Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Гриб Рейши: корисні властивості та протипоказання, застосування

Гриб Рейши: корисні властивості та протипоказання, застосування

Гриб рейши ( Ganoderma lucidum ) — їстівний тип лікарського гриба, який використовувався для різних лікувальних цілей протягом тисяч років. Також відомі як Ling Zhi на китайській мові, ці гриби є сильним протизапальним і продовжує життя засобом. Їх використання покращує імунну функцію і ясність розуму — можливо, саме тому цей гриб також називають «королем грибів». Нижче ми розглянемо, що являє собою гриб рейши, корисні властивості і протипоказання, його застосування та результати наукових досліджень.

Кілька фактів про грибі рейши

Як описано в книзі « Herbal Medicine: Biomolecular and Clinical Aspects », на китайській мові назва гриба рейши означає «комбінацію духовної сили і сутності безсмертя… воно пов’язане з успіхом, добробутом, божественною силою і довголіттям. Серед культивованих грибів G. lucidum унікальний тим, що його фармацевтична, а не харчова цінність має першорядне значення ».

Протягом всієї історії в практиці холістичної медицини (включаючи традиційну китайську медицину), гриби рейши вважалися рослинними адаптогенами, допомагають нам справлятися з такими негативними наслідками стресу, як:

Дослідження неодноразово показували, що гриби рейши володіють антиоксидантними властивостями, які дозволяють їм зміцнювати захисні сили організму від раку, аутоімунних захворювань, серцево-судинних захворювань, алергії, інфекцій і ін.

І це лише деякі з корисних властивостей грибів рейши. Отже, давайте подивимося, чому вам необхідно вживати цей багатий поживними речовинами, корисний гриб.

Як працює гриб Рейши

Гриби рейші виростають в деяких частинах Азії, включаючи Китай, Корею і Японію. У той час як вони їстівні (деякі люди повідомляють про те, що вони гіркі і жорсткі), у вас набагато більше шансів знайти їх у вигляді біологічно-активних добавок, настоянки або порошку.

Гриби рейші ростуть над землею і виробляють «плодове тіло» разом з сполучними нитками (так званий міцелій), які використовують у фітотерапії у вигляді настоянок, чаю, порошку або екстракту.

Протягом більшої частини історії, в традиційній китайській медицині рейши висушували, розрізали на шматочки, відварювали в гарячій воді, а потім готували або цілющий чай, або суп. Сьогодні виробники добавок з рейши використовують технологію обробки, при якій цей гриб кілька разів кип’ятиться під високим тиском, що дозволяє екстрагувати активні інгредієнти для отримання настойки.

Свіжі гриби рейши

За останні кілька десятиліть десятки різних досліджень, проведених в Японії, Китаї, США і Великобританії, показали, що гриб рейши здатний захищати організм людини від багатьох хвороб і станів, серед яких:

Оскільки гриб рейши є імуномодулятором, він може допомогти відновити гормональний баланс, повернути організм в стан гомеостазу та регулювати діяльність імунної системи, включаючи боротьбу з пухлинами і раковими клітинами. Дослідження показують, що гриби рейши діють як засіб, що регулює різні клітинні функції і системи, включаючи ендокринну (гормональну), імунну, серцево-судинну, центральну нервову і травну системи.

Гриби рейші здатні всебічно оздоровлювати організм людини і при цьому вони абсолютно нетоксичні, і практично не викликають побічних ефектів, в порівнянні з фармацевтичними препаратами. При прийомі препаратів на основі рейши більшість людей звертають увагу на швидке поліпшення їх енергетичного рівня, розумових здібностей і настрою, і одночасно відчувають зменшення рівня болю, ломоти, алергій, проблем з травленням і інфекцій.

У чому ж секрет їх зціляє потенціалу? Він полягає в різних активних інгредієнтів гриба рейши, до яких відносяться:

Результати недавніх досліджень показують, що гриби рейши можуть знизити запалення і збільшити виробництво природних клітин-кілерів, які видаляють з організму різні типи мутованих клітин. Ця властивість робить гриб рейши ідеальним природним засобом для лікування і профілактики раку або серцево-судинних захворювань. Ось деякі з механізмів дії, за допомогою яких рейши робить це:

6 доведених корисних властивостей грибів рейши і їх застосування

Гриби рейші володіють великою кількістю корисних властивостей і широко застосовуються в холістичної медицині з метою поліпшення функцій органів, зміцнення імунної системи і лікування різних захворювань. Ось шість доведених наукою корисних властивостей грибів рейши:

Ракова клітина

1. Допомагають захиститися від зростання пухлин і раку

Як і інші протизапальні продукти, гриби рейши містять кілька видів важливих протиракових поживних речовин, включаючи антиоксиданти (такі, як полісахариди і трітерпеноїди), бета-глюкан і амінокислоти. Дослідники вважають, що одним з найбільш корисних компонентів гриба рейши є його полісахариди, що представляють собою водорозчинний тип поживних речовин, що містяться в вуглеводних продуктах, які, як відомо, мають протипухлинні здібностями.

Полісахариди, також виявлені в інших корисних рослинних продуктах, таких як солодка картопля (батат) або буряк, поряд з Тритерпеноїди є імуномодулюючими речовинами, які, мабуть, захищають ДНК і зупиняють клітинні мутації. Згідно з дослідженнями, деякі лікарські гриби допомагають боротися з раком, тому що полісахариди мають важливими властивостями, такими як:

Крім того, лабораторні аналізи показали, що трітерпени мають протиракові властивості — це одна з причин того, чому яскраво забарвлені багаті антиоксидантами продукти, такі як гарбуз, ягоди і чорний рис сприяють зміцненню здоров’я. З’єднання трітерпени, мабуть, інгібують інвазію пухлини і метастази, обмежуючи прикріплення ракових клітин до ендотеліальних клітин. Бета-глюкан також є природними борцями з раковими пухлинами, оскільки вони зупиняють ріст і поширення ракових клітин, в той же час підвищуючи активність імунної системи.

Гриби рейші успішно використовуються для боротьби з раком молочної залози, яєчників, передміхурової залози, печінки і легенів, іноді в поєднанні з іншими методами лікування. Для пацієнтів, які відновлюються після раку або проходять хіміотерапію та променеву терапію, рейши володіє захисними ефектами, здатними зробити лікування ефективнішим.

Дослідження за участю онкологічних хворих показують, що рейши має антипроліферативну і хемопрофілактіческім дією, допомагає зменшити побічні ефекти хіміотерапії, такі як зниження імунітету і нудоту, і потенційно підвищує ефективність радіотерапії.

Багато вчених сходяться на думці, що гриби рейши є одним з найпотужніших натуральних засобів для боротьби з раком.

Детально про шести способах, за допомогою яких гриб Рейши вбиває ракові клітини ви можете дізнатися тут — Гриб рейши від раку: застосування при онкології.

Здоров’я печінки

2. Покращує функцію печінки і детоксикацію

Традиційна китайська медицина (ТКМ) відрізняється від «західної медицини» в деякому сенсі, тому що вона робить акцент на профілактиці захворювань, а не просто лікує симптоми, коли вони з’являються. Згідно ТКМ, одним з основних внутрішніх органів є печінка, оскільки вона відповідає за очищення крові від вступників ззовні отрут і токсинів, переробку і зберігання поживних речовин, знешкодження різних алергенів, участь в процесах травлення і багато іншого. Адаптогенні трави або добавки, такі як гриби рейши, є однією з частин головоломки, коли справа доходить до підтримки правильного балансу в організмі (інші важливі аспекти включають в себе здорове харчування, фізичні навантаження і медитацію), тому що вони, як вважають, допомагають зміцнити травну систему,

Адаптогени можуть допомогти поліпшити роботу печінки і запобігти захворюванню печінки, що призводить до численних корисним ефектів, оскільки це дозволяє більш ефективно очищати організм від відходів і токсинів, підвищуючи імунітет проти хвороб, які можуть розвиватися з часом. У дослідженні 2013 року, опублікованому в міжнародному журналі International Journal of Medicinal Mushrooms було виявлено, що гриби рейши індукують гепатопротекторну дію на гостре ураження печінки, оскільки вони володіють антиоксидантними властивостями і протистоять неправильним імунними реакцій, які уповільнюють роботу печінки.

Здоров’я серця

3. Сприяє здоров’ю серця і балансує кров’яний тиск

Трітерпени, присутні в грибах рейши, схоже, мають здатність знижувати кров’яний тиск, а також покращувати згортання крові і приводити в баланс рівень холестерину. Це відбувається ймовірно тому, що вони допомагають зменшити запалення в дрібних кровоносних судинах і артеріях, а також відновлюють гормональний баланс. Високий кров’яний тиск або високий рівень холестерину іноді можуть бути викликані гормональними проблемами, в тому числі захворюваннями щитовидної залози або високим рівнем стресу, але гриби рейши допомагають відновити оптимальний гормональний рівень, а також зміцнити серцево-судинну систему.

На додаток до зниження артеріального тиску рейши допомагають поліпшити кровообіг, знизити запалення, яке посилює проблеми з серцем, і запобігати закупорювання артерій або підвищення рівня холестерину. Деякі ранні дослідження показують, що прийом добавок гриба рейши (в тому числі і Ганополі) зменшує симптоми атеросклерозу, полегшує біль в грудях і задишку.

Гормони

4. Допомагає збалансувати гормони і боротися з цукровим діабетом

Дослідження показують, що кілька антиоксидантів і протизапальних сполук, виявлених в грибах рейши, змінюють спосіб передачі нервових імпульсів в головний мозок, покращуючи різні функції ендокринної та центральної нервової систем, і балансуючи гормони природним чином. Добавки грибів рейши використовуються для полегшення симптомів цукрового діабету, втоми і гормонального дисбалансу, при одночасному поліпшенні фертильності і репродуктивного здоров’я.

Гриб рейши знижує кількість токсинів і важких металів, які можуть накопичуватися в організмі і викликати зниження рівня енергії, покращує концентрацію уваги, пам’ять і якості сну. Клінічні дослідження також показали, що екстракт рейши виявляє помірну антидіабетичний дію і покращує дислипидемию. Деякі дослідження показують, що прийом грибів рейши протягом 12 тижнів знижує тяжкість симптомів цукрового діабету 2 типу та ймовірність розвитку ускладнень, оскільки вони можуть підвищити рівень гемоглобіну, але не рівень цукру в крові.

Детально про користь грибів рейши при цукровому діабеті ви можете дізнатися тут — Гриб рейши від цукрового діабету: науково доведені ефекти.

Алергія

5. Бореться з алергіями і астмою

Одним з активних інгредієнтів грибів рейши є трітерпени, тип ганодерной кислоти, який пов’язаний зі зменшенням алергій і реакцій гістаміну, пов’язаних з астмою. Саме з цієї причини гриб рейши визнаний натуральним засобом від астми. Трітерпени здатні знижувати алергічні реакції завдяки впливу на імунну систему, зміцнювати органи травлення, захищати слизову оболонку кишечника, знижувати запалення, пригнічувати вивільнення гістаміну, покращувати використання кисню і функції печінки.

Вірусна інфекція

6. Знижує ризик зараження бактеріальними і вірусними інфекціями

Гриби рейші вважаються природним антивірусною, антибактеріальною і протигрибковим засобом. Крім зменшення алергії, трітерпени забезпечують захист від бактеріальних, вірусних та грибкових інфекцій. Трітерпени можна виявити в багатьох рослинних продуктах, які мають кілька гіркий смак. Вчені виявили, що ізольовані трітерпени зміцнюють слизову оболонку органів травлення, борються з «поганими бактеріями», допомагають корисним бактеріям розвиватися і захищають від клітинних мутацій.

Оскільки гриби рейши покращують кровообіг і знижують запалення, вони допомагають прискорити процес одужання при інфекціях, зменшити біль і боротися з втомою. Гриби рейші застосовуються для лікування симптомів і основних причин інфекцій сечовивідних шляхів, респіраторних і синусових інфекцій, гепатиту та бронхіту.

Як приймати гриби рейши

На думку деяких експертів, гриби рейши можуть бути найбільш ефективними, якщо ви приймаєте їх вранці на порожній шлунок. Питна вода плюс вітамін C і добавки грибів рейши допомагають їм краще засвоюватися. Вітамін С, мабуть, допомагає правильній абсорбції активних інгредієнтів, включаючи кілька видів антиоксидантів.

При покупці рейши в ідеалі слід шукати кошти, які мають міжнародний сертифікат якості. Віддавати перевагу варто засобам, виробленим в азіатських країнах (наприклад, в Японії), і краще за все купувати їх слід в формі екстракту або есенції. Існує багато різних типів лікарських засобів з грибами рейши, що мають різні рівні активних інгредієнтів, на які впливають такі фактори, як умови вирощування і спосіб обробки. Продукти з Японії вважаються одними з найчистіших і зазвичай вирощуються з використанням технологій, що зберігають поживні речовини і різні сполуки, присутні в грибах рейши, що дозволяє максимально підвищити ефективність препаратів. Перевірте етикетку продукту на назву виду ( Ganoderma lucidum), Коефіцієнт екстракції, країну виробника і наявність різних добавок.

Ви зможете знайти екстракти гриба рейши, капсули або порошки в магазинах здорового харчування або в інтернет-магазинах. Завжди уважно читайте вказівки на етикетках, оскільки Дозування може варіюватися в залежності від концентрації продукту.

Побічні ефекти і протипоказання

Гриби рейші можна безпечно приймати при правильних дозах. Іноді трапляються легкі розлади травлення і шкірні висипання, але ці побічні ефекти, схоже, зникають і становлять загрозу тільки для людей, чутливих до компонентів гриба з порушеннями імунітету.

Хоча гриби рейши безпечні, ефективні і дуже добре переносяться більшістю людей, в деяких випадках перед їх прийомом необхідно поговорити з лікарем. Згідно з дослідженнями, гриб рейши, мабуть, безпечний для дорослих при прийомі всередину в відповідних дозах протягом до одного року. У деяких рідкісних випадках можливе забруднення порошкоподібних форм рейши, що може підвищити ризик токсичності, тому будьте обережні і купуйте рейши перевірених виробників.

Якщо ви помітили будь-які з наступних побічних ефектів, припиніть використання грибів рейши і зверніться до лікаря:

Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, краще уникати прийому препаратів на основі грибів рейши, так як значних досліджень впливу цього гриба на організм вагітної жінки не проводилося.

Також прийом грибів рейши протипоказаний якщо:

Це пов’язано з тим, що гриби рейши можуть збільшити кров’яний тиск, вплинути на згортання крові (так звана тромбоцитопенія) і збільшити ризик кровотечі.

Висновки

Якщо ви шукаєте корисні гриби з метою вживання їх в їжу, гриб рейши вам не підійде, не дивлячись на те, що він їстівний. Однак, якщо ви хочете використовувати корисні властивості цього унікального гриба, вживаючи його у вигляді чаю або відвару, рейши є чудовим вибором. Гриб рейши продається в основному в формі настоянки, чаю, порошку або екстракту — це кошти з високим вмістом антиоксидантів, які покращують імунітет.

Багато людей віддають перевагу вживанню рейши в формі чаю, який допомагає боротися з раком, детоксіфіціровать печінку, покращувати здоров’я серця, гормональний баланс, боротися з алергіями і запобігати розвитку різних захворювань. Однак, офіційно цей продукт не призначений для діагностики, лікування або профілактики будь-яких захворювань.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: