Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ехінацея: лікувальні властивості і протипоказання, застосування ехінацеї

Ехінацея: лікувальні властивості і протипоказання, застосування ехінацеї

Ехінацея — це рослина, батьківщиною якого є східна частина Північної Америки. На сьогоднішній день ехінацея вирощується також в Європі, Росії, Україні та інших країнах. Для виготовлення лікарських засобів використовуються кілька видів ехінацеї. Ліки виготовляють з листя, квіток і коріння цієї рослини. Ці лікарські засоби були дуже популярні аж до винаходу антибіотиків, після чого ці кошти використовувалися в незначній мірі. Однак у зв’язку з появою антибіотикорезистентних штамів бактерій, люди все більше віддають перевагу препаратам на основі ехінацеї, тому що деякі антибіотики вже просто не працюють. Ми розглянемо — що таке ехінацея, властивості і протипоказання коштів на її основі, а також застосування ехінацеї в лікуванні захворювань.

Застосування ехінацеї

Ехінацея широко використовується для боротьби з інфекційними захворюваннями, особливо ГРЗ, грип та інші інфекції верхніх дихальних шляхів. Деякі люди приймають ехінацею при перших ознаках застуди з метою запобігання розвитку інфекції. Інші люди приймають це засіб після того, як симптоми застуди вже в повній мірі проявили себе, сподіваючись, що це допоможе їм зменшити важкість протікання захворювання.

Ехінацея також використовується при лікуванні інших інфекцій, таких як інфекції сечовивідних шляхів (ІМП), дріжджові вагінальні інфекції, герпес, вірус папіломи людини (ВПЛ), інфекції кровотоку (сепсис), тонзиліт, стрептококові інфекції, сифіліс, тиф, малярія, інфекції вуха, свинячий грип, бородавки і дифтерія.

Крім цього, ехінацея застосовується при тривожних станах, низькому вмісті білих кров’яних тілець, синдромі хронічної втоми, ревматоїдному артриті, мігрені, печії, болю, запамороченні, укусах гримучих змій, синдромі дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ), а також для підвищення спортивних результатів.

Іноді люди застосовують ехінацею зовнішньо, наносячи на шкіру засоби на основі цієї рослини для лікування фурункулів, захворювань ясен, абсцесів, шкірних ран, виразок, опіків, екземи, псоріазу, сонячних опіків, вірусу простого герпесу, геморою, дріжджових інфекцій, бджолиних укусів, укусів змій і комарів. Дізнайтеся більше про користь ехінацеї для обличчя та волосся.

Ехінацея також використовується для спринцювання при лікуванні вагінальних дріжджових інфекцій та інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП).

Кошти на основі ехінацеї широко доступні у продажу в багатьох формах, таких як таблетки, капсули, порошки, соки та чаї.

Однак не всі продаються препарати на основі ехінацеї мають належну якість. Буває так, що на етикетці продукту позначено, що в його складі міститься ехінацея, а насправді її там не міститься. Купуйте препарати лише перевірених торгових марок, так як деякі недобросовісні виробники використовують рослини, зібрані в екологічно забруднених зонах, в результаті чого ви отримуєте лікарський засіб з домішкою селену, миш’яку і свинцю.

Ехінацея сприяє активації хімічних речовин в організмі, які зменшують запалення, внаслідок чого інтенсивність симптомів застуди та грипу, а також інших інфекційних захворювань, зменшується.

Лабораторні дослідження показали, що ехінацея може стимулювати імунну систему організму, але доказів того, що це відбувається у людей недостатньо. Ехінацея також містить деякі хімічні речовини, які можуть атакувати дріжджову інфекцію.

Посилення імунітету

Одним з найбільш виражених властивостей ехінацеї є її здатність надавати могутню стимулюючу дію на імунну систему. Це властивість дає можливість організму швидко відновити імунітет і почати ефективно боротися з хвороботворними бактеріями, вірусами, грибками, різними запальними процесами та інфекціями.

Користь для шкіри

Завдяки своєму багатому складу ехінацея сприятливо впливає на шкірний покрив. Вона надає омолоджуючу дію, усуває «старечі» плями, прискорює загоєння ран і пошкоджень шкіри різного походження.

Користь для серцево-судинної системи

Ехінацея володіє потужними антиоксидантними властивостями, що дає можливість організму знизити кількість шкідливого холестерину в крові і тканинах організму, значно поліпшити еластичність кровоносних судин і очистити їх від утворилися з роками холестеринових бляшок.

Очищення організму

Ця рослина допомагає очистити кров, сприяє активному очищенню лімфатичної системи, покращуючи при цьому роботу нирок і печінки.

Користь для нервової системи

Ехінацея ефективно стимулює центральну нервову систему, що дає можливість природним способом покращувати стан людей при різних депресивних станах, перевтомі і нервовому виснаженні.

Також

Ехінацея має здатність підвищувати згортання крові, є онкопротекторним засобом, надає омолоджуючу дію на весь організм і запобігає передчасному старінню. Вона покращує обмінні процеси, має сечогінну, протиалергічну і протиревматичні дією.

Ехінацея може використовуватися у вигляді настоянок, відварів, в таблетованій і капсулированной формах. Властивості ехінацеї дозволяють справлятися з різними захворюваннями, список яких наведено тут — Ехінацея — застосування і показання.

Ефективність застосування ехінацеї

Розглянемо ефективність застосування препаратів з ехінацеєю при різних захворюваннях. Так як проводилися різні дослідження його ефективності, ми маємо неоднозначні результати, з якими ви можете ознайомитися нижче.

Ехінацея можливо ефективна:

Застуда. Багато наукових досліджень показують, що прийом деяких препаратів на основі ехінацеї під час початкових ознак застуди, може незначно зменшити симптоми у дорослих. Однак інші наукові дослідження не показують ніякої користі. Проблема полягає в тому, що в наукових дослідженнях використовувалися різні види ехінацеї, оброблені різними методами. Оскільки дослідження не послідовні, не дивно, що різні дослідження показують різні результати. Якщо це засіб допомагає в лікуванні застуди, користь від його використання в кращому випадку буде помірною. Дослідження про ефективність застосування препаратів ехінацеї в якості профілактичних засобів від застуди також неоднозначні. Деякі дослідження показують, що прийом ехінацеї може знизити ризик виникнення ГРЗ на 45% — 58%.

Недостатньо доказів:

Тривога. Ранні дослідження показали, що щоденний прийом 40 мг екстракту ехінацеї (ExtractumPharma Zrt, Будапешт, Угорщина) протягом 7 днів знижує відчуття тривоги. Але, прийом менше 40 мг в день не робить належного ефекту.

Поліпшення спортивних результатів. Ранні дослідження показали, що прийом ехінацеї (Puritan’s Pride) чотири рази на день протягом 28 днів збільшує ступінь всмоктування кисню під час навантажувальних тестів у здорових чоловіків.

Гінгівіт. Ранні дослідження показали, що використання засобу для полоскання рота, що містить ехінацею, готові колу і бузину (HM-302, Izum Pharmaceuticals) три рази в день протягом 14 днів може запобігти погіршенню стану при захворюваннях ясен.

Вірус простого герпесу (ВПГ). Дані про ефективність застосування ехінацеї для лікування ВПГ залишаються неясними. Деякі дослідження показують, що прийом екстракту ехінацеї (Echinaforce, A. Vogel Bioforce AG) 800 мг два рази на день протягом 6 місяців не сприяє запобіганню, зменшенню частоти або тривалості спалахів рецидивуючого генітального герпесу. Проте, інші дослідження показують, що прийом комбінованого препарату, що містить ехінацею (Есберітокс, Schaper & Brummer, Німеччина) 3-5 разів на день, зменшує свербіж, напруга і біль у більшості людей з герпесом (Herpes Labialis).

Вірус папіломи людини (ВПЛ). Ранні дослідження показали, що прийом комбінованого препарату, що містить ехінацею, Андрографіс, грейпфрут, папайю, кору мурашиного дерева, і котячий кіготь (Immune Act, Erba Vita SpA, Італія) щодня протягом одного місяця, знижує рецидиви анальних бородавок у людей, яким проводили їх хірургічне видалення. Але це дослідження не було високоякісним, так що результати сумнівні.

Грип. Ранні дослідження показали, що прийом конкретного продукту ехінацеї (Monoselect Echinacea, PharmExtracta, Італія) щодня протягом 15 днів може поліпшити реакцію на вакцину проти грипу у людей із захворюваннями дихальної системи, такими як бронхіт або астма.

Низький вміст білих кров’яних тілець (лейкопенія). Ранні дослідження показують, що прийом 50 крапель комбінованого препарату, що містить екстракт кореня ехінацеї, екстракт листя туї і дикий індиго (Esberitox N, Schaper & Brummer, Німеччина) в період між хіміорадіотерапіі, може поліпшити кількість червоних і білих кров’яних тілець у деяких жінок з раком молочної залози. Але далеко не у всіх хворих спостерігається такий ефект, і прийом менше 50 крапель, здається, не працює.

Інфекції середнього вуха. Ранні дослідження показують, що прийом рідкого екстракту ехінацеї при перших ознаках застуди три рази в день протягом 3 днів не перешкоджає розвитку інфекцій вуха у дітей 1-5 років (особливо якщо у дитини вже була ця проблема).

Тонзиліт. Ранні дослідження показують, що використання спрею для горла, що містить шавлія і ехінацею через кожні дві години до 10 разів на день протягом 5 днів, полегшує больові симптоми в горлі. Інші ранні дослідження показують, що прийом 50 крапель препарату, що містить ехінацею (Есберітокс, Schaper & Brummer, Німеччина) три рази в день протягом 2-х тижнів, разом з антибіотиком, зменшує біль в горлі і покращує загальне самопочуття у людей з тонзилітом.

Запалення очей (увеїт). Ранні дослідження показали, що прийом 150 мг препарату ехінацеї (Iridium, SOOFT Italia SpA) два рази в день, на додаток до використання очних крапель і стероїдів, що застосовуються з метою лікування запалення протягом 4-х тижнів, не сприяє поліпшенню зору, якщо порівнювати з результатами, які отримують люди, які використовують тільки очні краплі і стероїди.

Бородавки. Ранні дослідження показали, що щоденний прийом ехінацеї всередину протягом 3-х місяців не сприяє очищенню шкіри від бородавок. Але прийом добавок, що містять ехінацею, метіонін, цинк, пробіотики, антиоксиданти і інгредієнти, які стимулюють імунну систему протягом 6 місяців, на додаток до використання традиційних методів лікування, здається, є більш ефективним методом лікування бородавок, ніж використання тільки традиційних способів лікування.

Також недостатньо доказів ефективності препаратів з ехінацеєю при лікуванні таких захворювань:

Для розуміння ефективності застосування ехінацеї при цих захворюваннях необхідне проведення більшої кількості досліджень.

Протипоказання, побічні ефекти і безпеку

Ехінацея, ймовірно, безпечна для більшості людей при прийомі всередину протягом короткого проміжку часу. Різні рідкі та тверді форми ехінацеї безпечно використовувати протягом до 10 днів. Є також деякі препарати, такі як Echinaforce (A. Vogel Bioforce AG, Швейцарія), які можна безпечно використовувати протягом до 6 місяців. Що стосується безпеки застосування ехінацеї у вигляді ін’єкцій, то щодо цього поки недостатньо інформації.

Під час застосування препаратів з ехінацеєю були зареєстровані деякі побічні ефекти, такі як лихоманка, нудота, блювота, неприємний присмак у роті, біль в животі, діарея, біль в горлі, сухість у роті, головний біль, оніміння мови, запаморочення, безсоння, втрата орієнтації, і болі в суглобах і м’язах.

Нанесення кремів і мазей з ехінацеєю на шкіру може викликати почервоніння, свербіж або висип.

Ехінацея, швидше за все викликає алергічні реакції у дітей і дорослих, які страждають алергією на амброзію, хризантему, чорнобривці або ромашку. Якщо у вас є алергія, перш ніж приймати ехінацею обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Особливі запобіжні заходи та попередження

Діти: Ехінацея можливо безпечна для дітей при прийомі всередину протягом короткого проміжку часу. Її можна давати більшості дітей у віці 2-11 років. Проте, приблизно у 7% цих дітей може виникнути висип в зв’язку з алергічною реакцією. Існує побоювання, що у деяких дітей на ехінацею можуть виникати більш серйозні алергічні реакції. Саме з цієї причини деякі регулюючі організації рекомендують не давати ехінацею дітям у віці до 12 років. Про причини того, чому не варто давати ехінацею дітям до 12 років, ви можете дізнатися тут — Не давайте ехінацею дітям.

Вагітність: Ехінацея можливо безпечна для вагітних жінок при прийомі всередину протягом короткого періоду часу. Існує ряд доказів того, що ехінацея може бути безпечною для плода при її прийомі під час першого триместру вагітності. Але поки це не буде підтверджено додатковими дослідженнями, найкраще уникати її використання. Детально про безпеку прийому ехінацеї при вагітності ви можете дізнатися тут — Ехінацея при вагітності — можна чи ехінацею вагітним.

Годування грудьми: Існує недостатньо надійної інформації про безпеку прийому ехінацеї в період годування грудьми, тому рекомендується уникати її прийому.

Успадкована схильність до алергії (атопічний дерматит): Люди з цим захворюванням, більш схильні до розвитку алергічної реакції на ехінацею. Якщо ви страждаєте на атопічний дерматит, вам найкраще уникати використання ехінацеї.

Аутоімунні захворювання, такі як такі як розсіяний склероз, вовчак (системний червоний вовчак), ревматоїдний артрит (РА), захворювання шкіри під назвою пухирчатка вульгарна, або інші: Ехінацея може вплинути на імунну систему, в результаті чого симптоми цих захворювань можуть погіршитися. Якщо ви страждаєте на аутоімунні захворювання, не беріть ехінацею. Більш детально про шкоду ехінацеї і її побічні ефекти ви можете дізнатися на цій сторінці — Ехінацея: шкода, побічні ефекти, взаємодія з препаратами.

Взаємодія ехінацеї з лікарськими засобами

Помірне взаємодія — будьте обережні з цією комбінацією:

Незначне взаємодія — будьте пильні з цією комбінацією:

Мідазолам (Versed) взаємодіє з ехінацеєю. Прийом мідазоламу з ехінацеєю збільшує поглинання мідазоламу в організмі. Це може посилити дію і побічні ефекти мідазоламу.

Дозування

Перорально:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: