Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Дієта 1000 калорій в день: керівництво, меню, застереження

Дієта 1000 калорій в день: керівництво, меню, застереження

Що це | схуднення | користь | Що можна їсти | Що не можна їсти | Меню | застереження | висновки

Скорочення кількості споживаних калорій — метод, який люди часто використовують, щоб схуднути і збільшити кількість спалюваного жиру.

Дієти з обмеженням калорій популярні, тому що вони гнучкі, прості у використанні і дозволяють вам насолоджуватися улюбленими продуктами в міру.

Однак деякі стверджують, що споживання занадто малої кількості калорій може бути шкідливо для здоров’я, неефективно і зовсім небезпечно.

У цій статті розповідається про те, чи може дієта 1000 калорій в день допомогти вам схуднути, як дотримуватися її для досягнення найкращих результатів і чому вона підходить не всім.

Що таке дієта 1000 калорій в день?

Дієта 1000 калорій в день зосереджується на скороченні споживання калорій з метою схуднути.

Калорії — це одиниці, які являють собою кількість енергії, яку ваш організм отримує з споживаних вами їжі і напоїв.

Ваш організм потребує в певній кількості калорій, щоб функціонувати, наприклад, щоб рухатися, дихати і перекачувати кров по венах.

Надмірна кількість калорій зберігається або в формі глікогену — формі вуглеводів — в ваших м’язах, або у вигляді жиру (1).

Дієта 1000 калорій в день замінює певні продукти низькокалорійними альтернативами для створення дефіциту калорій. Це змушує ваш організм спалювати запаси енергії, збільшуючи втрату жирової маси і загальної маси тіла (2).

Висновок:

Ваш організм накопичує зайві калорії у вигляді глікогену в м’язах або жиру. Дієта 1000 калорій в день зменшує споживання калорій, сприяючи зниженню маси тіла і жирової маси.

Чи допомагає ця дієта схуднути?

Дослідження неодноразово доводили, що створення дефіциту калорій за рахунок зниження споживання калорій життєво важливо для зниження надмірної маси тіла (3, 4, 5).

Тому ви, швидше за все, схуднете, обмеживши споживання калорій до 1000 калорій в день.

Однак споживання занадто малої кількості калорій може з часом уповільнити ваш метаболізм, що може ускладнити процес схуднення в довгостроковій перспективі (6).

Крім того, не всі калорії створені рівними. Продукти, які ви вибираєте, можуть по-різному впливати на ваш метаболізм, голод, рівень гормонів і загальний стан здоров’я.

Наприклад, вживання великої кількості білка може знизити апетит, тимчасово прискоривши метаболізм і знизити рівень греліну — гормону, відповідального за стимулювання голоду (7, 8, 9).

Тим часом, дієта з високим вмістом рафінованих вуглеводів може викликати коливання рівнів цукру в крові, що може сприяти підвищенню рівня голоду і переїдання (10).

З цієї причини, хоча підрахунок калорій може бути ефективним для схуднення, він не повинен бути єдиним фактором, який слід враховувати.

Наприклад, вживання 1000 калорій в день з низьким вмістом поживних речовин може потенційно привести до схуднення, але також може викликати відчуття втоми і голоду.

Висновок:

Споживання 1000 калорій в день може привести до схуднення, але з часом може уповільнити ваш метаболізм. Хоча створення дефіциту калорій важливо, це не єдиний фактор, який варто враховувати.

Користь дієти 1000 калорій в день для здоров’я

Люди вважають за краще дієти з обмеженням калорій в зв’язку з їх гнучкістю і легкістю у використанні.

Ви можете насолоджуватися будь-якою їжею або напоєм на низькокалорійній дієті, якщо вона відповідає вашій щоденній нормі калорій.

Низькокалорійні дієти також були пов’язані з іншими корисними ефектами в відношення здоров’я.

Наприклад, дослідження на тваринах показують, що короткочасне обмеження споживання калорій може знизити рівні декількох маркерів запалення (11, 12).

Вважається, що підтримка високого рівня запалення з плином часу сприяє розвитку хронічних захворювань, таких як хвороби серця, цукровий діабет і рак (13).

Інші дослідження показують, що скорочення рівня споживаних калорій може уповільнити старіння і збільшити тривалість життя (14, 15).

Низькокалорійна дієта також може поліпшити здоров’я серця за рахунок зниження рівня холестерину, артеріального тиску і тригліцеридів, які збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань (16, 17, 18).

Висновок:

Дієти з обмеженням калорій є гнучкими і легко дотримуються. Низькокалорійні дієти також покращують здоров’я серця, зменшують запалення і збільшують тривалість життя.

Які продукти можна їсти

Ніякі продукти не є забороненими на дієті 1000 калорій в день, якщо вони відповідають вашій щоденній нормі калорій.

Проте щоб максимально поліпшити загальну якість вашої дієти по можливості краще віддавати перевагу низькокалорійним, багатим поживними речовинами продуктів.

Додавайте в кожен прийом їжі фрукти, овочі, незбиране зерно і білок, щоб забезпечити себе необхідними мікроелементами.

Спробуйте включити такі продукти і напої в свій раціон на 1000 калорій:

Висновок:

Дієта 1000 калорій в день повинна включати в себе безліч продуктів, багатих поживними речовинами, включаючи фрукти, овочі, незбиране зерно і джерела білка.

Продукти, яких слід уникати

Хоча майже будь-яка їжа може бути включена до складу дієти 1000 калорій в день, рекомендується обмежити споживання висококалорійних інгредієнтів.

Оброблені продукти харчування, солодощі та солодкі напої містять велику кількість калорій при недостатній кількості поживних речовин.

Спробуйте обмежити споживання або уникати цих продуктів під час дієти 1000 калорій в день:

Висновок:

Дотримуючись дієти 1000 калорій в день обмежте споживання висококалорійних продуктів, таких як оброблені харчові продукти, солодощі та солодкі напої.

Приклад меню

Ось приклад меню на тиждень, в якому виділені деякі продукти, які ви можете спробувати в рамках дієти 1000 калорій в день:

Понеділок

Вівторок

Середа

Четвер

П’ятниця

Субота

Неділя

Висновок:

Наведений вище приклад меню дає уявлення про те, які продукти можуть бути включені в дієту 1000 калорій в день.

Запобіжні заходи

Хоча скорочення рівня споживаних калорій може бути ефективним для схуднення, план дієти 1000 калорій в день не рекомендується для всіх.

Ця дієта передбачає споживання значно нижчого рівня від рекомендованого кількості калорій для більшості людей, включаючи тих, хто дуже активний або має підвищену потребу в поживних речовинах.

На додаток до уповільнення вашого метаболізму, проходження дуже низькокалорійної дієти протягом тривалого періоду може знизити імунітет, порушити фертильність і уповільнити зростання кісток (6, 19, 20, 21).

Сильне обмеження споживання їжі також може ускладнити отримання поживних речовин, необхідних вашому організму.

Дієта 1000 калорій в день не рекомендується для людей з підвищеними потребами в поживних речовинах, в тому числі для підлітків, вагітних жінок або тих, хто має проблеми зі здоров’ям.

Перед тим, як приступити до цієї чи іншої дієти, подумайте про консультації з професійним дієтологом. Фахівець може допомогти з плануванням прийому їжі і забезпеченням задоволення ваших потреб в поживних речовинах.

Висновок:

Дотримання дієти 1000 калорій в день може ускладнити отримання поживних речовин, необхідних вашому організму, що може збільшити ризик несприятливих наслідків для здоров’я.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: