Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Гіпотиреоз при вагітності: ознаки і симптоми, лікування

Гіпотиреоз при вагітності: ознаки і симптоми, лікування

Гіпотиреоз — це захворювання, яке виникає, коли щитовидна залоза виробляє мало тиреоїдних гормонів або не виробляє їх зовсім. Гормони щитовидної залози допомагають контролювати температуру тіла, частоту серцевих скорочень, зростання організму і обмін речовин. Гіпотиреоз при вагітності може бути досить небезпечним станом як для організму матері, так і для плода, і може привести до певних негативних наслідків якщо не почати лікувати це захворювання.

Що викликає гіпотиреоз?

Наступні захворювання можуть викликати або збільшити ризик розвитку гіпотиреозу:

Ознаки та симптоми гіпотиреозу під час вагітності

Ознаки та симптоми гіпотиреозу на початку захворювання можуть бути слабо вираженими, і ви можете навіть не помітити яких-небудь змін в стані свого здоров’я. Однак, з розвитком хвороби ви можете почати відчувати такі симптоми:

Як діагностується гіпотиреоз?

Ваш лікар буде питати про ваших симптомах і обстежує вас. Він запитає, які ліки ви приймаєте, поцікавиться вашою медичної історією, і запитає про те, чи страждав хтось у вашій родині на гіпотиреоз. Основним показником того, що у вас є гіпотиреоз є зниження рівня гормонів щитовидної залози в крові, тому вам необхідно буде здати кров на аналіз рівня тиреоїдних гормонів. Якщо рівень цих гормонів знижений, вам буде призначено лікування, щоб уникнути ускладнень.

Які ризики гіпотиреозу під час вагітності?

Вагітність викликає підвищену потребу організму в тиреоїдних гормонах і йоді. Низький рівень гормонів щитовидної залози може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Ви можете продовжувати набирати вагу, відчувати болю в тілі і мати сповільнену мова. У вас також може розвинутися мікседема (вкрай важка форма гіпотиреозу), яка є небезпечним станом. Мікседема може викликати набряк ніг, щиколоток, легких, або в області серця. Якщо ви швидко не отримаєте медичну допомогу, у вас можуть виникати напади або ви можете впасти в глибоку кому і померти. У вас може розвинутися підвищений артеріальний тиск, в результаті чого у вас може виникати блювота, нечіткість зору і дуже поганий кровообіг у вашій матці. Ваша дитина може народитися з вродженими дефектами, мати малу вагу при народженні, або навіть померти в утробі.

Коли вам необхідно звернутися до лікаря

Ви повинні звернутися до свого лікаря, якщо:

Коли вам необхідно викликати швидку допомогу

Негайно викличте швидку допомогу в наступних випадках:

Лікування гіпотиреозу при вагітності

Лікування гіпотиреозу під час вагітності в офіційній медицині зводиться до прийому синтетичних гормонів щитовидної залози (зазвичай при вагітності призначається L-тироксин), що дає можливість компенсувати недолік цього гормону в організмі вагітної жінки. Можливо вам можуть знадобитися і інші лікарські препарати, тому запитайте свого лікаря про те, що ще вам може знадобитися для нормалізації вашого стану (препарати йодиду калію, вітамін E, фолієва кислота та ін.)

Ліки для лікування гіпотиреозу при вагітності

Лікування гіпотиреозу при вагітності в домашніх умовах

Як поліпшити роботу щитовидної залози під час вагітності? Лікування гіпотиреозу і інших захворювань щитовидної залози під час вагітності натуральними засобами допомагає запобігти дефектам у внутрішньоутробному розвитку дитини. Рівень гормонів щитовидної залози повинен бути перевірений на ранній стадії вагітності і, якщо організм відчуває нестачу в них, має бути негайно розпочато лікування.

Гіпотиреоз під час вагітності сприяє уповільненню обміну речовин в організмі і викликає багато проблем зі здоров’ям. Щоб запобігти розвитку ускладнень під час вагітності і не завдати шкоди ще не народженій дитині, крім основного лікування вам необхідно почати підтримувати вашу щитовидну залозу, що дуже позитивно позначиться не тільки на вашому самопочутті, а й на здоров’я дитини.

Замість синтетичних гормонів щитовидної залози або разом з їх прийомом ви можете спробувати ці ефективні натуральні засоби для лікування щитовидної залози під час вагітності. Вони допомагають збільшити секрецію гормонів щитовидної залози під час вагітності і запобігти негативним наслідкам впливу їх нестачі на організм дитини і матері.

1. Кокосова олія

Візьміть дві столові ложки чистого харчового кокосового масла і змішайте його зі склянкою молока. Пийте перед сном щоночі. Це натуральне лікувальний засіб для щитовидної залози допомагає у виробництві гормонів щитовидної залози і природним чином регулює рівень гормонів у всьому тілі під час вагітності.

2. Масло примули

Для лікування гіпотиреозу під час вагітності рекомендується приймати масло примули, яке слід змішувати з травами. Масло примули є одним з кращих ароматичних масел, і воно особливо корисно для здоров’я вагітних жінок. Гамма-лінолева кислота, що міститься у великій кількості в маслі примули, допомагає регулювати роботу щитовидної залози і сприяє збільшенню рівня гормонів щитовидної залози під час вагітності.

3. Яйця і моркву

Вітамін А дуже корисний для щитовидної залози і допомагає лікувати гіпотиреоз під час вагітності. Яйця і моркву багаті вітаміном A, тому їх регулярне вживання природним чином допомагає нормалізувати функцію щитовидної залози. Ці продукти сприяють нормалізації вироблення гормонів щитовидної залози і усунення дисбалансу.

4. Трав’яний чай

Вживання чаю з імбиром дуже добре допомагає в лікуванні гіпотиреозу при вагітності. Це натуральний засіб ефективно покращує функціонування щитовидної залози і сприяє швидкому її відновленню. Уникайте вживання чаю з кофеїном, а також інших напоїв, що містять кофеїн, в тому числі і газованих, таких як кола.

5. Риб’ячий жир

Прийом добавок риб’ячого жиру також допомагає вилікувати захворювання щитовидної залози, такі як гіпотиреоз. Приймайте риб’ячий жир з печінки тріски, так як він багатий омега-3 жирними кислотами. Ця добавка допомагає підвищити імунітет, стимулювати вироблення гормонів щитовидною залозою і підтримувати гормональний фон в збалансованому вигляді.

6. Продукти, багаті вітамінами групи B

Весь комплекс вітамінів групи В (В1, В2, В3, В5, В6 В7, В9 і В12) сприяє нормалізації роботи щитовидної залози. Щоб вилікувати гіпотиреоз під час вагітності їжте більше продуктів з цільного зерна, такого як ячмінь, пшениця та інші злаки, зелені овочі та яйця. Це також допомагає усунути такі симптоми гіпотиреозу, як випадання волосся, перепади настрою і т. д.

7. Продукти, багаті вітаміном D

Однією з основних причин виникнення проблем у роботі щитовидної залози під час вагітності є дефіцит вітаміну D. Для отримання достатньої кількості вітаміну D вам необхідно частіше бувати під відкритим сонцем (щонайменше 15 хвилин в день), а також почати вживати такі багаті цим вітаміном продукти, як риба, яйця, печінку, молочні продукти та ін.

8. Овочеві салати

Одними з кращих природних засобів для лікування гіпотиреозу у вагітних жінок є овочеві салати. Робіть салати з паростків пшениці, моркви і огірків. Уникайте вживання будь-якого виду капусти, так як цей овоч пригнічує роботу щитовидної залози. З’їдайте щодня в обід тарілку салату щоб стимулювати вироблення гормонів щитовидної залози.

9. Продукти, багаті йодом

Щитовидна залоза використовує йод для правильної роботи і виробництва тиреоїдних гормонів. Ваш лікар може рекомендувати вам вживати багаті йодом продукти. Він розповість вам, скільки необхідно їсти цих продуктів. Молоко і морепродукти є хорошими джерелами йоду.

Додаткові рекомендації

Лікарі також рекомендують робити наступне:

Слідкуйте за рухами вашої дитини

Слідкуйте за тим, наскільки інтенсивно рухається ваша дитина кожен день. Це може відбуватися вранці, ввечері або в будь-який час дня. Зачекайте 1 годину після їжі. Запишіть кожен рух дитини, яке ви відчуваєте. Якщо у вас виникли проблеми з чутливістю до рухів малюка, ви можете почекати додаткові 30 хвилин після їжі. Якщо ви помітили, що ваша дитина рухається менше, зателефонуйте своєму лікарю.

Слідкуйте за вашим кров’яним тиском і вагою

Вам може знадобитися регулярно вимірювати і записати ваше кров’яний тиск. Прилади для вимірювання кров’яного тиску можна купити в аптеках або спеціалізованих магазинах. Важливо вимірювати артеріальний тиск кожен раз на тій же руці і в тому ж положенні. Слідкуйте за своїми показаннями артеріального тиску, записуючи дату і час, коли ви його заміряли. Ви можете показати ваші записи лікаря, щоб він міг проаналізувати ваш стан.

Щодня зважуйтеся перед сніданком після того, як ви помочилися. Збільшення ваги може бути ознакою затримки рідини в організмі. Слідкуйте за своєю масою тіла щодня записуючи результати, які ви також можете показати лікареві.

Відпочивайте

Якщо ви відчуваєте слабкість або запаморочення, вам необхідно побільше сидіти або лежати. Лікар також може рекомендувати вам відпочивати в ліжку протягом певного періоду часу.

Гіпотиреоз при вагітності не можна залишати без лікування, так як це може пошкодити як організму матері, так і внутрішньоутробного розвитку плоду, а також може спровокувати розвиток вроджених дефектів у новонародженого. Якщо ви відчуваєте які-небудь симптоми гіпотиреозу під час вагітності, зверніться до лікаря і почніть лікування якомога швидше.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: