Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Дієта для очищення кишечника від шлаків і токсинів

Дієта для очищення кишечника від шлаків і токсинів

Здоров’я товстої кишки є основою для нормального функціонування всього організму — це факт. У кишечнику відбувається всмоктування води і поживних речовин з перевареної в шлунку їжі, а також формування калу, який виходить з організму разом з кишковими газами. Їжа присутня в нашому щоденному раціоні харчування безпосередньо впливає на здоров’я товстої кишки, правильне його спорожнення і очищення. Саме тому Дієта для очищення кишечника є основою основ гарного здоров’я цього важливого органу. Ми дамо вам уявлення про продукти харчування, здатних захистити ваш кишечник і підтримувати здоров’я вашої травної системи на високому рівні.

Якщо ви страждаєте запором, інфекціями сечового міхура (ІМП) і нирок, грибковими інфекціями піхви; якщо у вас неприємний запах з рота, запах тіла, спазми в животі, або грибок нігтів ніг — має бути ваш кишечник потребує очищення.

Деякі експерти стверджують, що велика частина захворювань беруть свій початок в товстій кишці. Рак товстої кишки займає третє місце по частоті розвитку серед усіх видів ракових захворювань на сьогоднішній день і є другою провідною причиною смерті від раку серед населення розвинених країн. Товста кишка є нашою «заправної станцією», а також нашої «системою управління відходами». В нашій їжі завжди присутні отруйні речовини, які здоровий організм з легкістю виводить. Однак якщо кишечник забитий і не в змозі функціонувати належним чином, що потрапляють в нього токсини відкладаються на його стінках, поступово отруюючи наш організм.

У товстій кишці відбувається всмоктування більшої частини вологи з надходить перевареної їжі, внаслідок чого в ній залишаються лише суміш нерозчинної клітковини, бактерій, жовчних кислот і клітин, зчищають грубими частинками зі стінок кишечника. Якщо просування їжі по кишечнику відбувається занадто повільно, бактерії і грибки посилено розмножуються, а токсини можуть всмоктуватися в кров. Здоровий кишечник усуває відходи протягом 6 — 18 годин після кожного прийому їжі, тому нормою є 2 — 3 акту дефекації на добу.

Вживання в їжу потрібних продуктів харчування допомагає очистити товсту кишку від всілякого сміття. Що таке краща дієта для очищення кишечника і в кінцевому рахунку, гарне здоров’я? Одностайною думкою фахівців в області оздоровлення організму є те, що дієти в яких переважає рослинна їжа, найкраще підходять для зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань, раку, діабету та інших хвороб 21-го століття. Цей тип дієти надає очевидну користь для товстої кишки і всього організму в цілому.

Клітковина

Дієта для очищення кишечника — клітковина

Для повноцінного функціонування кишечника і його очищення важлива дієта з переважанням рослинної їжі, де основою раціону є овочі, фрукти, бобові, насіння, горіхи і цільне зерно з високим вмістом клітковини, яка по суті є основним нерозчинним і не засвоюваним компонентом їжі. Дієта з високим вмістом клітковини підтримує здоров’я шлунково-кишкового тракту на високому рівні шляхом «виметення сміття» з товстої кишки. Клітковина стимулює перистальтику кишечника (хвилеподібні скорочення стінок товстої кишки), що зменшує час проходження по ньому калу. Клітковина (харчові волокна) також утримує вологу в товстій кишці пом’якшуючи при цьому стілець.

Для чищення товстої кишки нам кожен день необхідні як розчинні, так і нерозчинні харчові волокна. Розчинні волокна розчиняються у воді, тоді як з нерозчинними цього не відбувається. Нерозчинні волокна особливо гарні для поліпшення дефекації і запобігання запорів. Розчинна клітковина допомагає збільшити чисельність корисних бактерій в кишечнику, що виробляють природні антибіотики, за допомогою яких придушуються різні патогени, такі як Сальмонела (викликає сальмонельоз), Кампілобактер і кишкову паличку. Дослідники вважають, що достатній рівень корисної мікрофлори кишечника може допомогти запобігти розвитку раку товстої кишки. Розчинні волокна також грають важливу роль в зв’язуванні холестерину і сприяють його виведенню з організму.

Насіння льону і овес очолюють список продуктів з найвищим вмістом розчинної і нерозчинної клітковини. Одна столова ложка меленого насіння льону містить від чотирьох до шести грамів клітковини. Насіння льону навіть окремо використовують для очищення кишечника, про що ви можете дізнатися тут — Насіння льону для очищення кишечника.

До інших продуктів з високим вмістом розчинної клітковини відносяться: квасоля, горох, рис, ячмінь, цитрусові, полуниця і яблука. До продуктів з високим вмістом нерозчинної клітковини відносяться: пшениця, жито, коричневий рис, ячмінь, капуста, буряк, морква, брюссельська капуста, ріпа, цвітна капуста та яблука (з шкірою).

Добова норма клітковини становить від 20 до 35 грамів, але сучасний висококалорійний раціон харчування більшості людей забезпечує надходження в організм тільки близько 10 грам харчових волокон. Хочеться зауважити, що при запальних захворюваннях кишечника споживання клітковини слід обмежити. Для того, щоб задовольнити потребу організму в клітковині щодня споживайте п’ять або більше порцій овочів і фруктів, а також шість або більше порцій страв із цільного зерна. Одна порція дорівнює приблизно 50 — 70 грамам свіжих фруктів і овочів. Одна порція цільнозернових продуктів дорівнює одному шматку хліба або 50 — 100 грамам вареної каші, зерна або макаронних виробів з твердих сортів пшениці.

Зелені продукти

Паростки пшениці містять хлорофіл

Високий вміст хлорофілу в зелених рослинних продуктах (таких як люцерна, зародки пшениці, зародки ячменю, спіруліна, синьо-зелені водорості) робить їх ідеальними для очищення кишечника в домашніх умовах. На додаток до очищає ефекту, хлорофіл заспокоює і загоює пошкоджені тканини в шлунково-кишковому тракті. Він допомагає організму отримувати більше кисню і усуває токсини. Через це властивості, хлорофіл прозвали «внутрішнім дезодорантом».

Ферментовані продукти

Квашена капуста корисна для кишечника

Раціон харчування з високим вмістом рафінованих вуглеводів і низьким вмістом клітковини знижує кількість корисних бактерій в кишечнику, порушуючи тим самим баланс кишкової екосистеми організму. Йогурт, кефір та інші ферментовані продукти, такі як місо, комбуча і квашена капуста допомагають поповнити ваш кишечник дружніми бактеріями. Біфідобактерії найбільш численні в товстій кишці, в той час як лактобацили переважають в тонкому кишечнику. Ці корисні бактерії із залишків їжі синтезують вітаміни, руйнують токсини, запобігають колонізацію хвороботворних мікроорганізмів, витісняють менш корисні бактерії, стимулюють імунну систему і виробляють коротколанцюгові жирні кислоти, що забезпечують вистилають товсту кишку клітини енергією.

Вода

Дієта для очищення кишечника — вода

Більшості людей потрібно пити більше води, так як хронічне зневоднення організму сучасних людей є швидше правилом, ніж винятком. Вода є універсальним розчинником, а недостатнє її споживання викликає запор і токсичність в кишечнику і нирках. Фізична активність, підвищена температура тіла, жаркий або сухий клімат, і споживання м’яса і солоної їжі збільшують потребу у воді. Оптимальна кількість споживаної води коливається в широких межах, як правило, від 6 до 10 склянок на день.

Найкращим способом вираховування необхідної кількості води для окремо взятого організму людини є така формула: 30 мл води × масу тіла = необхідна кількість літрів води в день. Однак варто враховувати такий момент, як ідеальну вагу. Якщо ваша вага більше або менше норми, розрахунок слід виробляти, відштовхуючись від вашого нормальної ваги. Причому випивається вами рідина може бути не тільки водою, але і трав’яними чаями або розведеними фруктовими соками. Напої з кофеїном не враховуються, так як вони зневоднюють організм. Найкращим часом для вживання води є проміжки між прийомами їжі або її вживання за 20 або більше хвилин до їжі. Під час їжі же ви можете пити лише невеликими ковтками потроху. Важливе правило: Коли хочеться пити, пийте воду, а не газовані або інші напої.

Очищення та живлення є двома однаково важливими факторами в рівнянні здоров’я. Підтримка чистоти вашої товстої кишки в свою чергу зберігає в чистоті ваші тканини і дозволяє вашим клітинам відновлюватися. В результаті Дієта для очищення кишечника живить наш організм і очищає шлях до хорошого здоров’я.

Очищаюча і відновлює кишечник їжа

Що вам необхідно знати про кишечнику

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: