Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Дієта при кислотному рефлюксі: що можна, а чого не можна?

Дієта при кислотному рефлюксі: що можна, а чого не можна?

Більше третини населення страждає від певних повторюваних, хворобливих симптомів, розладів або захворювань травної системи. Наприклад, люди страждають гемороєм, СРК, хворобою Крона, непереносимістю глютену або на целіакію, печією або кислотним рефлюксом (1).

Багато інші хронічні захворювання, в тому числі ті, які викликані в основному ослабленою імунною системою, також пов’язані з поганим здоров’ям шлунково-кишкового тракту.

На що схожий кислотний рефлюкс або пов’язані з ним проблеми, такі як печія і ГЕРБ? До симптомів, які є загальними для всіх трьох цих станів, відносяться: болі в грудях, печіння, яке може початися вночі і порушує ваш сон, і труднощі з прийомом багатьох продуктів.

Якщо ви відчуваєте які-небудь з цих симптомів кислотного рефлюксу і хочете полегшити свій стан, ви повинні поліпшити свій раціон харчування і внести необхідні зміни в спосіб життя.

До цих змін відноситься переосмислення того, як ви спите і навіть справляєтеся зі стресом. Крім того, експерти в області охорони здоров’я рекомендую подумати про такі засоби і методи лікування кислотного рефлюксу, як прийом біологічно-активних добавок, фізичні вправи, відмова від кофеїну і занадто великої кількості алкоголю і, можливо, зниження маси тіла.

Що таке кислотний рефлюкс?

Кислотний рефлюкс, також званий печією, викликається кислим шлунковим соком, який зі шлунка потрапляє назад в стравохід. Це пов’язано з гастроезофагеальної рефлюксної хворобою (ГЕРХ) — більш важкою формою цієї проблеми. Кислотний рефлюкс викликає печіння в грудях і горлі.

Більшість людей припускають, що вживання в їжу продуктів з високим вмістом кислоти і занадто велика кількість шлункової кислоти викликає симптоми печії/ГЕРБ. Насправді, все навпаки. Мала кількість шлункової кислоти і погане травлення, швидше за все, є справжніми винуватцями.

Ці проблеми не можуть бути вирішені в одну мить за допомогою змін в раціоні харчування або інших змін, але ви можете отримати значне полегшення досить скоро, якщо будете дотримуватися більш здорового способу життя.

Близько 4-10% всіх дорослих щодня відчувають симптоми, типові для кислотного рефлюксу або ГЕРБ, а щотижня — до 30% людей, що живуть в західних країнах (2)!

Оскільки ми всі різні, важливо знайти комбінацію протоколів лікування кислотного рефлюксу, описаних нижче, які найкраще підходять для вас. Фактично, поточні дослідження зосереджені не тільки на фармацевтичних препаратах для швидкого позбавлення від симптомів кислотного рефлюксу, але й на змінах способу життя.

Наприклад, деякі зміни, які ви можете спробувати, включають дієту при кислотному рефлюксі, голковколювання, йогу, фізичні вправи, зниження надлишкової маси тіла і альтернативні методи лікування.

Симптоми, причини та фактори кислотного рефлюксу

Більшість людей з кислотним рефлюксом або печією відчувають такі симптоми:

Симптоми ГЕРБ схожі з симптомами кислотного рефлюксу, хоча іноді і більш важкі. Основна причина, по якій розвивається кислотний рефлюкс/печія, пов’язана з дисфункцією НСС (НПС). При правильній роботі НПС запобігає відтік кислоти назад в стравохід (3).

Хоча шлунок має особливу слизову оболонку, яка захищає його від пошкодження кислотою і відчуття печіння, стравохід такої оболонки не має. Оскільки стравохід не захищений як шлунок, він може почати руйнуватися і з часом можуть розвиватися ускладнення, коли кислотний рефлюкс не лікується. В результаті може статися рубцювання тканин і навіть розвиток раку стравоходу (у важких випадках).

У той час як у людей ці розлади травлення розвиваються з різних причин, до причин кислотного рефлюксу, які викликають хворобливі симптоми у багатьох людей, відносяться (4, 5):

Проблеми зі звичайними методами лікування кислотного рефлюксу

Кислотний рефлюкс, печію і ГЕРБ зазвичай лікують за допомогою фармацевтичних препаратів для зменшення симптомів. Іноді вони використовуються, коли симптоми вже присутні, в той час як в інших випадках їх приймають щодня для їх запобігання.

Для лікування симптомів кислотного рефлюксу або ГЕРБ використовують три основних типи ліків:

У минулому ви могли приймати деякі з цих продуктів і таблеток для усунення симптомів.

Фактично, було виявлено, що препарати, які використовуються при кислотному рефлюксі/ГЕРБ сприяють появі таких симптомів, як:

Тривале застосування препаратів, що знижують виробництво шлункової кислоти, таких як інгібітори протонного насоса (ІСН) або антацидні препарати, навіть пов’язане з підвищеним ризиком інфекцій Клострідіум діффіціле.

В результаті можуть розвинутися серйозні проблеми, такі як:

До пацієнтів, що піддаються найбільшому ризику побічних ефектів від прийому ІСН, відносяться:

Фактично, FDA попередило пацієнтів, що приймають ці препарати, що вони повинні негайно звернутися до свого лікаря і звернутися за медичною допомогою, якщо у них розвивається діарея, яка не проходить.

Дієта, рекомендована при кислотному рефлюксі

Практично кожне дослідження, в якому вивчалися ГЕРБ і кислотний рефлюкс, вказує на поганий раціон харчування, що включає вживання оброблених продуктів. Крім того, обробленими продуктами легко переїсти. У той час як шлунково-кишкові тракти людей в деякому роді розрізняються, і ми все реагуємо на різні продукти харчування по-своєму, у багатьох людей є загальна чутливість до їжі, яка, здається, викликає кислотний рефлюкс. Обов’язково зосередьтеся на тому, щоб спочатку виключити з раціону ці поширені продукти, які здатні викликати симптоми (7).

Для хорошого здоров’я травної системи і полегшення болю важливо вибирати натуральні продукти, які не містять ГМО. Збільшення споживання клітковини, підтримання здорової мікрофлори кишечника за допомогою багатих пробіотиками продуктів і добавок, скорочення споживання злаків і збільшення рівня споживання високоякісного білка також допоможуть захистити травний тракт.

Крім того, ці зміни у вашому раціоні знижують такі фактори ризику, як запалення, ожиріння і ускладнення, пов’язані з серйозними хронічними захворюваннями.

Ось продукти, які можуть допомогти полегшити симптоми кислотного рефлюксу і лікувати ГЕРБ:

Багато з цих продуктів включені в GAPS дієту — план харчування, який експерти в області охорони здоров’я рекомендують людям з проблемами шлунково-кишкового тракту, який зосереджений на вживанні цільних продуктів.

Дієта GAPS може бути корисна для лікування таких захворювань, як СРК, синдром дірявого кишечника, СДУГ і багатьох інших станів, крім кислотного рефлюксу. Фактично, GAPS — це дієта, багата свіжими органічними овочами, домашньою птицею і органічної яловичиною, і кістковим бульйоном на її основі. Ця дієта також включає в себе вживання корисних трав або рослин, таких як алое вера, петрушка, імбир і фенхель, які можуть заспокоїти травний тракт (8).

Продукти, яких слід уникати при кислотному рефлюксі і ГЕРБ

Як коротко згадано вище, певні продукти, як відомо, викликають симптоми кислотного рефлюксу більше, ніж інші. До цих продуктів, які, як кажуть, «роздувають полум’я» кислотного рефлюксу, відносяться напівфабрикати, оброблені м’ясні продукти, фаст-фуд, плавлені сири, шоколад, алкоголь і кофеїн.

Ось продукти, яких слід уникати, так як вони зазвичай погіршують симптоми кислотного рефлюксу:

Інші природні засоби, в тому числі добавки і ефірні масла

Існують також інші природні натуральні засоби, здатні полегшити ваші симптоми кислотного рефлюксу.

1. Добавки для полегшення симптомів кислотного рефлюксу

На додаток до здорового харчування, яке допомагає пом’якшити симптоми кислотного рефлюксу і ГЕРБ, важливо додавати в свій раціон натуральні добавки.

2. Ефірні масла

Лимон і ефірне масло лимона можуть бути корисними для контролю кислотного рефлюксу у деяких пацієнтів, хоча не всі реагують на них однаково (деяким важко з цитрусовими продуктами, принаймні на початковому етапі).

Ви можете спробувати вживати лимонний сік разом зі шматочком свіжого імбиру, додаючи їх в вашу воду кожен день. Ви також можете додати одну або дві краплі ефірного масла лимона в воду або помістити одну краплю терапевтичного якості (чисте масло) на мову.

3. Змініть то, як ви їсте і жуєте

4. Інші зміни способу життя та рекомендації

Лікування кислотного рефлюксу і ГЕРБ вимагає багатоетапного підходу. Зміни в способі життя, такі як правильне харчування, відмова від продуктів, що сприяють виникненню симптомів і прийом правильних добавок, можуть дійсно допомогти. Крім того, великий відсоток пацієнтів буде відчувати полегшення від внесення інших змін в те, як і коли вони їдять, а також в те, як вони відпочивають і рухають своє тіло.

Ось поради, які можуть зменшити поява симптомів кислотного рефлюксу за рахунок зменшення поширених тригерів:

Запобіжні заходи при лікуванні кислотного рефлюксу

Той факт, що кислотний рефлюкс є поширеним явищем, не означає, що це нормально. Якщо симптоми кислотного рефлюксу впливають на ваш спосіб життя або повсякденну діяльність, впливають на ваш апетит або споживання поживних речовин і тривають більше 2 тижнів — подумайте про відвідування лікаря.

Ось також інші причини отримати професійну консультацію про варіанти лікування:

Ключові моменти про кислотному рефлюксі

5 природних методів лікування кислотного рефлюксу/ГЕРБ

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: