Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Дієта при аутоімунному тиреоїдиті щитовидної залози

Дієта при аутоімунному тиреоїдиті щитовидної залози

Аутоімунний тиреоїдит є найбільш поширеним аутоімунним захворюванням в розвинених країнах. Аутоімунні реакції може бути пов’язана з безліччю факторів, серед яких значне місце займає харчування людини. Однак зрозуміти, на яку саме їжу у вас виникає реакція може бути досить важким завданням, тому дієта при аутоімунному тиреоїдиті щитовидної залози є вкрай важливим рішенням, здатним допомогти вам впоратися з цим підступним захворюванням.

Однією з абсолютних істин щодо аутоімунного тиреоїдиту (АІТ) є те, що немає 2-х осіб, які страждають одним і тим же варіантом захворювання. Існує дуже багато моментів — люди знаходяться на різних стадіях прогресії захворювання, у них є інші аутоімунні захворювання, а також проблеми з ендокринною та травною системою.

Якщо у вас виникає питання, яка дієта є найкращою при аутоімунному тиреоїдиті, це питання можна перефразувати по-іншому: «Де я можу побудувати свій будинок на цьому мінному полі?».

Де я можу побудувати свій будинок на цьому мінному полі?

Ви будуєте його там, де він не буде чіпляти міни. Деякі люди вважають, що 70 — 80% імунної системи знаходиться в кишечнику. Яким би не був фактичний відсоток, немає ніяких сумнівів в тому, що щось, що проходить через травну систему, має великий вплив на вашу імунну систему. Величезна!

Ця концепція є просто здоровим глуздом, але багато лікарів і медичні працівники ігнорують її. Чому? Один лікар мій друг вказав мені на це. Він сказав: «Я не намагаюся змінити дієту людей. Легше зробити так, щоб алкоголік кинув пити, ніж змусити людей змінити їх раціон харчування».

Люди прив’язані до їжі. Це має культурні, емоційні та психологічні коріння, які йдуть дуже глибоко. Проте, якщо ви страждаєте на аутоімунний тиреоїдит, і хочете навчитися належним чином контролювати це захворювання, вам потрібно відмовитися від деяких продуктів.

Дірявий кишечник

Багато людей з аутоімунний тиреоїдит також страждають синдромом дірявого кишечника, який також відомий під назвою синдром підвищеної кишкової проникності. Здоровий шлунково-кишковий тракт має пишний ліс ворсинок, які щільно притиснуті один до одного. Це дозволяє уникнути попадання в кровотік хвороботворних бактерії, хімічних речовин, токсинів з навколишнього середовища і неперетравленої їжі. На жаль, хронічне запалення перетворює цей соковитий ліс в пустелю, і погане харчування, дисбаланс цукру в крові і хронічний стрес відкривають широкі ущелини в слизовій поверхні кишечника, через які в кров проникають чужорідні частинки.

Багато людей вважають, що це насправді створює грунт для виникнення аутоімунних захворювань, станів, коли імунна система починає атакувати наші власні тканини організму. Їжею, яка найбільш часто пов’язана з аутоімунними реакціями в організмі є клейковина (глютен).

Вилікувавши кишечник, ви сповільніть аутоімунний тиреоїдит

Багато людей також вважають, що найкращим способом усунення аутоімунного захворювання є зцілення кишечника. Тому виникає резонне питання — що лікує кишечник?

Першим кроком до зцілення шлунково-кишкового тракту, є повна відмова від всіх продуктів, які провокують хронічні імунні реакції. Зрештою, ви можете почати додавати їх назад в свій раціон один за одним, щоб з’ясувати на якій з продуктів у вас виникає аутоімунна реакція.

І замість того, щоб почати зараз «блукати в пітьмі» намагаючись вгадати, які продукти у вас викликають загострення захворювання, ви можете використовувати діагностичні процедури, здатні допомогти вам виявити продукти, що викликають аутоімунних реакцій у вашому організмі. Це допоможе вам заощадити багато часу і збереже здоров’я.

Більшість продуктів, що викликають аутоімунний тиреоїдит, ми дуже любимо

Найбільш шкідливими для вас продуктами часто виявляються продукти, які ви любите найбільше. Наприклад, морозиво, сир, хліб і макаронні вироби. До того ж цьому є біологічна причина. Продукти, що містять молоко або клейковину (глютен) містять білки, які дуже схожі за структурою на морфін (опиоид).

Їх називають казоморфін в молоці і глютеоморфін або гліадорфін в злакових продуктах. Тепер, напевно, вам ясно, чому ми так любимо ці продукти — ми мимоволі пристрастилися до них!

Дотримуватися дієти при аутоімунному тиреоїдиті необхідно на 100%

Дієта при аутоімунному тиреоїдиті зводиться до того, що ви повинні будете виключити деякі продукти зі свого раціону. Зазвичай дієтологи рекомендують виключити ряд продуктів з раціону, після чого через кілька місяців ви починаєте один за одним їх включати в свій щоденний раціон назад, при цьому спостерігаючи за своїм станом здоров’я при додаванні кожного з продуктів.

Знову ж таки, реальність така, що деякі люди зможуть повернути деякі продукти назад в свій раціон, а інші не зможуть цього зробити. Є деякі продукти, які частину людей з аутоімунний тиреоїдит повинні будуть виключити зі своєї дієти назавжди. НАЗАВЖДИ.

І це є реальною проблемою, тому що деякі люди можуть іноді «як виняток» з’їдати заборонену для них їжу. І якщо ви час від часу дозволяєте собі такі слабкості, відчуваючи, що ні завдали своєму організму особливої ​​шкоди, пам’ятайте, що через вашу хвилинної слабкості можуть бути знищення цінні тканини організму, такі як тканини головного мозку або чогось, що ви можете захотіти використовувати пізніше в житті.

Ваші слабкості щодо дієти при аутоімунному тиреоїдиті можуть мати серйозні, а іноді і невидимі на перший погляд наслідки, такі як знищення важливої ​​тканини.

Ось короткий огляд найбільш популярних дієт, які використовуються в даний час при аутоімунному тиреоїдиті.

Аутоіммунна палео-дієта

Палео-дієта або дієта палеоліту, також звана дієтою печерної людини або дієтою мисливців-збирачів, є раціоном харчування, який був природним для наших давніх предків. Ця дієта складається в основному з риби, органічного м’яса пасовищних тварин, яєць, овочів, фруктів, грибів, коріння і горіхів, і виключає вживання злакових, бобових, молочних продуктів, картоплі, рафінованої солі, рафінованого цукру і рафінованих рослинних олій.

Критики стверджують, що ця дієта є по суті дієтою Аткінса з деякими модифікаціями. І якби ви дійсно почали харчуватися як наші палеолітичні предки, ви б харчувалися переважно рослинною їжею і в рідкісні дні вам би вдавалося поласувати м’ясом тварин.

Аутоіммунна версія цієї дієти повністю виключає злаки, яйця, квасоля, боби, молочні продукти, сою, рафіновані цукор і сіль, все рафіновані олії, масла на основі горіхів і все пасльонові (помідори, баклажани, перець і картопля), а іноді і горіхи.

Ця дієта дійсно сильно обмежує людини в плані харчування, але може бути досить ефективною. Для багатьох людей проблемою цієї дієти є те, що їм потрібно їсти м’ясо тільки іноді, а не весь час. Вам необхідно зробити свідоме зусилля, щоб основою вашого харчування були фрукти і овочі.

Деякі люди з аутоімунний тиреоїдит мають чудове самопочуття завдяки цій дієті, і само собою ця дієта може значно поліпшити здоров’я вашого кишечника.

Веганська аутоиммунная дієта

Зворотною стороною аутоімунної палео-дієти є веганські аутоиммунная дієта. Ця дієта по суті є раціоном харчування, з якого повністю виключені продукти, що містять глютен (злаки та інші продукти, на їх основі) і в деяких випадках інші злаки. Ця дієта повністю виключає м’ясо, молочні продукти, яйця і рибу. А в деяких випадках вона також виключає будь-які злаки або боби.

Критики цієї дієти стверджують, що, дотримуючись її ви не зможете отримувати достатню кількість амінокислот з рослинної їжі, а людям з аутоімунний тиреоїдит взагалі дуже складно підтримувати рівень заліза, вітаміну В12 і вітаміну D в організмі без продуктів тваринного походження або добавок.

Плюс до всього, ця дієта сильно скорочує асортимент продуктів, які вам можна вживати в їжу, в зв’язку з чим залишається зовсім небагато того, що ви можете їсти.

Але ця дієта також має своїх вірних шанувальників і може бути дуже ефективною в зниженні запалення, яке запускає автоімунний процес і руйнування кишечника. Якщо ви збагатите свій раціон харчовими добавками, а також будете досить добре харчуватися, ви зможете отримати відмінні результати, використовуючи цю дієту в лікуванні аутоімунного тиреоїдиту.

Група крові допоможе визначити тип дієти, яка краще підходить для вас

Деякі люди думають, що одним із способів, що дозволяють з’ясувати, яка аутоиммунная дієта найкраще підходить для них, є орієнтація по групам крові. Люди з першою групою крові потребують м’ясі, тому для них більше підходить аутоиммунная палео-дієта. Люди з другою групою крові не потребують великої кількості м’яса, тому їм частіше рекомендують веганські аутоіммунну дієту.

Люди з третьою і четвертою групою крові, можливо, потребують деякого гібриді цих двох дієт. Яку б ви не вибрали дієту при аутоімунному тиреоїдиті, життєво важливо по максимуму урізноманітнити ваш раціон харчування, а також почати приймати добавки заліза, вітаміну B12 і вітаміну D при необхідності.

Яку б дієту ви не вибрали, необхідно усунути лектини

Обидві ці аутоімунні дієт усувають з вашого раціону лектини. Лектини були відповіддю природи на комах задовго до того, як корпорація Monsanto почала свій злий марш до домінування на ринку продуктів харчування.

Вони є природними пестицидами (природними токсинами), які присутні в рослинах, допомагаючи їм пережити руйнівну дію грибів, бактерій і вірусів.

Лектини — це зв’язуючі білки, які захищають рослини. Вони грають роль в синтезі білка та пологах у тварин. Вони являють собою дуже липкі молекули, які в зв’язку з їх властивостями викликають проблеми в нашому кишечнику, так як застряють там і починають роз’їдати його стінки.

Вважається, що лектини залишають після себе кишечник дірявим, так як ушкоджують ворсинки на його стінках. Після того, як лектини пошкоджують слизову поверхню кишечника, вони потрапляють в кровотік з великою кількістю інших небажаних частинок. У зв’язку з цим, наша імунна система починає «сходити з розуму», намагаючись впоратися з усім цим.

До продуктів харчування, що містять велику кількість лектинів відносяться:

ГМО продукти також містять в собі багато лектинів, тому що вони розробляються з метою підвищеної стійкості до шкідників і грибків.

Що крім дієти при аутоімунному тиреоїдиті необхідно робити

Сіль: Недавні дослідження показали, що високий рівень солі може підштовхнути ініціювання аутоиммунитета шляхом приведення в дію шляхів Th17.

Проблема: Багато людей з аутоімунний тиреоїдит мають низький кров’яний тиск і відчайдушно потребують солі. Йод також може бути шкідливим для деяких людей з аутоімунний тиреоїдит. Вихід: помірне споживання солі без йоду (краще вживати морську сіль).

Проблеми з рівнем цукру в крові: Багато людей з аутоімунний тиреоїдит мають проблеми з рівнем цукру в крові, і, якщо їх рівень цукру піднімається занадто високо або опускається дуже низько, це дійсно може перешкодити їх прогресу. Деякі з цих дієт настільки обмежують людини в продуктах харчування, які він може вживати, що рівень цукру в крові цих людей в кінцевому підсумку сильно скаче вниз і вгору, що в результаті зводить нанівець користь самої дієти.

Відповідь: Знайдіть продукти (з дозволених), які ви полюбите і їжте їх часто. Починайте день з вживання білкової їжі. Ніколи не пропускайте прийоми їжі.

Анемія: У багатьох пацієнтів з аутоімунний тиреоїдит та гіпотиреоз з цілого ряду причин розвивається анемія. Це може повністю підірвати будь-які дієтичні зміни, які ви намагаєтеся зробити. Здайте кров на аналіз для виявлення дефіциту заліза і червоних кров’яних клітин, і, якщо ваш організм відчуває дефіцит заліза, почніть приймати добавки заліза (особливо, якщо ви вибираєте веганські дієту). Вітамін С може посилити всмоктування заліза, тому доповніть прийом добавок заліза добавками вітаміну C.

Перехресна реактивність: Глютен і схожі з ним речовини в інших продуктах мають аналогічну нашим власних тканин структуру білка. Ось чому, коли глютен потрапляє в кров через дірявий кишечник, імунна система починає виробляти антитіла, які атакують не тільки молекули глютену, а й тканини щитовидної залози, що і викликає аутоімунний тиреоїдит. Якщо у вас синдром дірявого кишечника, вам можливо, доведеться постійно уникати вживання таких продуктів, які мають схожу молекулярну структуру:

Про те, що можна їсти при аутоімунному тиреоїдиті читайте тут — Що можна їсти при аутоімунному тиреоїдиті, а чого не можна.

Паразити, кандида та інші патогени: Деякі люди з аутоімунний тиреоїдит потребують очищення кишечника від паразитів і дріжджів роду Candida (див. Дієта при кандидозі або як вбити кандида і збалансувати кишкову мікрофлору), в результаті чого вони потребують додаткового лікування екосистеми їх кишечника. Це також може ще більше ускладнити дієтичні обмеження і прийом харчових добавок.

Проблеми з залозами: Наднирники грають критичну роль щодо кишкової проникності і резистентності до інсуліну. Кортизол викликає виникнення проникності в кишечнику і призводить до того, що інсулін не працює належним чином. Саме тому необхідно почати контролювати рівень стресу, так як стрес виснажує надниркові залози. Детально про те, як тримати стрес під контролем читайте тут — Як позбутися від стресу — 10 кращих способів.

Інші аутоімунні захворювання: Багато людей з аутоімунний тиреоїдит страждають також іншими аутоімунними захворюваннями на різних стадіях прогресії, і деякі з цих захворювань можуть чинити величезний негативний вплив на травну систему. До цих захворювань відносяться: цукровий діабет 1-го типу, аутоімунні захворювання наднирників, аутоімунні захворювання печінки, хвороба Крона і багато іншого. Якщо ці фактори присутні, лікування необхідно вибудовувати відповідним чином.

І це лише короткий огляд, що дає вам уявлення про заплутаності, складності та мінливості, з якими ви маєте справу. Є багато проблем, які можуть вступити в гру і підірвати ваші успіхи. До них відносяться, проблеми з жовчним міхуром, проблеми з нейротрансмиттерами і мозком, низький рівень шлункової кислоти і багато іншого!

Діагностичне тестування

Існують деякі чудові діагностичні процедури, доступні на сьогоднішній день. Вони здатні допомогти вирішити деякі з цих головоломок. Ми можемо перевірити свій організм на наявність синдрому дірявого кишечника, перехресну реактивність і наявність інших аутоімунних захворювань. Це допоможе нам зорієнтуватися в типах лікування і дієті, які ми можемо використовувати.

Підведемо підсумок

Дієта при аутоімунному тиреоїдиті щитовидної залози є критично важливим кроком для успішного лікування цього захворювання, але дієта, яка допомагає одній людині, може не допомогти вам. Вам потрібна персонально підібрана програма, яка спеціально створена для вашого унікального набору проблем зі здоров’ям.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: