Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Фронтит: причини, симптоми, лікування, профілактика

Фронтит: причини, симптоми, лікування, профілактика

Яку функцію виконують носові пазухи? Перш за все вони зменшують масу голови, тому що є порожнечами, заповненими повітрям, надають голосу красиве оксамитове звучання, виконуючи роль звукових резонаторів, фільтрують частинки пилу та інших подразників з повітря, яким ви дихаєте.

Звичайно, якщо слизова оболонка пазух запалюється, свої функції вони виконувати не можуть. Фронтит — це запальний процес в слизовій оболонці лобової пазухи носа.

Причини виникнення фронтіта

Основною причиною гострого фронтита є накопичення слизу. Існують фактори, які можуть збільшити кількість слизу, виробленої ваші лобовими пазухами.

Бактерії

Агресивні мікроорганізми, такі як віруси і бактерії, часто стають причиною фронтіта. Пазухи заповнені крихітними волосками, званими віями, які блокують потрапляння туди мікроорганізмів. На жаль, ці вії не на 100 відсотків ефективні. Бактерії можуть потрапити в носову порожнину (наприклад, при риніті), а звідти в лобові пазухи. Якщо це відбувається, бактерії прилипають до слизової оболонки і швидко розмножуються.

Вірусна інфекція

Віруси — мікроорганізми, що викликають різні інфекції в організмі. Якщо ви застуджені або хворієте на грип, то, найімовірніше, винні в цьому саме віруси. В цьому випадку в лобових пазухах збільшується кількість слизу, а відповідно підвищується ймовірність того, що вони заб’ються і запалиться.

Поліпи в носі

Поліпи — аномальне осередкове розростання слизових оболонок (можуть з’явитися в носі, шлунку, матці, сечовому міхурі та ін.). Поліпи в лобових пазухах можуть перешкодити їм виконувати функцію фільтрації повітря і збільшити кількість накопичення слизу. Також, розростаючись, вони заважають слизу вільно витікати в носову порожнину.

Викривлення носової перегородки

Люди, у яких викривлена ​​носова перегородка, не можуть дихати однаково через обидві ніздрі. Цей фактор може стати причиною виникнення фронтіта. Відсутність циркуляції повітря в пазухах може викликати запалення, а утруднене відходження слизу в одній з пазух, створює сприятливі умови для розвитку інфекції.

Фактори ризику

Фактори, що провокують виникнення гострого фронтита, включають:

Симптоми фронтита

Найбільш поширеними симптомами гострого фронтита є больові відчуття і тиск в районі лобних пазух. Інші симптоми можуть проявлятися по-різному в залежності від ступеня тяжкості захворювання, типу запалення або інфекції.

Симптоми гострого фронтита у дорослих

Симптоми гострого фронтита у дітей

У дітей симптоми фронтита незначно відрізняються від симптомів дорослого, з одним застереженням, що протікають вони значно важче. Яскраво виражені:

Діагностика гострого фронтита

Крім основних аналізів, ЛОР-лікар може направити вас на ендоскопію носа

При найменших підозрах на гострий фронтит, негайно зверніться до фахівця (ЛОР-лікаря). Цим фахівцем буде проведено первинний огляд на наявність в ваших носових ходах ознак поліпів і запалення. Також він візьме на аналіз виділення на предмет виявлення в них інфекції.

Інші тести містять у собі:

Лікування фронтита

Характерною особливістю фронтіта є посилюється біль в лобовій частині голови при нахилі вперед і в горизонтальному положенні тіла, наприклад, під час сну. А при гаймориті людей лежачи відчуває себе навпаки краще.

Зменшуємо набряк слизової оболонки носа

Для поліпшення відтоку гною і слизу з лобової пазухи і поліпшення носового дихання застосовують спеціальні судинозвужувальні краплі та спреї для носа. Для виконання цього завдання нам допоможуть такі препарати: Нафтизин, Нафазолін, Санорин, Брізолін, Носолін, Галазолін, Ріномаріс, Тизин, Називин тощо. Спосіб застосування будь-якого з цих препаратів дивіться на упаковці.

Придушуємо бактерії і знімаємо запалення за допомогою препаратів місцевої дії

Після застосування судинозвужувальних препаратів необхідно використовувати спеціальні антибактеріальні краплі або спреї для носа. Це необхідно для місцевого придушення хвороботворних бактерій і зняття запалення. Для цього нам в допомогу створені місцеві антибактеріальні та протизапальні препарати у вигляді крапель для носа або спрея з антибіотиком: Биопарокс, Полідекса, Пропосол, ізофра, Каметон.

Придушуємо бактерії за допомогою антибіотиків

Гострий фронтит передбачає обов’язкове звернення до лікаря. Після всебічного обстеження лікар в обов’язковому порядку призначає антибіотики, які необхідно буде приймати зазвичай протягом тижня. Без призначення лікаря, купувати антибіотики і тим більше приймати настійно не рекомендується. Тільки лікар після обстеження може правильно призначити той чи інший препарат. Під час прийому антибіотиків слід також почати приймати пробіотики для відновлення нормальної мікрофлори кишечника. Про те, як правильно їх приймати і для чого це потрібно читайте тут — Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків.

Знімаємо набряклість слизової оболонки порожнини носа під час антибіотикотерапії

Паралельно з прийомом антибіотиків лікарі часто прописують антигістамінні засоби: Супрастин, Хіфенадин, Димедрол, Клемастин тощо. Ці препарати ефективно знімають набряк слизових порожнини носа.

Розріджуємо густий гнійний секрет

Для легкого виходу гною з лобових пазух застосовують такі препарати: АЦЦ Лонг, Флуімуціл, Ацетилцистеин-Хемофарм тощо.

Допоміжне лікування і профілактика фронтіта

Фронтит вимагає обов’язкового лікування, тому що запущені форми даного захворювання здатні привести до досить небезпечних ускладнень, таким як менінгіт (запалення мозку). Іноді, при ускладненні захворювання, існує ймовірність хірургічного втручання у вигляді пункції лобової пазухи для усунення гною. Щоб не допустити появи можливих ускладнень, рекомендуємо вам своєчасно звернутися до лікаря і почати лікування.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: