Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Ехінацея: шкода, побічні ефекти, взаємодія з препаратами

Ехінацея: шкода, побічні ефекти, взаємодія з препаратами

Незважаючи на всі корисні властивості ехінацеї і її лікувальні ефекти, люди часто забувають про деякі побічні ефекти від прийому засобів на основі цієї рослини. Крім користі для організму, ехінацея може також нанести і деяку шкоду, і дуже важливо бути в курсі деяких потенційно небезпечних побічних ефектів, які ви можете розпізнати, якщо вони виникли при прийомі будь-якої форми ехінацеї.

Потенційні побічні ефекти ехінацеї

Протягом всієї історії, люди використовували ехінацею в якості засобу для лікування зараження крові, малярії, скарлатини, інфекцій, дифтерії та інших хвороб. В даний час ехінацею використовують для лікування кашлю, високої температури тіла, грипу, грибкових інфекцій піхви, СДУГ і синдрому хронічної втоми.

Більшість людей не відчувають побічні ефекти під час прийому ехінацеї при лікуванні одного з цих захворювань і станів. Тим не менш, невеликий відсоток тих, хто приймає кошти на основі цієї рослини, можуть мати симптоми побічних ефектів, які ми опишемо нижче (відповідно до Drugs. com). Якщо у вас спостерігаються будь-які з цих побічних ефектів, або що-небудь інше, що викликає дискомфорт або здається незвичним, припиніть приймати ехінацею і негайно зверніться до лікаря. Вам може знадобитися повністю відмовитися від прийому засобів на основі ехінацеї і спробувати інше лікування. При прийомі ехінацеї ви можете відчувати такі побічні ефекти:

Розлад шлунку

Нудота і інші розлади шлунка є одними з найбільш поширених побічних ефектів при прийомі ехінацеї. Незважаючи на те, що це досить поширене, перш ніж продовжувати приймати траву, вам необхідно здатися лікареві для виключення серйозних патологій.

Нудота або запаморочення

Почуття запаморочення і нудота є ще одним поширеним симптомом, який не слід випускати з уваги. Якщо ви відчуваєте запаморочення і нудоту, зверніться до лікаря, перш ніж знову станете приймати ехінацею.

Погіршення астматичних симптомів

Залежно від тяжкості симптомів астми, вам може знадобитися негайне звернення до лікаря, якщо ви випробували цей побічний ефект при прийомі ехінацеї. Утруднене дихання, задишка або утруднення в грудях стануть явними ознаками того, що вам слід терміново звернутися в лікарню для негайного лікування.

Алергічні реакції

У деяких людей, що приймають ехінацею, може виникати висип або набряк. Якщо ці симптоми викликають у вас тривогу за ваше здоров’я, негайно зверніться до лікаря.

Підвищення температури тіла (лихоманка)

Якщо підвищення температури тіла не значно, поговоріть з вашим лікарем або фармацевтом про це побічний ефект. Це менш серйозний побічний ефект, ніж алергічні реакції і утруднення дихання або ковтання, але ви все одно повинні проконсультуватися з лікарем, перш ніж продовжувати приймати ехінацею.

Побічні ефекти ехінацеї небезпечні для деяких людей

Більшість лікарів вважають ехінацею безпечним засобом для більшості людей (прийом протягом до шести тижнів). Це засіб також безпечно для дітей у віці від двох до одинадцяти років, коли приймається протягом десяти днів або менше (однак в деяких випадках дітям ехінацею давати не можна, про що читайте тут — Не давайте ехінацею дітям).

Ехінацея не рекомендується деяким людям, які більш схильні відчувати серйозні побічні ефекти. До цих людей належать:

Багато із зазначених вище захворювань впливають на імунну систему. Оскільки ехінацея є стимулятором імунної системи, вона може фактично прискорювати прогресування або погіршувати симптоми цих захворювань.

Довгострокові побічні ефекти

На додаток до того, що деяким людям слід уникати прийому ехінацеї, існують і інші потенційні проблеми, пов’язані з прийомом коштів на основі цієї рослини, особливо якщо вони приймаються протягом тривалого періоду часу без перерви. Ось деякі ризики, пов’язані з прийомом ехінацеї протягом більш ніж 6 — 8 тижнів поспіль:

Щоб уникнути цих довгострокових побічних ефектів, важливо обмежити курс прийому ехінацеї максимум до 6 — 8 тижнів.

Взаємодія ехінацеї з лікарськими засобами як побічний ефект

Одним з потенційних побічних ефектів ехінацеї є її взаємодія з іншими лікарськими засобами. За даними University of Maryland Medical Center, ви повинні уникати прийому коштів на основі ехінацеї, якщо ви приймаєте імунодепресанти.

Хоча University of Maryland попереджає тільки про те, що ехінацею не можна приймати спільно з імунодепресантами, які пригнічують імунну систему, Drugs. com перераховує 40 препаратів, які здатні взаємодіяти з ехінацеєю. Серед них такі препарати:

Не всі взаємодії лікарських засобів з ехінацеєю мають серйозні або небезпечні побічні ефекти. Цікаво відзначити, що ехінацея може бути корисною в поєднанні з еконазол для лікування дріжджових інфекцій. У дослідженнях, де ехінацея використовується спільно з цим препаратом, частота рецидивів була знижена.

Прийом ехінацеї як стимулятора імунної системи

Ехінацея є стимулятором імунної системи і може допомогти вам пережити зиму без застуди або грипу. Однак, якщо у вас є якісь раптові алергічні реакції або незвичайні, важкі симптоми при прийомі ехінацеї, зверніться за невідкладною медичною допомогою. Завжди краще бути в безпеці, ніж потім шкодувати про невірно прийняте рішення.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: