Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Екстракт кінського каштана: користь і шкода, застосування

Екстракт кінського каштана: користь і шкода, застосування

Кінський каштан звичайний (лат. Aesculus hippocastanum ), є деревом, родом з Балканського півострова.

Екстракт насіння кінського каштана є популярною харчовою добавкою, що зазвичай використовуються для поліпшення здоров’я вен і зменшення запалення.

Основним активним компонентом екстракту кінського каштана є Аесцін, який був вивчений на предмет його численних корисних властивостей.

Ось 7 корисних властивостей екстракту кінського каштана — його потенційна користь і шкоду для здоров’я.

1. Чи може полегшити симптоми хронічної венозної недостатності

Хронічна венозна недостатність (ХВН) — це захворювання, що характеризується поганим кровопостачанням вен ніг.

Ось симптоми, які виникають при ХВН (1):

Стандартне лікування — компресійна терапія або панчохи, які можуть збільшити приплив крові до ваших ніг.

З’єднання під назвою Аесцін в кінському каштані має безліч лікувальних властивостей, які можуть зробити його корисним для лікування ХВН. Наприклад, він може збільшити кровотік в ваших венах, можливо, полегшуючи симптоми (2, 3, 4).

В огляді 19 досліджень 9 досліджень показали, що щоденні дози 600 мг екстракту кінського каштана, що містить 50 мг Аесцін, прийнятого протягом до 8 тижнів, зменшували симптоми ХВН, включаючи біль у ногах, набряк і свербіж в ногах (5).

Фактично, одне дослідження відзначило, що екстракт кінського каштана був настільки ж ефективний, як і компресійна терапія, в зменшенні набряку і обсягу ніг (6).

Ці дослідження показують, що екстракт кінського каштана може бути ефективним для лікування ХВН в короткостроковій перспективі, але необхідні додаткові дослідження, щоб визначити його довгострокові наслідки.

Висновок:

Екстракт кінського каштана може бути ефективним короткостроковим засобом лікування ХВН — захворювання, яке може викликати варикозне розширення вен, набряк ніг і біль в ногах.

2. Може лікувати варикозне розширення вен

Варикозне розширення вен — опухлі, опуклі вени, які зазвичай виникають в ногах і можуть бути викликані ХВН.

Екстракт насіння кінського каштана може поліпшити тонус вен, покращуючи кровообіг в ногах (7, 8).

Крім того, його застосування може допомогти зменшити набряклість ніг і біль, пов’язану з варикозним розширенням вен (2).

У 8-тижневому дослідженні 58% учасників, які брали таблетки з екстрактом насіння кінського каштана, що містять 20 мг Аесцін 3 рази в день і застосовували 2% гель Аесцін зовнішньо два рази в день, відчули полегшення симптомів варикозного розширення вен, такі як біль в ногах, набряк, тяжкість і зміна кольору (4).

Висновок:

Екстракт насіння кінського каштана може поліпшити кровообіг і допомогти при варикозному розширенні вен.

3. Володіє потужними протизапальними властивостями

Запалення може викликати надмірне накопичення рідини в ваших тканинах, що може привести до затримки рідини і набряклості (9).

Аесцін є компонентом екстракту кінського каштана з протизапальними властивостями. Було виявлено, що він зменшує запалення, пов’язане з травмою, венозною недостатністю і набряком (10, 11, 12, 13).

Огляд 17 досліджень показав, що екстракт насіння кінського каштана може допомогти зменшити запалення і набряк в ногах і ступнях, пов’язані з ХВН (2).

Крім того, дослідження показали, що застосування мазі, що містить Аесцін, може зменшити запалення і набряклість після травм, операцій і спортивних травм (14, 15).

Однак ця мазь також містила інші протизапальні сполуки, через що неясно, чи буде один Аесцін надавати такі ж ефекти.

Висновок:

Запалення може викликати набряк і затримку рідини. Екстракт насіння кінського каштана може зменшити запалення, пов’язане з хронічною венозною недостатністю, травмою або хірургічним втручанням.

4. Чи може полегшити геморой

Геморой — це поширене захворювання, що характеризується опухлими венами в області ануса і прямої кишки.

Симптоми неприємні і можуть включати свербіж, подразнення, біль і ректальні кровотеча (16).

Протизапальні властивості екстракту насіння кінського каштана можуть допомогти полегшити симптоми геморою, зменшуючи запалення і набряк в уражених венах (17).

Проте дослідження в цій області обмежені, і щоб підтвердити потенційну користь екстракту кінського каштана для лікування геморою необхідні додаткові дослідження.

Висновок:

Екстракт кінського каштана може допомогти полегшити симптоми геморою, зменшуючи біль і набряк, але необхідні додаткові дослідження.

5. Володіє антиоксидантними властивостями

Екстракт насіння кінського каштана містить потужні антиоксиданти — з’єднання, які можуть допомогти запобігти пошкодження клітин, викликане нестабільними молекулами, званими вільними радикалами. Надмірна кількість вільних радикалів може привести до запалення й ушкодження клітин (18).

Екстракт насіння кінського каштана багатий флавоноїдних сполук, включаючи кверцетин і кемпферол, які володіють потужними антиоксидантними властивостями (19).

Дослідження, проведене в пробірці, показало, що як Аесцін, так і екстракт насіння кінського каштана володіють антиоксидантними властивостями, але що екстракт насіння кінського каштана надавав більший вплив, ніж один Аесцін. Це може бути пов’язано з синергетичним ефектом компонентів в екстракті (20).

Висновок:

Екстракт насіння кінського каштана містить антиоксиданти, які можуть допомогти захистити клітини від ушкоджень, викликаних вільними радикалами.

6. Містить протиракові з’єднання

Дослідження показали, що Аесцін крім потужних протизапальних властивостей має протипухлинну дію.

Ці дослідження показали, що Аесцін може значно знизити ріст пухлинних клітин при деяких видах раку, таких як рак печінки, лейкоз і множинна мієлома (21, 22).

Крім того, дослідження в пробірці показали, що Аесцін може викликати загибель клітин в ракових пухлинах, таких як рак підшлункової залози і рак легенів (23, 24).

Однак в цих дослідженнях використовувалося концентроване кількість Аесцін, і неясно, чи буде кількість, виявлене в екстракті насіння кінського каштана, мати такий же ефект. Перш ніж можна буде зробити тверді висновки нобхідно додаткові дослідження на людях в цій області.

Висновок:

Кінський каштан може володіти протираковими властивостями. Проте перш ніж можна буде зробити переконливі висновки необхідні додаткові дослідження в цій області.

7. Чи може допомогти при чоловічому безплідді

Однією з причин чоловічого безпліддя є варикоцеле або набряк вен біля яєчок (25).

Протизапальні та протинабрякові властивості Аесцін — з’єднання в кінському каштані — можуть зробити його ефективним засобом лікування безпліддя, пов’язаного з варикоцеле (26, 27).

Двомісячне дослідження за участю більше 100 чоловіків з безпліддям, пов’язаним з варикоцеле, показало, що прийом 30 мг Аесцін кожні 12 год покращує щільність сперматозоїдів, рухливість сперматозоїдів і якість сперми. Крім того, розмір варикоцеле зменшувався з прийомом Аесцін (28).

Висновок:

Набряк вен біля яєчок може стати причиною безпліддя. Було виявлено, що з’єднання в екстракті кінського каштана покращує якість сперми і зменшує варикоцеле у чоловіків з безпліддям, пов’язаним з варикоцеле.

Потенційна шкода екстракту кінського каштана

Хоча застосування екстракту насіння кінського каштана зазвичай вважається безпечним, ви повинні знати про деякі проблеми безпеки і побічні ефекти.

Необроблені насіння кінського каштана містять з’єднання під назвою ескулін, яке FDA вважає небезпечним для прийому всередину. Ознаки отруєння включають депресію, посмикування м’язів, параліч, кому і смерть (3, 29).

З цієї причини уникайте вживання необроблених насіння кінського каштана.

Зазначені побічні ефекти екстракту насіння кінського каштана незначні і включають проблеми з травленням, розлад шлунка, запаморочення, головний біль і свербіж. Крім того, були повідомлення про алергічні реакції, коли на шкіру наносився екстракт кінського каштана (2, 30).

Більш того, екстракт кінського каштана може взаємодіяти з наступними препаратами (3):

Крім того, людям із захворюваннями нирок або печінки не слід вживати екстракт кінського каштана, оскільки це може погіршити симптоми їх захворювання (3).

З цих причин перш ніж приймати екстракт кінського каштана проконсультуйтесь зі своїм лікарем, особливо якщо у вас є захворювання або ви приймаєте ліки.

Крім того, безпека застосування екстракту кінського каштана під час вагітності та грудного вигодовування невідома, і тому слід уникати добавки жінкам, які вагітні або годують грудьми.

Висновок:

Екстракт насіння кінського каштана, як правило, безпечно приймати або використовувати зовнішньо. Проте є деякі повідомлення про побічні ефекти, взаємодіях з деякими ліками і проблеми безпеки, пов’язані з певними захворюваннями.

Дозування

Кінський каштан можна знайти в магазинах і в Інтернеті у вигляді капсул, таблеток, рідини, ефірного масла і крему.

Екстракт кінського каштана зазвичай містить 16-20% Аесцін. У більшості досліджень застосовується доза становить 100-150 мг Аесцін в день. Отже, потенційні токсичні ефекти більш високих доз невідомі. Тому краще всього слідувати рекомендаціям щодо дозування (2, 30).

Це становить близько 2-3 таблеток або капсул в день. Немає стандартизованої рекомендації для рідких добавок. Додаткова інформація про дозування зазвичай доступна на упаковках добавок.

При зовнішньому застосуванні екстракти і креми зазвичай містять 2% Аесцін і можуть застосовуватися 3-4 рази на день (2, 30).

Висновок:

Корисна доза екстракту насіння кінського каштана становить 100-150 мг Аесцін в день в формі добавок і 3-4 щоденних застосування крему або екстракту при зовнішньому застосуванні.

Підведемо підсумок

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: