Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ехінацея при застуді: чи може вона допомогти?

Ехінацея при застуді: чи може вона допомогти?

Ехінацея — це група квітучих рослин, що належать до сімейства Айстрові, поряд з такими рослинами, як соняшник, цикорій, ромашка і хризантеми.

Існують різні види, серед яких популярна ехінацея пурпурова. До інших видів відносяться Echinacea pallida, Echinacea laevigata і Echinacea tennesseensis.

Листя і коріння рослини вже давно використовуються в народній медицині для зменшення запалення і посилення імунної функції (1).

Вона також популярна в якості натурального кошти для зменшення таких симптомів застуди та грипу, як закладеність носа, чхання і синусового тиск. Проте ви можете задатися питанням, чи заслуговує ця рослина місце у вашій аптечці і чи дійсно воно запобігає і лікує застуду.

У цій статті розглядається безпеку і ефективність використання ехінацеї для лікування застуди.

Ефективність ехінацеї при застуді

Відносно здатності ехінацеї зменшувати симптоми застуди дослідження показали неоднозначні результати.

Наприклад, один огляд з 16 досліджень показав, що для профілактики і лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, таких як застуда, ехінацея була більш ефективною, ніж плацебо (2).

Інший огляд 14 досліджень показав, що вона знижувала ймовірність розвитку застуди на 58% і зменшувала тривалість симптомів на 1,4 дня (3).

Аналогічним чином, в одному дослідженні за участю 80 осіб було виявлено, що прийом ехінацеї при появі симптомів застуди зменшив їх тривалість на 67% в порівнянні з плацебо (4).

В огляді, що включає близько 2500 чоловік, було встановлено, що екстракт ехінацеї знижує ризик рецидивуючих інфекцій дихальних шляхів і зменшує такі ускладнення, як пневмонія, тонзиліт і вушні інфекції (5).

Численні дослідження в пробірці і на тварин також показали, що екстракт може посилювати імунну функцію за рахунок збільшення вироблення специфічних імунних клітин в організмі (6, 7, 8).

Мало того, але він також може допомогти в лікуванні симптомів грипу.

В одному дослідженні за участю 473 хворих на грип було виявлено, що вживання напою на основі ехінацеї було так само ефективно при лікуванні симптомів, як противірусний засіб. Проте дослідження фінансувалося виробником ліків, що могло вплинути на результати (9).

З іншого боку, великий огляд 24 досліджень показав, що ехінацея не запобігає симптоми застуди в значній мірі. Проте він знайшов слабкі докази того, що ця рослина може знизити частоту застуди (10).

Відповідно до огляду, багато досліджень ефективності ехінацеї мають високий ризик упередженості і недостатні — це означає, що результати можуть не бути статистично значущими (10).

Отже, щоб визначити, чи може ця рослина допомогти в лікуванні застуди необхідні більш якісні дослідження.

Висновок:

Деякі дослідження показали, що ехінацея може допомогти в профілактиці і лікуванні застуди, але необхідні додаткові дослідження.

Потенційні побічні ефекти

Хоча ехінацея зазвичай вважається безпечною, якщо застосовувати за призначенням, вона пов’язана з потенційними побічними ефектами, включаючи біль у животі, нудоту, висип, утруднене дихання і набряк шкіри (1).

Крім того, хоча дослідження показують, що рослина може безпечно використовуватися вагітними та жінкам, що годують, його слід використовувати з обережністю, поки не будуть доступні більш якісні дослідження на людях (11, 12).

У дітей ехінацея може бути пов’язана з підвищеним ризиком появи висипу, тому її часто не рекомендується давати дітям до 12 років (13, 14).

Крім того, якщо у вас є які-небудь проблеми зі здоров’ям або ви приймаєте будь-які ліки, перед використанням ехінацеї краще проконсультуватися з вашим лікарем.

Висновок:

Ехінацея, як правило, безпечна і пов’язана з мінімальними побічними ефектами. Діти, люди з основними захворюваннями і жінки, які вагітні або годують грудьми, повинні дотримуватися обережності при її використанні.

Як приймати ехінацею при застуді

Ехінацея широко доступна в магазинах здоров’я, аптеках та онлайн в формі чаю, таблеток і настоянок.

Хоча немає офіційної рекомендованої дози для екстракту ехінацеї, в більшості досліджень оцінювалися ефекти доз в 450-4000 мг в день з тривалістю прийому до 4 місяців (10).

Багато капсули і добавки містять один або два типи кореня ехінацеї і часто поєднуються з іншими інгредієнтами, такими як вітамін C або бузина.

Також доступний чай з ехінацеєю, який може містити до 1000 мг кореня на порцію.

Незалежно від того, яку форму ви оберете, краще починати з низької дози і поступово підвищувати її, спостерігаючи за вашою переносимість. Якщо ви помітили будь-які негативні побічні ефекти, припиніть використання і зверніться до лікаря.

При покупці добавки шукайте кошти, які були перевірені незалежною третьою стороною.

Висновок:

Ехінацея зустрічається в формі чаю, настойки і капсул. У більшості досліджень оцінювалися ефекти ехінацеї в дозах 450-4000 мг в день з тривалістю прийому до 4 місяців.

Підведемо підсумок

Ехінацея — це рослина з потужними лікувальними властивостями.

Хоча деякі дослідження показали, що вона може лікувати і запобігати застуду, інші дослідження прийшли до висновку, що її прийом навряд чи надасть будь-яке істотне вплив. Отже, необхідні більш якісні дослідження на людях.

Проте ехінацея пов’язана з мінімальним несприятливим впливом на здоров’я і може бути відмінним доповненням до природних методів лікування застуди.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: