Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Форми фібриляції передсердь (миготливої ​​аритмії)

Форми фібриляції передсердь (миготливої ​​аритмії)

Биття серця підтримується завдяки електричним імпульсам, які надходять з синоатріального вузла. Це дозволяє шлуночків і передсердя координовано скорочуватися, що призводить до правильного серцебиття. Фібриляція передсердь (миготлива аритмія) виникає, коли електричні імпульси серця, які стимулюють биття серця в нормальному ритмі, не відбуваються належним чином. Це змушує серце битися хаотично, що призводить до тривоги і дискомфорту. У цьому матеріалі ми розглянемо Форми фібриляції передсердь і їх характерні особливості.

Люди, часто відчувають фибрилляцию передсердь (ФП), повідомляють про почуття раптової зміни в їх серцевому ритмі, такому як прискорення серцебиття або тріпотіння. Багато також повідомляють про запаморочення або слабкості після епізоду ФП. Однак в деяких випадках, люди зовсім не відчувають ніяких симптомів.

Фібриляція передсердь (миготлива аритмія) є найбільш розповсюдженим різновидом наджелудочковой тахиаритмии (патологічно швидкий серцевий ритм). Є кілька різних форм фібриляції передсердь. Симптоми різних форм миготливої ​​аритмії можуть бути схожими один на одного, але типи лікування можуть відрізнятися в залежності від форми захворювання. В цілому, форми фібриляції передсердь класифікуються залежно від того, наскільки довго у людини спостерігається цей стан, і в залежності від основної причини його виникнення. Успіх лікування безпосередньо залежить від правильного визначення форми ФП, саме тому так важливо правильно оцінити ваш стан.

Пароксизмальна форма фібриляції передсердь

У пароксизмальній формі фібриляції передсердь (ПФФП), серце буде входити і виходити з нормального синусового ритму самостійно. Ось чому симптоми з’являються і зникають — саме тому ви можете відчувати симптоми у себе вдома, але не в кабінеті лікаря. Це спонтанна нормалізація синусового ритму не означає, що серце повернулося до нормального стану назавжди. Проблема може виникати і зникати періодично, або вона може повторюватися часто, наприклад, кожен день або два. Через ризик ускладнень, пов’язаних з переривчастою ФП важливо негайно звернутися за медичною допомогою. Детально про цю форму ФП читайте тут — Пароксизмальна фібриляція передсердь: симптоми, лікування, ускладнення.

Синдром «святкового серця»

Пароксизмальна форма фібриляції передсердь може виникати внаслідок синдрому «святкового серця», стану, яке має тенденцію виникати навіть у здорових людей. І навіть у молодих людей, що зазнають більш високі навантаження, ніж зазвичай, може виникати синдром святкового серця.

Наприклад, у вихідні дні або свята (весілля, випускні і т. д.), людина може не лягати спати довше, ніж зазвичай, пити більше алкоголю, ніж зазвичай, і відчувати трохи більше стресу, ніж зазвичай. Серце, не звикло до такого рівня активності і алкоголю, може почати фібрильованої. Якщо людина потрапила в лікарню з синдромом святкового серця, лікарі, як правило, тримають пацієнта під наглядом, і за допомогою лікарських засобів регулюють серцевий ритм. У багатьох випадках так званого «святкового серця», стан пацієнта стабілізується протягом 24 годин, і він може бути звільнений від медичної допомоги.

Синдром слабкості синусового вузла

Пароксизмальна фібриляція передсердь може також виникати в результаті синдрому слабкості синусового вузла (захворювання синусового вузла або дисфункції синусового вузла). Всі ці терміни описують форму миготливої ​​аритмії, яка виникає, коли синусовий вузол серця (частина серця, стимулює серцебиття і задає ритм биття серця) не працює ефективно. Синдром слабкості синусового вузла є захворюванням, яке має тенденцію до погіршення з віком, і, як правило, призводить до необхідності використання кардіостимулятора для надання допомоги в підтримці биття серця в нормальному синусовому ритмі.

Персистирующая форма фібриляції передсердь

Якщо фібриляція передсердь триває довше семи днів (іншими словами, коли вона не зникає сама по собі протягом цього періоду), значить у людини розвинулася персистирующая фібриляція передсердь або по-іншому хронічна фібриляція передсердь. У цих випадках може знадобитися медичне втручання з метою відновлення нормального синусового ритму серця. Щоб відновити нормальний серцевий ритм, лікар може використовувати ліки або призначати шокову терапію за допомогою електричного струму (електрична кардіоверсія). Пацієнти з персистуючою формою ФП, піддані високому ризику інсульту можуть бути кандидатами на спеціальні процедури, які націлені на усунення першопричини нерегулярного серцебиття (аритмії) і відновлення нормального синусового ритму.

Постійна фібриляція передсердь

У деяких людей з фібриляцією передсердь, симптоми можуть безперервно тривати невизначено довго. Людина з постійною фібриляцією передсердь потребує відновлення нормального серцевого ритму за допомогою ліків або кардіоверсії. Основною метою прийому лікарських засобів є контроль частоти серцевих скорочень. У деяких випадках може знадобитися прийом розріджують кров препаратів з метою зниження ризику виникнення інсульту.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: