Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Головний біль при вагітності: це важливо знати

Головний біль при вагітності: це важливо знати

У перебігу вагітності може виникати ряд дискомфортних і хворобливих станів, пов’язаних з фізіологічними змінами в жіночому організмі.

Головний біль при вагітності також може турбувати майбутню маму, і, якщо біль досить інтенсивна і супроводжується іншими симптомами, вам необхідно знати деякі речі, щоб уберегти себе і своєї майбутньої дитини від деяких серйозних наслідків. Якщо ж це просто біль, про причини якої ми поговоримо нижче, ми підкажемо вам як позбутися головного болю під час вагітності.

У цей відповідальний період, головні болі можуть погіршуватися у багатьох жінок, і ви вже не можете покладатися на деякі зі звичайних ліків, які можливо ви брали до вагітності (особливо, якщо ви часто страждаєте головними болями напруги або мігренню), тому що вони шкідливі для дитини. На щастя, є й інші методи, здатні допомогти вам полегшити ваш стан при повторюваних головних болях.

Які причини виникнення головного болю під час вагітності?

Основною причиною виникнення головного болю під час вагітності є гормональні зміни, що відбуваються в організмі жінки. Іншими причинами головного болю можуть бути:

Що вам потрібно знати

У багатьох жінок, навіть у тих, які раніше не страждали головним болем, під час вагітності виникають головні болі. Переважна більшість нападів головного болю при вагітності не є чимось серйозним. Але якщо ви відчуваєте головний біль протягом більш ніж чотирьох годин або у вас присутні інші симптоми (висока температура, порушення зору, раптове різке збільшення ваги, набряклість на вашому обличчі або руках), терміново зверніться за медичною допомогою.

Як лікувати головний біль під час вагітності?

Існує багато безпечних способів позбавлення від головного болю при вагітності:

При головному болю напруги і мігрені

Для полегшення цих видів головного болю, приляжте на кілька хвилин в темній, тихій кімнаті. Якщо ви перебуваєте на роботі, спробуйте закрити очі, покладіть ноги на піднесеність і побудьте в такому стані протягом 15 хвилин. Також під час відпочинку ви можете прикласти холодний компрес або мішечок з льодом до задньої частини шиї.

Головні болі при синуситі

Щоб усунути затори в носових пазухах, спробуйте використовувати парові інгаляції і зволожувач повітря. Ви також можете по черзі прикладати гарячий і холодний компрес до області уражених пазух, чергуючи їх кожні 30 секунд протягом 10 хвилин, чотири рази в день. Вживання великої кількості рідини допомагає розрідити і вивести слиз з пазух носа. При болях цього типу варто також провести перевірку на наявність інфекції, щоб уникнути серйозних ускладнень (в лікарні), а також використовувати назальні протизастійні препарати. Детальніше про те, як лікувати носові пазухи без ліків читайте тут — 3 потужних продукту для лікування пазух носа.

При всіх видах головного болю

Хоча ви не можете прийняти ібупрофен і вам краще поговорити з вашим лікарем, перш ніж приймати аспірин під час вагітності, парацетамол (ацетамінофен) може принести вам полегшення і вважається безпечним для вагітних жінок і плоду. Однак, вам слід проконсультуватися з лікарем щодо дозування. Ніколи не приймайте знеболюючі засоби без консультації лікаря, тому що багато з них можуть нашкодити малюкові.

Профілактика головних болів при вагітності

У той час як деякі напади головного болю неминучі, існує кілька методів, здатних допомогти запобігти їх в майбутньому:

Регулярно харчуйтеся

Низький рівень цукру в крові, що виникає в зв’язку з пропущеними прийомами їжі може викликати головний біль. Так само напад головного болю може виникнути в результаті вживання великої кількості солодощів. Тому тримайтеся подалі від безлічі солодких продуктів і постарайтеся завжди тримати під рукою корисні закуски і завжди регулярно харчуйтеся. Про те, як правильно харчуватися під час вагітності читайте тут — Правильне харчування вагітної — фундамент здоров’я малюка.

Відпочивайте

Це особливо важливо в першому і третьому триместрах, тому що жінки на цих термінах найчастіше відчувають себе виснаженими. Однак не варто пересипати, так як занадто довгий сон може також спровокувати виникнення головного болю.

Ведіть щоденник харчування

Деякі продукти, серед яких шоколад, сир, морозиво і ковбасні вироби, можуть викликати головні болі. За допомогою записування вживаних вами продуктів харчування, ви можете відстежити від чого саме може у вас виникати головний біль. Виключивши з вашого раціону або зменшивши споживання цих продуктів, ви можете контролювати головний біль.

Повільне скорочення споживання кофеїну

Різке припинення споживання кави під час вагітності може спровокувати виникнення головного болю. Навіть якщо ви до вагітності випивали всього одну чашку кави в день, скоротіть спочатку споживання до половини чашки в день, після чого ви з часом можете відмовитися від кави повністю. Те ж саме стосується й інших продуктів, що містять кофеїн, таким як кола. Про каву при вагітності читайте тут — Кава при вагітності — шкідливо чи ні?

Частіше бувайте на свіжому повітрі

Уникайте перебування в гарячих, задушливих приміщеннях з сильними запахами (тому що жінки в положенні більш чутливі до них, ніж будь-коли), а також не носіть багатошарової одягу, так як це може спровокувати перегрів організму перш ніж ви встигнете зняти з себе кілька шарів. Перегрів, задуха і сильні запахи (наприклад, запах лакофарбових виробів) може викликати сильний головний біль. Частіше бувайте на свіжому повітрі, а якщо ви все ж перебуваєте в задушливій кімнаті, то відкрийте принаймні вікно і провітріть приміщення.

Лампи денного світла

Флуоресцентні лампи і відсутність вікон на робочому місці можуть спричинити виникнення головного болю при вагітності, так що постарайтеся прийняти будь-які заходи, щоб контролювати своє навколишній простір або принаймні робіть перерви, перебуваючи в інших корисних для здоров’я місцях (наприклад, на вулиці).

Тиша та спокій

Шум може викликати напад головного болю і, якщо ви дуже чутливі до гучних звуків постарайтеся захистити себе від перебування в людних і галасливих місцях. Якщо ваша робота пов’язана з додатковим шумом, поговоріть з вашим начальником про вжиття заходів, щоб зменшити кількість зайвого шуму або навіть попросіть про тимчасове переведення вас в тихе місце якщо це можливо.

Слідкуйте за своєю поставою

Намагайтеся не сутулитися і не горбиться, а також не варто протягом тривалого часу виконувати роботу, яка змушує вас трохи зігнувшись за службовим сидіти (робота за комп’ютером, в’язання та ін.).

Поменше стресу

Щоб запобігти виникненню стресового стану, що сприяє розвитку головного болю, і зменшити нервове напруження, займіться пренатальної йогою, медитаціями або почніть практикувати деякі дихальні вправи. Це допоможе вам розслабитися і перебувати в психічному рівновазі. Також ви можете спробувати використовувати альтернативні медичні процедури, серед яких голковколювання, точковий масаж або допологової масаж. Також, деякі з таких способів можуть допомогти вам позбавитися від стресу під час вагітності, про які читайте тут — Як позбутися від стресу — 10 кращих способів.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: