Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ехінацея при вагітності: чи можна ехінацею вагітним?

Ехінацея при вагітності: чи можна ехінацею вагітним?

Коли ви вагітні, вам необхідно бути обережними в тому, які ліки і натуральні добавки ви приймаєте. Навіть зазвичай безпечні з’єднання можуть бути потенційно небезпечні для вашої дитини, і можуть збільшити ризик розвитку ускладнень під час вагітності або виникнення вроджених дефектів у плода. Ранні дослідження з безпеки ехінацеї при вагітності показали, що прийом препаратів на її основі не створює будь-яких ризиків для вагітних жінок, але неможливо однозначно сказати, що вони безпечні. Так чи можна ехінацею вагітним чи ні… давайте подивимося.

Про ехінацеї

Ехінацея є рослиною, з стебел, листя і коріння якого виробляють натуральні продукти для здоров’я (переважно з ехінацеї пурпурової). Лікарські засоби, виготовлені з цієї рослини містять ряд біологічно активних речовин, таких як поліацетіленовие флавоноїди, алкаміди, глікопротеїни та похідні кавової кислоти. Концентрація цих різних речовин коливається в широких межах в залежності від конкретно взятого лікарського засобу. Детально про ехінацеї ви можете дізнатися тут — Ехінацея: лікувальні властивості і протипоказання, застосування ехінацеї.

Ефекти від застосування ехінацеї

Ехінацея широко використовується як засіб, що стимулює імунну систему. Стрес і виснаження резервів вашого організму під час вагітності може призвести до виникнення незначних захворювань, таких як застуда та інші інфекції верхніх дихальних шляхів. За даними університету University of Maryland Medical Center, ехінацея містить речовини, що володіють противірусною, антибактеріальною і протигрибковою дією, які допоможуть вам боротися з інфекціями, хоча ефективність ехінацеї в лікуванні інфекцій досі обговорюється.

Безпека ехінацеї при вагітності

На сьогоднішній день єдиним великим проведеним дослідженням, щодо безпеки ехінацеї для вагітних жінок, є дослідження, яке було опубліковано в 2000 році в журналі «Archives of Internal Medicine». В даному дослідженні взяли участь 206 вагітних жінок, в тому числі 112, які брали ехінацею під час першого триместру вагітності. У вагітних жінок, що приймають ехінацею, ризик викидня, формування хромосомних аномалій у ембріонів або освіту вроджених вад не підвищувався в порівнянні з жінками, які не приймали ехінацею.

Обмеження дослідження

Незважаючи на те, що це дослідження припускає, що ехінацея безпечна для вагітних жінок, це єдине дослідження такого роду, що означає, що його результати не були перевірені іншими дослідниками. Як згадувалося раніше, різні препарати ехінацеї можуть значно відрізнятися за складом і концентрації сполук, які в них містяться. Це означає, що, хоча ехінацея і може бути безпечною для вагітних жінок, немає достатньої кількості даних, щоб остаточно зробити висновок про те, що немає ніяких ризиків, пов’язаних з її використанням. Якщо ви вагітні і хочете приймати ехінацею, спершу поговоріть зі своїм лікарем.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: