Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Фібриляція передсердь: причини, симптоми, лікування

Фібриляція передсердь: причини, симптоми, лікування

Фібриляція передсердь тісно пов’язана з віком. Чим старше ми стаємо, тим вище ймовірність розвитку цієї хвороби.

Що стосується молодих людей, то поява даного захворювання в ранньому віці досить рідкісне явище, за винятком пацієнтів з будь-яким основним захворюванням серця. Проте, точна причина фібриляції передсердь на сьогоднішній день не визначена.

Причини виникнення фібриляції передсердь

Існує кілька можливих основних причин, що провокують виникнення і розвитку фібриляції передсердь. Сюди входять серцево-судинні захворювання, бронхолегеневі інфекції, захворювання легенів та інші хвороби, про які ви дізнаєтеся нижче.

Захворювання серця, як причина фібриляції передсердь

Фібриляція передсердь зустрічається з такими захворюваннями серця, як:

Інші захворювання здатні стати причиною фібриляції передсердь

Фібриляція передсердь зустрічається також у людей з такими захворюваннями:

Причиною фібриляції передсердь може стати також:

Симптоми фібриляції передсердь

Одними із симптомів фібриляції передсердь є задишка і біль в грудях.

При фібриляції передсердь серце б’ється неефективне. Воно не здатне перекачувати достатній об’єм крові, необхідний вашим органам. Іноді люди з фібриляцією передсердь не відчувають ніяких проявів хвороби і можуть не здогадуватися про свій стан до моменту фізичного обстеження.

Люди, у яких виражені симптоми фібриляції передсердь можуть відчувати нижче наведені прояви захворювання:

Симптоми фібриляції передсердь бувають трьох типів:

Чи потрібно звертатися до лікаря

Якщо у вас присутні будь-які з перерахованих вище симптомів фібриляції передсердь, вам необхідно обов’язково відвідати лікаря. Він може направити вас на електрокардіограму для точного встановлення діагнозу, тому що наявність цих проявів може бути ознакою іншого захворювання, пов’язаного з порушенням серцевого ритму (аритмії).

При наявності болю в грудях, негайно звернутися за невідкладною медичною допомогою. Біль у грудях може бути ознакою серцевого нападу.

Лікування фібриляції передсердь

Електрична кардіоверсія є одним з методів лікування фібриляції передсердь.

Як лікують фибрилляцию передсердь? Лікування фібриляції передсердь (ФП) залежить від того, як часто у вас проявляються симптоми, наскільки серйозними вони є, і чи є у вас вже хвороби серця. Існує кілька типів лікування фібриляції передсердь: медикаментозне лікування, лікування з використанням спеціальних медичних процедур і зміна способу життя.

Цілі лікування фібриляції передсердь:

Кому показано лікування фібриляції передсердь

Якщо у людини крім ФП ніяких інших захворювань серця не виявлено, йому, як правило, не призначається ніякого лікування. Неприродний серцевий ритм при фібриляції передсердь може нормалізуватися сам по собі навіть у людей з явними проявами цієї хвороби. Якщо ж у людини вперше виявили ФП, лікуючий лікар може призначити електричні процедури або ліки для нормалізації серцевого ритму.

Повторне виникнення симптомів фібриляції передсердь, як правило, викликає зміни в електрофізіологічне системі серця. Це призводить до постійних і стійким проявам ФП. Більшість людей, які відчувають постійні і стійкі симптоми фібриляція передсердь потребують лікування, що забезпечує контроль частоти серцевих скорочень і запобігання ускладнень хвороби.

Типи лікування фібриляції передсердь

Розглянемо докладніше кожен з типів лікування.

Профілактика утворення тромбів

Люди, які страждають ФП схильні до підвищеного ризику виникнення інсульту. Тромби утворюються, як правило, у вушку лівого передсердя в наслідок уповільнення кровотоку і порушення скорочення в тому місці. У разі обриву тромбу і його переміщення в головний мозок, відбувається інсульт. Попередження утворення тромбів, ймовірно, найбільш важлива частина лікування фібриляції передсердь. Численні наукові дослідження показали переваги даного типу лікування, і він по праву вважається кращим.

Для запобігання утворенню тромбів лікарі призначають розріджують кров ліки, такі як Варфарин, дабігатран, Гепарин і Аспірин. Людям, які приймають розріджують кров препарати необхідно регулярно здавати аналіз крові, для перевірки того, наскільки добре ліки працюють.

Управління частотою скорочень шлуночків серця

Для уповільнення швидкості роботи шлуночків серця також прописуються певні лікарські засоби. З їх допомогою можна привести в норму частоту серцевих скорочень. Даний тип лікування показаний здебільшого людей страждають фібриляцією передсердь. Особливо тоді, коли серцевий ритм тривалий час відхилений від норми і серце не працює так, як повинно. Використовуючи цей тип лікування, більшість пацієнтів відчувають себе значно краще і можуть нормально жити і працювати.

Лікарські засоби, що застосовуються для контролю частоти серцевих скорочень включають бета-блокатори (Есмолол, Пропранолол, Метопролол і Атенолол), блокатори кальцієвих каналів (дилтіазем і Верапаміл), і наперстянка (Дигоксин). Є також і інші препарати. Можливо ваш лікуючий лікар порекомендує щось інше.

Відновлення нормального серцевого ритму

Відновлення і підтримання нормального серцевого ритму рекомендується людям, на яких не дуже добре впливає попередній тип лікування фібриляції передсердь. Приведення серцевого ритму в норму може призначатися також людям у яких діагностували ФП зовсім недавно. Довгострокова ефективність даного типу лікування поки не доведена науково.

Для контролю ритму серця використовується застосування лікарських засобів або спеціальні процедури. Найчастіше пацієнти починають використовувати цей тип лікування безпосередньо в лікарні, під пильним наглядом лікарів.

Чим довше ви хворієте ФП, тим менше шансів на приведення серцевого ритму в норму. Це особливо відноситься до людей, що страждають фібриляцією передсердь протягом 6 місяців або більше. Відновлення нормального ритму також стає малоймовірним, якщо передсердя збільшені або якщо відбувається погіршення основного захворювання серця. У цих випадках, ймовірність того, що ФП повториться, висока, навіть якщо ви приймаєте ліки для нормалізації серцевого ритму.

Медикаменти

Для контролю серцевого ритму використовують такі лікарські засоби: Аміодарон, Соталол, Флекаїнід, Пропафенон, дофетилід і ібутилід. Іноді використовують застарілі препарати: Хінідин, Прокаїнамід і Дизопірамід.

Прописуючи який-небудь засіб, ваш лікуючий лікар повинен правильно вибрати тип ліки і розрахувати дозування. Це повинно бути зроблено ним з особливою ретельністю, тому, як препарати, що застосовуються при ФП можуть стати причиною різних видів аритмії. Ці ліки викликають всілякі порушення у людей, що страждають серцевими захворюваннями і хворобами інших органів. Особливо це стосується пацієнтів, що мають синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта.

Ваш лікуючий лікар може почати лікування з невеликих доз ліків, поступово збільшуючи дозування до появи результату. Препарати для відновлення нормального серцевого ритму існують також у вигляді ін’єкцій і можуть регулярно робитися вашим лікарем в лікарні. Або ж ви можете регулярно приймати ліки у вигляді таблеток для контролю ФП або запобігання проявам недуги.

Процедури

Для відновлення нормального ритму серця лікарі також використовують деякі процедури. Наприклад, вони можуть використовувати електричну кардіоверсію для лікування швидкого або нерегулярного серцебиття. Ця процедура проводиться за допомогою низькоенергетичного імпульсу, спрямованого на ваше серце для нормалізації серцебиття. Електрична кардіоверсія проводиться під короткочасним наркозом, отже, пацієнт нічого не відчуває.

Електрична кардіоверсія — це не те ж саме, що і дефібрилятор, який так часто показують у фільмах. Дана процедура планується заздалегідь і робиться в ретельно контрольованих умовах.

Перш, ніж робити електричну кардіоверсію, ваш лікар може порекомендувати зробити черезстравохідну ехокардіографію. Цей тест може виключити наявність тромбів в передсерді. Якщо тромби присутні, то можливо, буде потрібно прийняти препарати, що розріджують кров перед процедурою, тому що вони можуть допомогти позбутися від цих згустків.

У випадках, якщо ліки або електрична кардіоверсія не допомагають, може бути призначена катетерная абляція. Ця процедура також спрямована на відновлення нормального ритму серця. Найтонший провід вводиться в серце через вену в нозі. Катетерная абляция спрямована на руйнування аномальних тканин присутніх в серці за допомогою енергії радіохвиль, спрямованих через провід. Це дає можливість відновити нормальний перебіг електричних сигналів серця. Ця процедура виконується в лікарні електрофізіології. До проведення абляції ваш лікар може порекомендувати зробити черезстравохідну ехокардіографію для перевірки наявності або відсутності тромбів в передсерді.

Іноді лікарі використовують катетерного абляцию для усунення шлуночкового вузла. Ця процедура вимагає хірургічного імплантування пристрою, під назвою кардіостимулятор. Цей пристрій призначений для підтримки нормального серцевого ритму. Дослідження про користь абляції в лікуванні ФП тривають досі.

Існує ще одна процедура, спрямована на відновлення нормального серцевого ритму. Називається ця операція — «Лабіринт». Роблячи цю операцію, хірург робить невеликі надрізи або опіки передсердь. Ці опіки або порізи запобігають поширенню неорганізованих електричних сигналів.

Ця процедура вимагає операції на відкритому серці, тому зазвичай вона проробляється тоді, коли людині необхідна операція на серці за іншими більш вагомих причин, наприклад, для лікування клапанів серця.

Підходи до лікування основних причин і зниження факторів ризику

Лікування фібриляції передсердь передбачає також усунення першопричини цього захворювання. При виявленні причини ФП ваш лікар може порекомендувати вам відповідне лікування. Наприклад, він може призначити лікарські засоби для лікування підвищеної активності щитовидної залози, знизити високий кров’яний тиск або високий рівень холестерину в крові.

Ваш лікар також може рекомендувати вам змінити ваш звичний спосіб життя: дотримуватися здорового харчування, зменшити споживання солі (для більш ефективного зниження підвищеного тиску), відмовитися від куріння і робити все для того, щоб зменшити стрес.

Лікування фібриляції передсердь також передбачає відмову від алкоголю, кофеїну або інших стимуляторів, які можуть привести до збільшення частоти серцевих скорочень.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: