Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Дієта для очищення шкіри обличчя від прищів і вугрової висипки

Дієта для очищення шкіри обличчя від прищів і вугрової висипки

Акне — це захворювання шкіри, що викликає різні види припухлостей і наривів на поверхні шкіри, які часто називають вуграми і прищами. Вугрі і прищі з’являються, коли пори шкіри забиваються ороговілої шкірою і жиром. Прищі найчастіше зустрічається у дітей старшого віку і підлітків в період статевого дозрівання, коли гормони провокують надмірне виробництво шкірного сала сальними залозами. Деякі дослідження показують, що дієта для очищення шкіри обличчя від прищів може допомогти запобігти і лікувати акне. Зокрема, вживання продуктів, багатих складними вуглеводами, цинком, вітамінами А і Е, омега-3 жирними кислотами і антиоксидантами пов’язано з поліпшенням здоров’я шкіри і усуненням прищів.

Що таке акне

Акне є захворюванням шкіри, яке може привести до виникнення на її поверхні наривів і запалень, таких як вугрі і прищі. Вони можуть утворюватися на будь-якій ділянці тіла, але найбільш часто зустрічаються на:

Виникнення вугрової висипки і прищів часто пов’язано з гормональними змінами в організмі, які найчастіше виникають у дітей старшого віку і підлітків в період статевого дозрівання.

Прищі проходять і без лікування, але досить повільно, проте іноді, коли, вугрі починає проходити, можуть з’являтися нові спалахи в інших місцях на шкірі. Серйозні випадки акне рідко бувають небезпечними, але можуть викликати емоційний стрес і виникнення шрамів на шкірі. Залежно від тяжкості захворювання шкіри, ви можете не робити ніяких дій для лікування вашого стану, можете використовувати спеціальні лікувальні засоби у вигляді кремів, лосьйонів, мила або гелів, можете використовувати дієту для очищення шкіри від прищів, або можете вдатися до застосування серйозних медикаментів.

Що викликає акне

Щоб зрозуміти, з якої причини акне виникають на шкірі, нам необхідно більше дізнатися про сам шкірному покриві. Поверхня шкіри покрита невеликими отворами (порами), які з’єднуються з сальними залозами, що виробляють маслянисту рідину під назвою шкірне сало. Ваші сальні залози виробляють шкірне сало, яке згодом надходить на поверхню шкіри через тонкий канал, званий фолликулом.

Поступаючи на поверхню шкірного покриву через фолікул, шкірне сало виводить з пір мертві клітини шкіри. Прищі і вугрі виникають в результаті засмічення шкірних пір мертвими клітинами шкіри, надлишком шкірного сала, а іноді і бактеріями. У період статевого дозрівання, гормони часто викликають надмірне виробництво шкірного сала, що збільшує ризик виникнення акне.

Є три основних типи акне:

Яким чином ваш раціон харчування впливає на шкіру

Ваш щоденний раціон харчування може негативно відбитися на стані вашої шкіри. Деякі харчові продукти піднімають ваш рівень цукру в крові швидше, ніж інші. Коли рівень цукру в крові швидко підвищується, це змушує організм виробляти гормон інсулін, надлишок в крові якого може призвести до надмірного виробництва шкірного сала вашими сальними залозами, збільшуючи ризик виникнення прищів і вугрової висипки.

До деяких харчових продуктів, що викликають сплески інсуліну, відносяться:

Ці продукти містять високогликемические вуглеводи, які і стимулюють виробництво інсуліну. Це означає, що вони зроблені з простих цукрів. Згідно з даними дослідження, опублікованого в журналі Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology, шоколад також посилює акне, але, здається, не впливає на всіх людей однаково.

Інші дослідники вивчали зв’язок між так званою «західної дієтою» або «стандартної американської дієтою» і акне. Така дієта грунтується значною мірою на:

За даними дослідження, опублікованого в журналі Journal of Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, ці види продуктів стимулюють вироблення гормонів, які можуть викликати надмірне виділення шкірного сала. Вони також виявили, що західна дієта пов’язана з великим запаленням, яке також може сприяти розвитку проблем шкіри, таких як прищі і вугрі.

Стандартна американська дієта стає все популярнішим в країнах СНД і сприяє погіршенню стану шкіри при акне

Які продукти можуть допомогти вашій шкірі

Дієта для очищення шкіри від прищів передбачає вживання в їжу продуктів з низьким глікемічним індексом, що складаються з складних вуглеводів, які можуть знизити ризик виникнення прищів і вугрової висипки на шкірі. Складні вуглеводи містяться в наступних продуктах:

Харчові продукти, що містять такі інгредієнти, також вважаються корисними для шкіри, тому що вони зменшують запалення:

Дієта для поліпшення шкіри обличчя також має включати наступні продукти харчування:

Організми у всіх різні, і деякі люди можуть помічати, що при вживанні певних продуктів, стан їх шкіри погіршується. Іноді дуже корисно під наглядом лікаря експериментувати з вашою дієтою від прищів, щоб побачити, що найкраще працює в вашому випадку. Під час планування вашої дієти, завжди беріть до уваги будь-які харчові алергії або чутливість, які ви можете відчувати.

Чи є наукові підтвердження ефективності дієти для проблемної шкіри

Розглянемо ефективність дієти для шкіри від прищів з точки зору науки.

Низкогликемическая дієта

Кілька недавніх досліджень свідчать про те, що в результаті нізкоглікеміческім дієти, або дієти з низьким вмістом простих цукрів, люди з проблемами шкіри можуть запобігти виникненню акне і поліпшити зовнішній вигляд шкірного покриву. Дослідники обстежили корейських пацієнтів, в результаті чого було виявлено, що проходження нізкоглікеміческім дієті протягом 10 тижнів здатне привести до значного поліпшення зовнішнього вигляду шкіри при акне. В іншому дослідженні, опублікованому в журналі Journal of the American Academy of Dermatology, дослідники виявили, що в результаті 12-тижневої нізкоглікеміческім дієти з високим вмістом білка, крім поліпшення стану шкіри при акне у чоловіків, відбувалося також зниження надлишкової маси тіла.

Цинк

Дослідження також показують, що вживання в їжу багатих цинком продуктів, може бути корисним для профілактики і лікування прищів і вугрової висипки. До багатих цинком харчових продуктів відносяться:

В одному дослідженні, опублікованому в журналі BioMed Research International Journal, вчені вивчили взаємозв’язок між рівнем цинку в крові і вагою симптомів акне. Цинк є дієтичним мінералом, що грає важливу роль в розвитку шкіри, а також регулює обмін речовин і рівень гормонів. Дослідники виявили, що низький рівень цинку пов’язаний з більш важкими формами акне. Для лікування людей з важкими формами акне, вони пропонують збільшити споживання цинку до 40 мг в день. Дослідження показують, що людям, які не страждають прищами і висипом вугрів бажано вживати з їжею таку ж кількість цинку.

Дієта для очищення шкіри обличчя від прищів і вугрової висипки, що включає багаті цинком продукти дозволяє усунути надмірне запалення в шкірі і поліпшити її зовнішній вигляд

Поговоріть зі своїм лікарем, перш ніж приймати добавки вітаміну А. Токсичність вітаміну А може призвести до незворотного пошкодження життєво важливих органів.

Антиоксиданти і Омега-3 жирні кислоти

Омега-3 жирні кислоти є типом жирів, що містяться в деяких рослинах і джерелах тваринного білка, таких як риба і яйця. Антиоксиданти являють собою хімічні речовини, які нейтралізують шкідливі токсини в організмі. Омега-3 разом з антиоксидантами, як вважають, зменшують запалення в організмі.

В ході численних досліджень, вчені відстежили значну зв’язок між збільшенням споживання омега-3 жирів і антиоксидантів, і зменшенням симптомів акне. У дослідженні, опублікованому в журналі Lipids in Health and Disease, було виявлено, що у людей, щодня приймають омега-3 жирні кислоти і добавки антиоксидантних, зменшувалися симптоми акне і поліпшувався психічне здоров’я. Так як акне часто викликає емоційний стрес, споживання омега-3 і антиоксидантів може бути дуже корисним для людей, які страждають на це захворювання шкіри.

Підведемо підсумок

Деякі дослідження показують, що дієта для очищення шкіри обличчя від прищів і вугрової висипки, що включає певні продукти, здатна допомогти позбутися від акне і поліпшити здоров’я шкіри, але не в змозі повністю вилікувати це захворювання. Перед зміною вашої дієти важливо поговорити з лікарем, щоб переконатися в тому, що зміни раціону харчування не зашкодять вашому здоров’ю. Кращим радою щодо дієти для очищення шкіри від акне, є наступне — ваш раціон харчування повинен включати свіжі органічні фрукти і овочі, корисну білкову їжу і цільне зерно.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: