Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ефірна олія лимона: властивості і застосування, склад

Ефірна олія лимона: властивості і застосування, склад

Багатий поживними речовинами лимон є одним з найбільш широко використовуваних тропічних фруктів в світі. Люди завжди асоціюють корисні властивості лимона з великою кількістю вітаміну C в його складі — саме цим і прославився цей цитрусовий фрукт. Але не тільки плоди лимона можуть приносити значну користь для здоров’я! Ефірна олія лимона — ось ще один дивно корисний продукт, який володіє масою корисних властивостей і застосовується в різних цілях, про що ми і поговоримо нижче.

Що таке ефірне масло лимона?

Ефірна олія лимона екстрагується з лимонних кірок. Для отримання 1 літра лимонного масла необхідно обробити шкірку приблизно 2000 лимонів. Цитрусовий аромат лимонів виходить від хімічної сполуки під назвою лімонен, яке становить більшу частину лимонного масла.

Лимони використовувалися стародавніми індійцями, єгиптянами і римлянами як засіб проти інфекційних захворювань. В даний час вони вирощуються в Індії, Мексиці, Китаї, Закавказзі, Середній Азії (Таджикистан, Узбекистан), Європі та Сполучених Штатах, і використовуються в різних продуктах.

Застосування ефірного масла лимона

Крім того, що лимонне масло використовується при виготовленні лимонаду, воно може бути використано в якості наступного:

Склад ефірної олії лимона

Лимонен становить більшу частину лимонного масла (приблизно від 50 до 70 відсотків). Масло лимона містить органічні сполуки, такі як пінен, Терпін та терпинеол і нелеткі з’єднання.

Плід лимона містить лимонну кислоту, яка є природним консервантом і становить 8% лимона. Лимони також є відмінним джерелом вітаміну С (аскорбінової кислоти) — потужного водорозчинного антиоксиданту. Незважаючи на їх кислотну природу, вони надають на організм ефект подщелачивания, коли метаболізується в вашому тілі.

Лимони також мають феноменальними антиоксидантними властивостями завдяки унікальним флавоноїдних сполук. У дослідженні, опублікованому в журналі Journal of Food Composition and Analysis, лимони, а також інші цитрусові плоди містять домінуючий клас флавоноїдів під назвою флавонони, такі як гесперидин і еріоцітрін. Ці поживні речовини мають протизапальну і нейтралізуючим вільні радикали властивостями.

Лимони містять також інші антиоксиданти, такі як альфа — і бета-каротин, бета-криптоксантин, зеаксантин і лютеїн. До іншим поживним речовинам, знайденим в цих цитрусових плодах, є:

Детально про лимоні, його користь для організму і застосуванні ви можете дізнатися тут — Лимон: властивості, застосування, склад, протипоказання.

Корисні властивості олії лимона

Завдяки видатній поживної цінності лимона, його ефірне масло допомагає лікувати численні захворювання. Лимонне масло допомагає в наступному:

Як виробляють ефірну олію лимона

Лимонне масло проводиться шляхом холодного пресування шкірки лимона. Термічна обробка, на відміну від холодного пресування, негативно впливає на якість масла, так як високі температури знищують його поживні речовини, погіршують смак і колір. Завдяки холодному віджиманню, масло лимона має більш високу якість і відповідно ціну.

Ефірна олія лимона також може бути отримано шляхом дистиляції. Дистильоване лимонне масло використовується у вигляді розчинних есенцій в лимонних напоях. Тим не менш, цей тип лимонного масла поступається як якістю, так і запахом маслу, виготовленому методом холодного пресування.

Ефірна олія лимона отримують з шкірки лимона

Як використовувати ефірна олія лимона?

Лимонне масло можна додавати в харчові продукти і напої, або наносити зовнішньо на шкіру або на будь-які поверхні. Нижче наведені деякі способи застосування ефірного масла лимона:

Чи безпечно ефірне масло лимона?

Перед тим, як почати наносити на шкіру нерозбавлене масло лимона, необхідно переконатися, що воно не викликає роздратування шкіри. При нанесенні на шкіру це масло необхідно змішати з базовим маслом, таким як кокосове масло, оливкову олію або масло жожоба.

Є дані, що показують, що лимонне масло може сприяти виникненню світлочутливості, що підвищує чутливість до сонця і може привести до сонячних опіків і нерівномірного засмаги. Також рекомендується уникати нанесення ефірного масла лимона і інших цитрусових масел на шкіру, коли ви знаходитесь на відкритому повітрі, так як може відбутися утворення пухирів.

Людям з чутливістю слід використовувати ефірні масла з обережністю. Реакції можуть варіюватися в залежності від індивідуальних особливостей людини. У одних людей можуть виникнути шкірні реакції, в той час як у інших можуть виникати проблеми з диханням. Перед застосуванням ефірного масла лимона рекомендується проконсультуватися з вашим лікарем. Вагітним жінкам і дітям перед застосуванням масла лимона також рекомендується проконсультуватися з лікарем.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: