Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Емфізема легенів: що це таке, як лікувати в домашніх умовах

Емфізема легенів: що це таке, як лікувати в домашніх умовах

Поширеними засобами від емфіземи є деякі зміни в способі життя і харчування. Є цілий ряд традиційних препаратів, які використовуються для лікування емфіземи, але не всі з них підходять для кожного пацієнта. Оскільки емфізема легенів є хронічним захворюванням, деякі народні засоби успішно використовуються в зниженні інтенсивності симптомів. Найчастіше народні засоби виявляються набагато ефективнішими, ніж звичайний режим лікування.

Коригування раціону харчування і повна відмова від куріння в значній мірі допомагає боротися з емфіземою. Поєднання вправ і релаксації забезпечить комплексне рішення вашої проблеми. Незначні часті прийоми їжі також зменшують цю проблему на постійній основі.

Що таке емфізема легенів?

Емфізема легенів — що це таке, як лікувати в домашніх умовах ефективно…

Емфізема легенів є хронічне легеневе захворювання, яке виникає, коли тканини легені втрачають свою еластичність. Токсичні речовини часто викликають емфізему і найшкідливішим з усіх хімічних речовин є сигаретний дим. Коли альвеоли і їх капіляри перевантажені, це призводить до емфіземи.

Є кілька типових симптомів емфіземи легенів, основними з яких є хронічний кашель, задишка і гіпервентиляція. За даними Національного центру медичної статистики, близько 4,1 мільйона чоловік страждають від емфіземи. Ліки для лікування цього захворювання доступні у великих кількостях, але так як це хронічна проблема, препарати повинні прийматися протягом тривалого періоду часу, що в свою чергу може привести до певних побічних ефектів. Більш того, не всіх пацієнтів можна лікувати за допомогою одних і тих же лікарських засобів. Саме з цієї причини багато хто з пацієнтів найчастіше віддають перевагу використанню народних перевірених засобів. Детально про емфізему легенів ви можете дізнатися тут — Емфізема легень: симптоми, причини, лікування, прогноз.

Як лікувати емфізему в домашніх умовах

Є два типи домашніх засобів, які використовуються для лікування емфіземи. Вам необхідно внести певні зміни в ваш раціон харчування і спосіб життя для того, щоб боротися з цією недугою. За словами Mayoclinic. com, прості вправи є відмінним методом лікування емфіземи легенів.

Часник

Завдяки особливим властивостям часнику, його вживання в сирому вигляді допомагає розріджувати слиз, що накопичується в легенях, що сприяє її легкому виведенню. Затори, що виникають в легенях, полегшуються під час кашлю. Вам необхідно вживати принаймні два — три зубчики часнику вранці на голодний шлунок. Регулярне вживання часнику може допомогти вам вилікувати емфізему легенів і запобігти її розвиток. Детально про корисні властивості часнику ви можете дізнатися тут — Користь часнику. Часник ваше здоров’я і довголіття.

Чай з шипшиною

Регулярне вживання чаю з шипшиною також дозволяє послаблювати затори в легких і робити кашель більш продуктивним, що сприяє зниженню навантаження на легені і полегшення дихання, а також що ще більш важливо до загоєнню легеневої тканини.

Евкаліптова олія

Зменшення заторів в легенях допомагає в лікуванні емфіземи. Регулярний масаж області грудної клітини з використанням евкаліптової олії допомагає усунути затори, що призводить до зниження інтенсивності симптомів і ознак емфіземи легенів.

Раціон харчування

Якщо ви на постійній основі дотримуєтеся правильного харчування — це зменшує симптоми хронічної емфіземи. Максимальна кількість необхідних вам поживних речовин ви можете виявити в свіжих зелених овочах і фруктах. Уникайте вживання фабричної їжі з консервантами, оскільки вони погіршують стан. Пацієнт з емфіземою легенів також повинен споживати молочні продукти, зернові, бобові та м’ясо, щоб отримувати необхідну кількість поживних речовин. Рекомендується харчуватися не три рази в день, з’їдаючи багато, а вживати їжу невеликими порціями багато разів протягом дня (можна через кожні 2 години).

Вживання соків

У лікуванні емфіземи легенів вам може допомогти регулярне вживання різних овочевих і фруктових соків. Більшість з них багаті вітамінами і мінералами. Тільки зверніть увагу — не слід віддавати перевагу вживання фабричних соків (пакетних), так як вони не несуть в собі абсолютно ніяких корисних для організму речовин і можуть завдати шкоди. Віддавайте перевагу свіжовичавленим сокам.

Вітаміни

Додатковий прийом вітамінів надає позитивний ефект на організм людини, що страждає на емфізему легенів. Двома найбільш важливими вітамінами для людей з цією хворобою є вітаміни C і E. Вам необхідно віддавати перевагу вживання продуктів, багатих цими вітамінами (лимони, апельсини, шипшина, авокадо, горіхи, курага та ін.). Для того, щоб компенсувати дефіцит вітамінів, ви також можете приймати добавки вітамінів у вигляді таблеток і капсул.

Відмова від куріння

Куріння є шкідливою звичкою, яка в 90% випадків і призводить до розвитку емфіземи легенів. Якщо вам поставлений діагноз емфізема, то вам вкрай необхідно в найкоротші терміни кинути палити, тому що якщо ви цього не зробите, ваш стан буде погіршуватися значними темпами — це вкрай небезпечно для життя. Шкідливі хімічні речовини в тютюновому димі надзвичайно небезпечні для пацієнтів з емфіземою.

Регулярні фізичні вправи

Регулярні заняття спортом або будь-які фізичні навантаження допоможуть вам зменшити затори в легеневих альвеолах. Ви можете вибрати будь-яку форму вправ або фізичної активності, наприклад, плавання, швидка ходьба або біг підтюпцем.

Носіння вільної одягу

Носіння надмірно облягає одягу часто збільшує дискомфорт. Якщо ви страждаєте на емфізему легенів, вам необхідно носити вільний одяг, особливо в області талії та грудей. Для полегшення дихання не слід також носити краваток і щільно застебнутих комірів сорочки.

Уникнення стресу

Розслаблення є прекрасним засобом, що допомагає успішно зменшити інтенсивність симптомів емфіземи легенів. Ви не повинні продовжувати думати про хвороби на всьому протязі дня — це тільки збільшить стрес. Вам необхідно думати позитивно, щоб позбутися від хвороби назавжди. Якщо ви відчуваєте стан стресу і не знаєте, як його позбутися, вам можуть допомогти наступні рекомендації — Як позбутися від стресу — 10 кращих способів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: