Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Гострий цистит: причини, симптоми, лікування, профілактика

Гострий цистит: причини, симптоми, лікування, профілактика

Гострий цистит інфекційного походження являє собою запальне захворювання сечовивідних шляхів. Спочатку запалення виникає в сечівнику (уретрі), після чого інфекція поширюється і на сечовий міхур, викликаючи гостру інфекцію.

Причини гострого циститу

Як правило, хвороботворні бактерії вимиваються з сечовидільної системи під час сечовипускання. Іноді ці шкідливі мікроорганізми не залишають уретру і поширюються назад в сечовий міхур.

Бактерії є основною причиною гострого циститу, що вказує на інфекційну природу цього стану. Бактерії та інші організми можуть потрапити в сечовий міхур через сечівник. При серйозному інфікуванні, бактерії можуть мігрувати з сечового міхура в нирки. Гостра інфекція сечового міхура і сечовивідних шляхів негайно викликає виникнення симптомів.

Швидке зростання бактерій та інших організмів, дозволяє інфекції в короткий термін поширитися по всій площі сечового міхура. Бактерії прилипають до стінок сечового міхура і, якщо не почати лікування, вони можуть по сечоводу (трубок, що з’єднує сечовий міхур і нирки) дістатися до нирок, що викличе ниркову інфекцію (пієлонефрит).

Детально про причини виникнення гострого циститу ви можете дізнатися тут — Цистит: причини виникнення у жінок, види, фактори ризику.

Фактори ризику

Хто перебуває в небезпеці виникнення гострого інфекційного циститу?

Жінки більш схильні до ризику розвитку інфекцій сечового міхура і уретри, в зв’язку з тим, що їх сечовивідних канали значно коротше, ніж у чоловіків і розташовуються набагато ближче до анусу. Бактерії можуть легко потрапити від ануса до уретрі. Також існують і інші поширені фактори ризику:

Закупорка сечових шляхів

Виникнення закупорки в уретрі або сечовому міхурі може викликати застій деякої кількості сечі в сечовому міхурі і перешкоджати виходу бактерій назовні. Як правило, закупорку сечових проток може викликати наявність каменів в сечовому міхурі.

Утримання сечі

При утриманні сечі може виникнути ослаблення м’язів сечового міхура. Слабкий сечовий міхур не в змозі видавлювати достатню кількість сечі через сечовипускальний канал, що викликає її застій і проблеми в тканинах сечового міхура. Бактерії можуть вражати ослаблені тканини і викликати запалення.

Проблеми з передміхурової залозою

Якщо ви чоловік і у вас проблеми з простатою, вам необхідно поговорити з лікарем про способи запобігання інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП), зокрема гострого циститу. При набряку передміхурової залози може виникати тиск на уретру, що стає причиною її звуження. Це може викликати застій сечі і надмірне розмноження бактерій в уретрі. Читайте докладно про циститі у чоловіків.

Симптоми гострого циститу

Наступні симптоми найбільш часто виникають при гострому інфекційному циститі:

Діагностика

Лікар може діагностувати гострий цистит інфекційного походження просто розпитавши про турбують вас симптомах. Якщо за всіма ознаками у вас підозрюється інфекція сечовивідних шляхів, лікар направить вас здати аналізи:

Лікування гострого циститу

Гострий інфекційний цистит зазвичай вимагає медикаментозного лікування.

Лікарські засоби

Для придушення інфекції вам можуть бути прописані антибіотики, які необхідно буде приймати протягом від декількох днів до двох тижнів.

Для лікування гострого циститу вам буде потрібно:

Лікування в особливих випадках:

Якщо ви не бажаєте приймати антибіотики і вважаєте за краще використовувати природні методи лікування і народну медицину, читайте про лікування циститу народними засобами в домашніх умовах.

Як прискорити одужання

Вам необхідно пити багато води, щоб створити умови, при яких інфекція сечового міхура і нирок буде інтенсивно вимиватися з сечовидільної системи. Продукти, ощелачивающие сечу, такі як журавлинний сік, вода з лимоном та ін. Можуть також допомогти, створюючи нестерпні умови для розмноження бактерій.

Читайте також про те, як лікувати цистит в домашніх умовах швидко.

Що можна очікувати в подальшому?

У більшості випадків, симптоми гострого циститу при прийомі антибіотиків проходять перш ніж ви закінчите їх прийом. Але, незважаючи на полегшення, вам слід закінчити призначений курс лікування, щоб запобігти рецидив. Але якщо це вже не перший випадок циститу за останні 6 місяців, вам варто розібратися в тому, що саме викликає рецидиви захворювання. Розібратися в цьому вам може допомогти цей матеріал — Рецидивуючий цистит у жінок — симптоми, лікування.

Профілактика

В якості профілактичного заходу, вам слід щодня пити багато води. Якщо ви жінка, намагайтеся випивати від 8 до 10 склянок води в день. Якщо ви чоловік, намагайтеся випивати від 10 до 13 склянок на день.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: