Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Дієта при гіпертиреозі: які продукти можна, а які не можна

Дієта при гіпертиреозі: які продукти можна, а які не можна

Дієта людини може впливати на симптоми гіпертиреозу. Деякі продукти можуть поліпшити стан, в той час як інші можуть погіршити симптоми або перешкодити лікуванню.

Гіпертиреоз — тип тиреотоксикозу — є станом, при якому щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів щитовидної залози. Деякі люди називають цей стан гіперактивної щитовидною залозою. Найбільш поширеною причиною гіпертиреозу є аутоімунне захворювання під назвою дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса або Базедова хвороба).

До симптомів гіперактивної щитовидної залози відносяться: ненавмисна втрата ваги, занепокоєння, пітливість, часті випорожнення, проблеми зі сном і м’язова слабкість. Гіпертиреоз набагато частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

У цій статті ми обговорюємо, як дієта впливає на гіпертиреоз, і наводимо списки продуктів, які потрібно їсти і уникати.

Як дієта впливає на гіпертиреоз?

Вживання певних продуктів харчування не вилікує гіпертиреоз, але деякі живильні речовини і мінерали грають роль в контролі захворювання. Дієта може впливати як на вироблення гормонів щитовидної залози, так і на функціонування щитовидної залози.

Наступні поживні речовини і хімічні речовини відносяться до числа тих, які можуть вплинути на гіпертиреоз:

Нижче ми обговоримо деякі поживні речовини, які можуть впливати на функцію щитовидної залози, і відзначимо, які продукти їх містять.

Які продукти можна їсти при гіпертиреозі

Наступні продукти можуть бути корисні для людей з надмірною активністю щитовидної залози:

Продукти з низьким вмістом йоду

Якщо ви плануєте отримувати радіоактивний йод для лікування гіпертиреозу, ваш лікар може попросити вас дотримуватися дієти з низьким вмістом йоду.

Ось продукти і напої з низьким вмістом йоду:

Хрестоцвіті овочі

Деякі овочі сімейства хрестоцвітих містять сполуки, які знижують вироблення гормонів щитовидної залози і можуть знижувати поглинання йоду щитовидною залозою. Обидва ефекти можуть бути корисні для людини на гіпертиреоз (1).

Проте будь-який з гіпотиреозом (зниження функції щитовидної залози) повинен уникати вживання великої кількості цих продуктів.

До крестоцветним овочам відносяться:

Продукти, що містять селен

Селен є мікроелементом, який необхідний організму для метаболізму гормонів щитовидної залози. Дослідження показують, що селен може допомогти поліпшити деякі симптоми аутоімунного захворювання щитовидної залози (2).

Серед людей, що приймають пригнічують активність щитовидної залози препарати, ті, хто приймає добавки селену, можуть досягти нормального рівня вироблення гормонів щитовидної залози швидше, ніж ті, хто цього не робить.

Ось список продуктів з високим рівнем вмісту селену (3):

Продукти, що містять залізо

Залізо є живильною речовиною, яке важливо для нормальних процесів в організмі, включаючи здоров’я щитовидної залози. Залізо допомагає еритроцитів переносити кисень до інших клітин організму.

Дослідники пов’язують низький рівень заліза на гіпертиреоз (4).

Ви можете підтримувати достатнє вживання заліза, включивши ці продукти в свій раціон (5):

Продукти, що містять кальцій і вітамін D

Існує зв’язок між гіпертиреозом і зниженою мінеральною щільністю кістки, що може призвести до остеопорозу (6).

Кальцій і вітамін D є поживними речовинами, які важливі для здоров’я кісток.

До багатих кальцієм продуктів відносяться (7):

Багато людей на гіпертиреоз мають дефіцит вітаміну D. Основним джерелом вітаміну D є вплив сонячного світла на шкірні покриви, в результаті чого організм людини виробляє цей вітамін самостійно. Однак через побоювання, пов’язаних з впливом сонця і підвищеним ризиком розвитку раку шкіри, багато людей активно обмежують свого часу на сонці або використовують сонцезахисний крем.

Не багато продукти є хорошими джерелами вітаміну D, але такі продукти містять деяку кількість цього вітаміну:

Спеції

Дослідження пов’язують певні спеції, в тому числі куркуму і зелений перець чилі, зі зниженою частотою захворювань щитовидної залози, у тому числі гіпертиреоз (8).

Куркума також має протизапальні властивості.

Щоб поліпшити смак своєї їжі і своє здоров’я ви можете використовувати різні спеції, такі як куркума.

Продукти, яких слід уникати при гіпертиреозі

Нижче ми розглянемо продукти, які можуть бути шкідливими для людей з гіпертиреозом, якщо вони вживають їх у великих кількостях:

Продукти, багаті йодом

Занадто велика кількість йоду може погіршити гіпертиреоз, змушуючи щитовидну залозу виробляти надто багато гормону щитовидної залози (9).

Людина на гіпертиреоз повинен уникати вживання надмірної кількості продуктів, багатих на йод, таких як (10):

Соя

Дослідження на тваринах показали, що вживання сої може впливати на поглинання радіоактивного йоду при лікуванні гіпертиреозу (11).

До джерел сої відносяться:

Глютен

Дослідження показують, що аутоімунне захворювання щитовидної залози, включаючи дифузний токсичний зоб, частіше зустрічається у людей з целіакію, ніж у тих, у кого її немає (12).

Причина цього не очевидна, але генетика може зіграти свою роль. Наявність целіакії може також підвищити ймовірність розвитку інших аутоімунних захворювань.

Целіакія викликає пошкодження тонкої кишки в результаті споживання глютену. Глютен — це білок у пшениці, ячмені, вівсі та жита.

Люди з целіакію повинні дотримуватися безглютенової дієту. Деякі дослідження показують, що дотримання безглютенової дієти може сприяти кращому засвоєнню препаратів щитовидної залози кишечником і зменшення запалення.

Кофеїн

Кофеїн може погіршити деякі симптоми гіпертиреозу, включаючи прискорене серцебиття, тремор, неспокій і безсоння.

Людина на гіпертиреоз повинен намагатися уникати продуктів і напоїв, що містять кофеїн, наскільки це можливо. До них відносяться:

Підведемо підсумок

Гіпертиреоз — це стан, при якому щитовидна залоза гіперактивними і виробляє надлишок гормонів щитовидної залози. Люди повинні слідувати своїм планом лікування та будь-яким дієтичним рекомендаціям свого лікаря.

Зміна раціону харчування може поліпшити симптоми гіпертиреозу. Деякі поживні речовини можуть допомогти підтримувати здорову функцію щитовидної залози або зменшити симптоми гіпертиреозу.

Лікар або дієтолог зможе надати більше інформації про дієтичних зміни при гіпертиреозі.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: