Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Фініки при цукровому діабеті 2 типу: можна чи ні

Фініки при цукровому діабеті 2 типу: можна чи ні

Цукровий діабет означає велике «НІ» споживання цукру. Чи це правда? Дослідження говорять, що це неправда. Діабетикам потрібно контролювати споживання солодкого, а не повністю відмовлятися від нього. Контроль споживання солодкого буде повільно знижувати рівень цукру в крові. Фініки є дуже солодкими плодами, проте відносяться до продуктів з низьким глікемічним індексом, але незважаючи на це вони іноді не підходять людям з діабетом. Тому у багатьох виникає резонне питання — чи можна вживати фініки при цукровому діабеті 2 типу або краще утриматися. Саме про це піде мова в нашому матеріалі нижче.

Фініки містять цукор, і тому іноді не підходять людям, що страждають на цукровий діабет. Продукти з низьким глікемічним індексом (ГІ) зазвичай найкраще підходять пацієнтам з діабетом — саме до цієї категорії продуктів і відносяться фініки. Діабетикам необхідно постійно контролювати рівень глюкози в крові. Як правило, свіжі зелені овочі та фрукти є продуктами з низьким ГІ.

Існують деякі причини, за якими є фініки при цукровому діабеті можна і потрібно. Ось чотири причини, чому фініки можуть бути корисні людям з діабетом:

1. Фініки мають низький і здоровий глікемічний індекс

Цілком очевидно, що ваш лікар, мабуть, рекомендував вам бути обережним щодо глікемічного індексу будь-якої їжі, яку ви споживаєте. Це пов’язано з тим, що продукти з високим глікемічним індексом (ГІ) є основним винуватцем підвищення рівня цукру в крові. Експерти довели, що фініки мають більш здоровий ГІ, і саме з цієї причини багато лікарів рекомендують їх людям з діабетом 2 типу. Можливо, вам захочеться дізнатися ГІ фініків. Їх глікемічний індекс і гликемическая навантаження залежить від типу фініків, які ви споживаєте. Згідно National Center for Biotechnology Information (NCBI) ГИ фініків становить мінімум 35,5 і максимум 49,7, а гликемическая навантаження в середньому становить 18.

2. Фініки містять глюкозу і фруктозу

Діабетики мають тенденцію видаляти вуглеводи зі свого плану харчування. Замість того, щоб їх видаляти, слід включити більш здорові вуглеводи (складні вуглеводи), присутні в цілісному зерні. Наприклад, якщо людина з цукровим діабетом з’їдає 100 грам фініків, то побічно він споживає 75 г вуглеводів. Фруктоза, глюкоза і сахароза, є цукрами, присутніми в цих вуглеводах. При вживанні вони разом миттєво починають забезпечувати організм енергією. Багато досліджень показують, що пацієнт з цукровим діабетом 2 типу може носити з собою пакет з фініками при виході на роботу. Всякий раз, коли людина буде відчувати занепад сил, він може повернути втрачену енергію, з’їдаючи один або два фініки.

3. Фініки не містять жиру і багаті поживними речовинами

Діабетикам необхідно також дбати про контроль своєї ваги і усунути багато продуктів харчування зі свого раціону. Цей солодкий плід пустелі не містить холестерину і жирів, тому його можна використовувати в якості відмінного перекусу. У фініках присутній безліч важливих мінералів, що захищають від хвороб. Вони містити такі мінерали, як залізо, цинк, калій, кальцій, фосфор, магній і мідь.

Ці мінерали потрібні в невеликих кількостях, але, якщо організм позбавлений цих поживних речовин, тоді стан здоров’я може погіршитися. Виробництво інсуліну покращується за рахунок присутності цинку. Рівень цукру регулюється магнієм.

4. Фініки містять дієтичну клітковину

Якщо людина споживає велику кількість містять клітковину (харчові волокна) продуктів, травна функція приходить в норму. У 100 грамах фініків міститься 8 грам клітковини. Дослідження показують, що в фініках присутні розчинні харчові волокна під назвою Бета-D-глюкан. Це розчинна волокно зменшує поглинання холестерину клітинами організму. Глюкоза поглинається тонкою кишкою. Таким чином можна зробити висновок про те, що, якщо людина з цукровим діабетом 2 типу вживає фініки в нормальній кількості, рівень цукру в крові не збільшується.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: