і лікування, рекомендоване вашим лікарем. Детально про дієту при цукровому діабеті 2 типу ви можете дізнатися тут — Дієта при цукровому діабеті 2 типу: рекомендоване меню.

Симптоми і ознаки

Симптоми зазвичай розвиваються повільніше при діабеті 2 типу, ніж при діабеті 1-го типу. Слідкуйте за наступними ознаками і симптомами:

Симптоми і ознаки цукрового діабету у жінок після 40 років розрізняються. Ви можете випробувати деякі з них або всі симптоми одночасно. Якщо ви помітили будь-які з них, зверніться до лікаря. Вони можуть свідчити про цукровий діабет або інших захворюваннях, тому важливо правильно поставити діагноз.

Ви також можете страждати діабетом без очевидних ознак і симптомів. Ось чому так важливо дотримуватись рекомендацій вашого лікаря щодо регулярної перевірки рівня глюкози в крові — якщо вам за 40.

Причини виникнення

Якщо у вас цукровий діабет, ваш організм не виробляє або не скористався зареєстрованим інсулін належним чином. Інсулін є гормоном, що допомагає організму перетворювати глюкозу в енергію і зберігати надлишок глюкози в печінці. Коли ваш організм не виробляє або не скористався зареєстрованим інсулін належним чином, глюкоза накопичується в крові. Згодом, високий рівень глюкози в крові може привести до серйозних ускладнень.

Фактори ризику

Ви схильні до підвищеного ризику розвитку цукрового діабету, якщо ви:

Діагностування цукрового діабету

Ви не зможете дізнатися чи є у вас діабет, поки не будете продіагностовано належним чином. Ваш лікар, ймовірно, направить вас на аналіз глюкози в плазмі крові (натще), щоб перевірити вас на наявність ознак діабету.

Перед аналізом, ваш лікар попросить вас голодувати протягом восьми годин. Ви можете пити воду, але вам необхідно уникати вживання будь-яких продуктів харчування протягом цього часу. Під час аналізу у вас візьмуть зразок крові, щоб перевірити рівень глюкози в крові. Якщо рівень цукру в крові становить 7 ммоль/л або вище, ваш лікар, ймовірно, діагностує цукровий діабет.

Ви можете зробити окремий аналіз пізніше. Вам буде запропоновано випити солодкий напій і почекати дві години. Це робиться для того, щоб побачити, як ваш організм реагує на цукор. Ваш лікар буде періодично перевіряти рівень цукру в крові протягом двох годин. Після двох годин, вони візьмуть інший зразок вашої крові і перевірять його. Якщо ваш рівень цукру в крові виявиться 11 ммоль/л або вище, лікар діагностує цукровий діабет.

Лікування

Ваш лікар може прописати ліки, щоб допомогти підтримувати рівень глюкози в крові в нормальному діапазоні. Наприклад, він може прописати таблетки, ін’єкції інсуліну або і те, і інше.

Щоб контролювати цукровий діабет і знизити ризик розвитку ускладнень, вам необхідно вести здоровий спосіб життя. Регулярно робіть фізичні вправи та добре збалансуйте ваш раціон харчування (див. Продукти харчування при цукровому діабеті 2 типу: кращі і гірші). Розгляньте план харчування і рецепти, розроблені спеціально для людей, які страждають на цукровий діабет.

Прогноз

Цукровий діабет вважається невиліковним захворюванням, але ви можете вжити заходів, щоб контролювати рівень цукру в крові, і знизити ризик розвитку ускладнень. Наприклад, добре збалансована дієта і регулярні фізичні навантаження по 30 хвилин в день можуть допомогти вам контролювати рівень глюкози в крові. Важливо також дотримуватися певного плану лікування, який рекомендував ваш лікар.

Профілактика

Жінки у віці старше 40 років можуть прийняти превентивні заходи, щоб підтримувати рівень глюкози в нормі. Сюди відносяться такі профілактичні заходи:

Практично кожна страждає на цукровий діабет жінка після 40 років, може отримати користь з цих рекомендацій щодо раціону харчування. При цьому немає необхідності готувати окремі страви для вас і вашої родини. Ви можете насолоджуватися смачною і поживною їжею разом. Вироблення правильних звичок в спосіб життя і харчування може допомогти вам запобігти розвитку цукрового діабету і пов’язаних з ним симптомів, а також знизити ризик розвитку ускладнень. Ніколи не пізно почати прищеплювати більш здорові звички.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: