Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Головний біль: причини, симптоми, види головного болю

Головний біль: причини, симптоми, види головного болю

Головний біль — це симптом, який сигналізує про наявність одного або декількох захворювань, або патологічних станів, що представляє собою відчуття болю в області голови або шиї.

За статистикою, більше 90% людей щонайменше один раз протягом року відчувають головний біль різної інтенсивності. Цей симптом є найбільш поширеним серед більшої частини дорослого населення і в більшості випадків він не вказує на серйозне відхилення у здоров’ї людини, і легко лікується.

У більшості випадків ви можете усунути головні болі в домашніх умовах за допомогою знеболюючих засобів і деяких змін в образі життя, наприклад, почнете більше відпочивати і споживати достатню кількість рідини. Читайте докладно про те, як позбутися від головного болю.

Проте, якщо головні болю не полегшуються за допомогою анальгетиків, тривають протягом тривалого періоду часу, з’являються досить часто і негативно позначаються на вашому повсякденному житті і професійній діяльності, рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Види головних болів

Деякі з основних видів головного болю і частих причин виникнення головного болю описані нижче.

Головний біль тензіонного типу (головний біль напруги)

Головні болі тензіонного типу є найбільш поширеним видом головного болю (приблизно 90% всіх випадків головного болю). Їх можна ще назвати повсякденними головними болями, які можуть виникати досить часто. Головний біль цього типу проявляється як постійний біль, яка зачіпає обидві сторони голови (см. Постійна головешка біль).

Симптоми:

Симптоми головного болю напруги зазвичай не настільки серйозні, щоб перешкодити вам займатися повсякденною діяльністю. Болі зазвичай тривають від 30 хвилин до декількох годин, але можуть тривати протягом декількох днів.

Точна причина виникнення головного болю тензіонного типу не ясна, але було з’ясовано, що найчастіше їх виникнення буває пов’язано зі стресом, поганою поставою, пропуском прийому їжі і зневодненням.

Головні болі напруги, як правило, можна лікувати за допомогою звичайних знеболюючих препаратів, таких як парацетамол та ібупрофен (див. Парацетамол при головному болю або ібупрофен — Що краще?). Однак, при прийомі знеболюючих засобів не забувайте, що прийом знеболюючих засобів вбиває ваші емоції і притуплює розум. Зміни в способі життя, такі як регулярний повноцінний сон, зниження стресу (див. Як позбутися від стресу) і вживання достатньої кількості рідини, також можуть допомогти.

Дізнайтеся більше про головний біль напруги.

Мігрень

Мігрені виникають набагато рідше, ніж головні болі напруги. Це неврологічне захворювання проявляє себе нападами сильного головного болю, і може спостерігатися навіть у дітей (див. Головний біль у дитини (мігрень) — причини і лікування).

Симптоми:

Напади мігрені, як правило, погано переносяться людиною, на відміну від головних болів напруги, і можуть позбавити вас дієздатності. Вони зазвичай тривають щонайменше пару годин, але деяким людям доводиться залишатися в ліжку протягом декількох днів, тому що напад може тривати досить довго (до 72 годин).

Більшість людей можуть успішно лікувати мігрень за допомогою болезаспокійливих ліків, проте, в важких випадках можуть знадобитися більш сильні препарати, доступні тільки за рецептом лікаря. Їх прийом може допомогти полегшити стан і запобігти виникненню мігрені.

Дізнайтеся більше про мігрені.

Кластерні головні болі

Це різко виражені спонтанні і нерегулярні головні болі, що виникають в областях проекції головного мозку на стінки черепної коробки. Це досить рідкісний вид головного болю виникає по кілька разів на день протягом місяця або двох, після чого раптово проходить і може не виникати протягом кількох місяців або навіть років.

Симптоми:

Лікарські засоби при кластерних головних болях не полегшують симптоми, але лікар може прописати конкретні процедури, здатні полегшити біль і допомогти запобігти подальшим напади.

Дізнайтеся більше про кластерних головних болях.

Лікарська головний біль (абузусних головний біль)

Деякі головні болі є побічним ефектом прийняття конкретно взятого препарату. Часте виникнення головного болю може бути пов’язано з надмірним прийомом болезаспокійливих засобів. Цей стан відомо під назвою «лікарська головний біль» або «абузусних головний біль».

Лікарська головний біль, як правило, проходить протягом декількох тижнів після того, як ви перестанете приймати знеболюючі засоби, які і є причиною головного болю, хоча ваша біль може погіршитися на кількох днів, перш ніж настане поліпшення.

Дізнайтеся більше про лікарської (абузусной) головного болю.

Гормональні головні болі (менструальна мігрень)

Головні болі у жінок часто бувають викликані гормонами, і багато жінок помічають зв’язок з їх менструальним циклом. Комбіновані протизаплідні таблетки, менопауза і вагітність (див. Головний біль при вагітності) також є потенційними тригерами.

Зниження рівня стресу, регулярний повноцінний сон і харчування можуть допомогти зменшити головний біль, пов’язані з менструальним циклом.

Дізнайтеся більше про менструальної мігрені.

Інші причини виникнення головного болю

Головні болі можуть також мати ряд інших причин, серед яких:

Головний біль як причина серйозного захворювання

Найчастіше, головний біль не сигналізує про серйозну проблему, проте зрідка це може бути симптомом інсульту, менінгіту або пухлини мозку, що може спровокувати підвищений внутрішньочерепний тиск і інші небезпечні для життя стану.

Головний біль, швидше за все, може вказувати на серйозну причину, якщо:

Якщо ви стурбовані тим, що ваш головний біль може вказувати на серйозне захворювання, вам необхідно негайно звернутися до лікаря (див. Головний біль — захворювання).

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: