Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Головні болі і пов’язані з ними захворювання

Головні болі і пов'язані з ними захворювання

Вторинні головні болі можуть бути ознакою або симптомом більш серйозних захворювань, які можуть бути небезпечними для життя людини. З зв’язку з цим необхідно якомога швидше звернутися до лікаря для постановки правильного діагнозу і своєчасно розпочатого лікування.

Класифікації захворювань, що викликають головний біль

Існує безліч різних захворювань, здатних привести до виникнення вторинних головних болів. Ці захворювання можна згрупувати в вісім основних класифікацій.

Травми голови або шиї як причина головного болю

Очевидно, що травми голови і шиї можуть привести до розвитку головного болю. Травма може бути класифікована як легка, помірна або важка, наприклад:

Було виявлено, що болі, пов’язані з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС) виникла в результаті дорожньо-транспортної пригоди, можуть проявитися з затримкою в 6-12 місяців після потрапляння людини в ДТП.

Судинні захворювання голови або шиї як причина головного болю

При захворюваннях кровоносних судин голови і шиї можуть виникати перешкоди для припливу кисню до мозку. Серед захворювань і патологічних станів цієї групи, здатних привести до розвитку головного болю можна віднести:

Дізнайтеся більше про захворювання судин кровоносної системи.

Несудинними захворювання мозку як причина головного болю

До цієї групи захворювань, здатних викликати головні болі у людини, можна віднести:

Побічні ефекти від прийому лікарських засобів і головні болі

При прийомі деяких медичних препаратів можуть виникати сильні головні болі. При надмірному прийомі знеболюючих засобів і інших типів препаратів можуть виникати хронічні головні болі. Про це ви можете детально дізнатися тут — абузусной (лікарська) головний біль.

Інфекція як причина головного болю

До вірусних або бактеріальних інфекцій голови і шиї, одним із симптомів яких є головний біль, відносяться наступні захворювання:

Дисбаланс в системах організму як причина головного болю

Організм призначений для підтримки гомеостазу і коли баланс в системах організму порушується, дуже часто у людини можуть виникати головні болі. Ось кілька причин виникнення дисбалансу в організмі:

Захворювання очей, вух, носа або горла як причина головного болю

Найбільш часто проблеми виникають з трійчастого нерва і скронево-нижньощелепного суглобом. Читайте: Головні болі в області чола і очей, в скронях і потилиці.

Психічні розлади

Причиною виникнення вторинних головних болів також можуть бути психічні та психологічні розлади, і навпаки, головні болі можуть бути причиною виникнення психічних і психологічних розладів.

Однією з основних проблем для багатьох пацієнтів є те, що їх лікарі припускають, що саме психологічний стан їх пацієнтів є причиною болю. Життєво важливо розрізняти головні болі і психосоматичні головні болі.

Психосоматика: просто кажучи, психосоматична біль — це біль, що виникає в результаті психічного розладу.

Соматопсіхіка: тут все навпаки — в результаті відчуття постійної сильного головного болю, у людини виникають психічні розлади. Якщо ви відчуваєте постійну сильну біль, цілком ймовірно, що у вас розвинеться постійна депресія і біль буде просто зводити вас з розуму. Депресія є вторинним ознакою по відношенню до головного болю, і не є причиною її виникнення.

Якщо з вашої психікою все гаразд, і ви не відвідуєте психолога або психіатра, а лікар, до якого ви звернулися списує больові симптоми на психосоматику, вам варто проконсультуватися також ще і з іншим лікарем (лікарями), так як він може помилятися.

Пацієнти з соматопсихической болем швидко позбуваються від депресії, якщо біль була першопричиною їх психологічного стану.

Діагностика

Виявлення лежить в основі проблеми або захворювання дуже важливо для усунення симптомів головного болю. Вторинні головні болі часто виявляються так само, як і інші типи головного болю, і ви далеко не завжди можете правильно визначити, що саме їх викликає і наскільки це може бути серйозно.

Лікар може направити вас на діагностичні процедури, що допоможе йому поставити правильний діагноз і призначити потрібний курс лікування. Ці діагностичні процедури можуть включати в себе наступне:

Нейром’язовий стоматолог до лікування головного болю також зробить серію діагностичних процедур, серед яких:

Ці діагностичні процедури можуть бути вкрай важливим кроком для постановки правильного діагнозу і призначення ефективних методів лікування захворювання, що обов’язково повинно привести до повного одужання пацієнта.

Якщо ви підозрюєте, що ваші головні болі не просто найбільш часто зустрічаються головні болі напруги, зверніться до лікаря, щоб виключити будь-які більш серйозні і, ймовірно небезпечні для життя захворювання.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: