Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Гнійний тонзиліт: причини, симптоми, лікування

Гнійний тонзиліт: причини, симптоми, лікування

Гнійний тонзиліт (паратонзіллярний абсцес) — це ускладнення гострого тонзиліту. При паратонзіллярном абсцессе виникає гнійний нарив в околоміндальной області, в результаті чого крім основних симптомів тонзиліту у хворого з’являється також висока температура (39-40 ° C), інтоксикація, збільшення лімфатичних вузлів та інші симптоми, про які ми поговоримо нижче.

Патофізіологія

Гнійний тонзиліт, як правило, починається з виникнення гострого фолікулярного тонзиліту, прогресує до паратонзілліта і призводить до утворення паратонзиллярного абсцесу.

Альтернативна теорія припускає залучення залоз Вебера, які є групою слинних залоз, розташованих безпосередньо над тонзиллярной областю в м’якому небі. Вважається, що ці залози відіграють незначну роль в очищенні області мигдалин від будь-якого скупчився там «сміття». Некроз тканини і утворення гною призводять до виникнення абсцесу між капсулою мигдалини, бічною стінкою глотки і паратонзіллярним простором. В результаті рубців і обструкції вивідних проток, виникає скупчення гною в тканинах і освіту гнійного абсцесу прогресує.

Епідеміологія

Тонзиліт переважно є хворобою дітей. Паратонзіллярний абсцес зазвичай вражає підлітків та молодих людей, але може виникнути і у дітей молодшого віку. Ця картина, проте, може змінитися. Одне ізраїльське дослідження показало, що окрема група людей старше 40 років, які страждають від паратонзиллярного абсцесу, мали більш серйозні симптоми захворювання і більш тривалий курс лікування. Тонзиліт не завжди передує цього стану і іноді виникає незважаючи на попередню адекватну антибактеріальну терапію. Було виявлено, що куріння є фактором ризику розвитку гнійного тонзиліту.

Найчастіше паратонзіллярний абсцес виникає в листопаді-грудні і квітні-травні, що збігається з найвищою захворюваністю стрептококовим фарингіт і ексудативним тонзилітом.

Причини виникнення гнійного тонзиліту

Найбільш часто паратонзіллярний абсцес виникає в результаті зараження наступними патогенами:

Паратонзіллярний абсцес може також бути ускладненням інфекційного мононуклеозу.

Симптоми

Діагностика

У двох третинах випадків діагностування гнійного тонзиліту може бути ускладнене тризмом, так як при цьому пацієнту складно відкрити рот. При огляді, лікар перевірить наступні з можливих ознак паратонзиллярного абсцесу:

Пацієнта з підозрою на перітонзіллярний абсцес слід направити до отоларинголога (ЛОР) в той же день.

Діагностичні процедури

Лікування

Гнійний тонзиліт лікують двома способами:

Лікування гнійного тонзиліту медикаментами

Хірургічна операція при гнійному тонзиліті

Ускладнення

Прогноз

Профілактика

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: