Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Гіпертонія — симптоми і ускладнення

Гіпертонія - симптоми і ускладнення

Постійне підвищений тиск часто є ознакою хвороби під назвою гіпертонія. Симптоми цього захворювання бувають різними в залежності від ступеня його тяжкості.

Всього в медицині визначають 3 стадії гіпертонії: легка, середня і важка. Симптоми цих трьох стадій, а також таке загострення, як гіпертонічний криз ми розглянемо окремо в даному матеріалі.

Симптоми гіпертонії

Перша (легка) стадія гіпертонії

Стабільно підвищений артеріальний тиск, значення якого коливаються в межах від 140/90 до 159/99 мм ртутного стовпа є основним симптомом легкого ступеня гіпертонії. Людини на цій стадії можуть мучити симптоми, які легко сплутати з ознаками простуди, що починається і перевтоми. У людини знижується працездатність і погіршується загальне самопочуття.

При підвищеному тиску першого ступеня можна досягти зникнення всіх симптомів захворювання аж до повного зцілення почавши правильно харчуватися (див. Які продукти знижують тиск без ліків у людини), виключивши при цьому вживання в їжу так званого фаст-фуду (швидкого харчування) і почавши кардинальну зміну способу життя.

На першого ступеня гіпертонії людина має всі шанси на одужання, важливо тільки сильно цього захотіти і почати змінювати звичний спосіб життя привів його до таких наслідків.

Друга (помірна) стадія гіпертонії

Коли хвороба запускається людиною, легка форма переростає в помірну. Тут можна відзначити вже більш високий артеріальний тиск, що становить від 160/100 до 179/109 мм ртутного стовпа. Хворий на цій стадії найчастіше відчуває сильні головні болі, у нього може крутитися голова і бути присутнім біль в серцевої області. Друга стадія гіпертонії завдає удар вже і по органам. Страждають очні судини, нирки, нервова система і серце. Значно зростає ймовірність виникнення інсульту (читайте про те, що допоможе знизити ризик розвитку інсульту).

На цій стадії захворювання нормалізація тиску за допомогою дієт і зміни способу життя в кращу сторону не призводить до результатів, і лікарі вже рекомендують вдатися до спеціальних кардіологічним препаратам, які переважно мають синтетичну природу. Але якщо все ж людина хоче позбутися від тиску природним шляхом, то призначають американський препарат — Ламінін Омега.

Третя (важка) стадія гіпертонії

Ця стадія вже становить реальну небезпеку для життя хворого. АТ зашкалює за 180/110 мм ртутного стовпа, через що вже відбуваються незворотні деградаційні процеси серцево-судинної системи. Важка ступінь гіпертонії може спровокувати такі найнебезпечніші патологічні стани, як інфаркт міокарда та стенокардія. Також ця стадія захворювання може спровокувати розвиток серцевої недостатності та аритмії.

Схильні до різних поразок і інші органи. Гіпертонія у важкій формі здатна спровокувати крововиливи в мозок, енцефалопатію головного мозку, ураження судин сітківки ока, ниркову недостатність. Хворий в обов’язковому порядку направляється на медичне обстеження і відповідне лікування.

Гіпертонічний криз

2 і 3 стадія гіпертонії здатна дати ускладнення під зване гіпертонічним кризом. Здебільшого виникає це ускладнення в зв’язку з тим, що хворий відчувши себе трохи краще, усвідомлено відмовляє від призначеного лікування.

Що ж таке гіпертонічний криз? Це раптове загострення всіх симптомів гіпертонічної хвороби. Гіпертонічний криз має три різновиди мають різні симптоми:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: