Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Головний біль напруги: причини, лікування, профілактика

Головний біль напруги: причини, лікування, профілактика

Головний біль напруги (головний біль тензіонного типу) — це найбільш поширений тип головного болю і найбільш часто зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Цей вид головного болю виникає в 90% випадків всіх головних болів і на нього страждають приблизно 1,4 млрд людей у всьому світі.

Головний біль напруги може відчуватися як постійний біль, яка зачіпає обидві сторони голови (см. Постійна головешка біль). Ви також можете відчувати напругу м’язів шиї і відчуття тиску за очима. Головний біль напруги зазвичай не настільки сильна, щоб перешкодити вам займатися повсякденною діяльністю.

Зазвичай вона триває протягом від 30 хвилин до декількох годин, але може тривати і протягом декількох днів.

У кого виникають головні болі напруги?

Головний біль напруги може виникати в будь-якому віці, в будь-який момент часу, але частіше за все цей вид головного болю спостерігається у підлітків і дорослих людей. Жінки, як правило, страждають від них частіше, ніж чоловіки.

Вважається, що близько половини дорослих людей відчувають головний біль тензіонного типу один або два рази на місяць, і близько 30% з них, відчувають цей тип болю до 15 разів на місяць.

Приблизно 2-3% дорослих людей страждають головними болями напруги більше 15 разів на місяць протягом принаймні трьох місяців поспіль. У цьому випадку, це стан називають «хронічні головні болі напруги».

Коли звертатися за медичною допомогою

Якщо у вас час від часу виникають головні болі, які не позначаються на вашій дієздатності, зазвичай немає необхідності звертатися до лікаря. Проте, вам слід звернутися за медичною допомогою, якщо головний біль виникають у вас кілька разів на тиждень або їх інтенсивність настільки сильна, що це негативно відбивається на вашому повсякденному житті і працездатності.

Ваш лікар поцікавиться виникають у вас симптомами, спадковими захворюваннями в сім’ї, вашим раціоном харчування і спосіб життя, що допоможе йому діагностувати тип головного болю, що виникає у вас.

Вам необхідно негайно звернутися до лікаря при виникненні головного болю, які:

Ці симптоми свідчать про наявність більш серйозної проблеми, і часто вимагають подальших досліджень і невідкладної допомоги.

Причини

Точна причина виникнення головного болю напруги неясна, але відомо, що деякі стану і подразники можуть привести до виникнення цього хворобливого стану:

Головні болі тензіонного типу є первинними головними болями — це означає, що вони не викликані будь-яким основним захворюванням (див. Головний біль — захворювання). До іншим первинним головних болів відносяться кластерні головні болі і мігрені.

Лікування

Головні болі напруги не є небезпечними для життя і, як правило, полегшуються при прийомі знеболюючих засобів або змінами в способі життя.

Зміни в способі життя

Методи релаксації часто можуть допомогти усунути регулярні головні болі напруги, пов’язані зі стресом. До цих методів належать:

Дізнайтеся більше про те, як позбутися від стресу.

Знеболюючі засоби

Для полегшення головного болю напруги ви можете також використовувати знеболюючі засоби, такі як парацетамол або ібупрофен (див. Що краще від головного болю — Парацетамол або Ібупрофен?). Іноді також рекомендується прийом аспірину.

Якщо ви приймаєте ці ліки, ви завжди повинні слідувати інструкціям на упаковці. Вагітним жінкам не слід приймати ібупрофен протягом третього триместру, оскільки це може завдати шкоди дитині (див. Головний біль при вагітності), а дітям у віці до 16 років не можна приймати аспірин.

Тривалість прийому лікарських засобів не повинна перевищувати рекомендованих норм, в той час як прийому препаратів, що містять кодеїн, таких як Ко-кодамол, слід уникати, особливо якщо це не рекомендовано вашим лікарем.

Якщо ви віддаєте перевагу лікуватися без використання синтетичних лікарських засобів, читайте про те, як позбутися головного болю без ліків.

Однак при прийомі знеболюючих засобів слід пам’ятати також про те, що прийом знеболюючих засобів вбиває ваші емоції і притуплює розум.

Лікарська головний біль

Тривалий прийом болезаспокійливих засобів (як правило, 10 днів або більше) може привести до виникнення медикаментозних головних болів. Ваш організм може звикнути до лікування і після закінчення застосування анальгетиків у вас може розвинутися головний біль.

Якщо лікар підозрює, що ваша головний біль викликаний постійним використанням ліків, він може рекомендувати вам припинити їх прийом. Проте, вам не слід припиняти прийом ліків без консультації з вашим лікарем.

Дізнайтеся більше про лікарські (абузусних) головних болях.

Профілактика головних болів напруги

Якщо ви відчуваєте часті головні болі тензіонного типу, ви можете почати вести щоденник, щоб спробувати визначити, що саме може провокувати їх появу. Відстеживши це, ви згодом можете змінити свій раціон харчування або спосіб життя, що допоможе вам запобігти їх повторному виникненню.

Регулярні фізичні вправи і релаксація також є важливими заходами, здатними допомогти вам зменшити рівень стресу і напруга, які можуть бути причиною головних болів напруги. Підтримка хорошої постави, регулярний якісний відпочинок і споживання достатньої кількості води також можуть допомогти.

У керівництві Національного Інституту Охорони здоров’я говориться, що курс з 10 сеансів голковколювання протягом 5-8 тижнів може бути корисним у запобіганні хронічних головних болів напруги.

Щоб допомогти запобігти виникненню хронічних головних болів напруги, в деяких випадках можуть бути прописаний антидепресант Амитриптилин, хоча дані про його ефективність обмежені. Цей препарат не здатний миттєво усунути головний біль, але при щоденному його прийомі протягом декількох місяців, хронічні головні болі напруги зменшуються.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: