Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Грибок на тілі: типи грибка, симптоми, причини, профілактика

Грибок на тілі: типи грибка, симптоми, причини, профілактика

Грибкові ураження шкіри можуть бути викликані різними видами грибка, включаючи дерматофіти і дріжджі. Гриби паразитують на кератин (білках, з яких складаються рогові похідні епідермісу шкіри, волосся і нігті). Є кілька різних типів грибкових інфекцій на тілі, і вони діляться на різні групи, в залежності від типу грибка.

Типи грибкових інфекцій шкіри

Основні грибкові інфекції шкіри, перераховані нижче.

Дерматофитии

Стригучий лишай стопи (Оперізуючий лишай стопи)

Приблизно один з п’яти чоловік в Європі (це стосується і країн СНД) страждає стригучий лишай стоп. Це захворювання викликане грибком, який росте на теплих, вологих ділянках шкіри, наприклад, між пальцями ніг. У зв’язку з грибковою інфекцією, шкіра свербить, покривається лусочками і червоніє від запалення. Також можуть з’являтися білі тріщини, особливо між пальцями і на ступнях. Іноді з’являються пухирі.

Ви можете підхопити стригучий лишай стопи, якщо ви йдете босоніж по вологому, забрудненого підлозі, наприклад, в громадському душі, басейні або сауні. Якщо ви не миєте руки після дотику забрудненої області, грибок може поширитися і на інші частини вашого тіла. Детально про стригучий лишай читайте тут — Стригучий лишай: причини, симптоми, лікування, профілактика.

Грибок нігтів (оніхомікоз)

Грибкові інфекції нігтів зазвичай вражають край нігтя і поширюються повільно вниз до основи. Цей процес, як правило, займає багато часу. Це може стати причиною зміни кольору, розтріскування і крошения нігтя. Навколишні тканини можуть також ущільнюватися. Пізніше, ваш ніготь може стати настільки товстим, що стане боляче носити взуття. Нігті на ногах, як правило, страждають більше і частіше, ніж нігті на руках.

У вас може розвинутися грибкова інфекція нігтів в разі, якщо у вас є стригучий лишай стопи і він поширився на ваші нігті. Ви також можете заразитися, якщо ваші нігті ослаблені, наприклад, після їх пошкодження. Детально про грибку нігтів (оніхомікози), про причини його виникнення, симптоми, методи лікування та профілактики читайте тут — Грибок нігтів (оніхомікоз): причини, симптоми, лікування.

Стригучий лишай на тілі (Дерматомікоз)

Ця грибкова інфекція часто з’являється на відкритих ділянках тіла, таких як руки, ноги або особа, і викликає червону, кільцеподібну висип. Стригучий лишай заразний. Ви можете заразитися ним, входячи в контакт з кимось, хто вже страждає стригучий лишай або торкаючись до заражених предметів, таким як одяг або постільну білизну. Одомашнені тварини, такі як вівці, велика рогата худоба і домашні тварини можуть також бути переносниками грибків, які викликають стригучий лишай.

Стригучий лишай паху

Найчастіше вражає молодих чоловіків. Це пов’язано з тим, що мошонка і стегна знаходяться в тісному контакті і створюють умови, в яких гриби можуть процвітати. Він також може виникнути у жінок, якщо вони носять обтягуючий одяг. Це може привести до свербіння і червоної висипки в області паху і прилеглих областях.

Як і дерматомікоз, стригучий лишай паху є заразним і може передаватися таким же чином. Ви також можете заразитися цим захворюванням, якщо ваші ноги заражені стригучий лишай стоп, і ви доторкнулися до вашого паху після торкання до ніг, які не помивши перед цим руки.

Стригучий лишай волосистої частини голови (оперізувальний лишай волосистої частини голови)

Ви можете заразитися ним в будь-якому віці, але переважно він вражає дітей до періоду досягнення ними статевої зрілості. Симптоми можуть бути схожі з проявами стригучого позбавляючи паху і тіла, і волосиста частина голови буде покриватися лусочками і свербіти. У вас також можуть на шкірі голови з’явитися заповнені гноєм пустули. Під час захворювання волосся можуть місцями випасти, але, як правило, вони виростають знову, як тільки інфекція буде усунена.

Ви можете заразитися стригучий лишай волосистої частини голови торкаючись до зараженої одязі і розчісуючи зараженої гребінцем хворого цим захворюванням людини.

Дріжджові інфекції

Грибок на тілі може бути також пов’язаний з дріжджовими інфекціями.

Попрілість

Попрілості є дріжджовий інфекцією, яка може з’явитися в складках шкіри, наприклад, на вашому животі, якщо у вас надмірна вага, в паху або пахвових западинах. Це явище часто може бути пов’язане з дріжджоподібними грибами Candida Albicans. Попрілості зазвичай виникають в областях, де ваша шкіра стикається або треться. Якщо у вас є попрілості, ваша шкіра може почервоніти або стати коричневої, а якщо вона дуже волога, то на ній можуть з’являтися рани. Детально про попрілості читайте тут — Попрілість: симптоми, причини, лікування, профілактика.

Висівковий лишай (Різнобарвний лишай)

Причиною цього захворювання стають дріжджова інфекція під назвою Малассеза. Воно досить поширене і зазвичай вражає молодих людей після досягнення ними статевої зрілості. Якщо у вас є різнокольоровий лишай, ділянки шкіри на вашій спині, плечах і тулуб можуть покритися лусочками, почати свербіти, і шкіра може змінити колір. Колір шкіри зазвичай змінюється на рожевий, коричневий або червоний. Якщо у вас темна (смаглява) шкіра, вона може стати світліше звичайного. Детально про отрубевидном (різнобарвному) лишаї ви можете дізнатися тут — Висівкоподібний лишай у людини: симптоми, лікування, фото.

Молочниця (Candida Albicans)

С. Albicans є дріжджовим грибком, який є частиною мікрофлори ротової порожнини, кишечника, шкіри і піхви. Зазвичай грибок не викликає ніяких проблем. Проте, якщо ви не здорові, вагітні, приймаєте антибіотики або у вас цукровий діабет, дріжджі можуть розмножуватися і викликати симптоми молочниці на шкірі (кандидоз шкіри).

Молочниця часто виглядає як маленькі білі плями, які залишають червоний слід, якщо стерти їх. У жінок, вагінальна молочниця може викликати свербіж і білі виділення.

Молочниця може також з’явитися у новонароджених в ротовій порожнині. Молочницю у немовлят можна легко сплутати з молоком, яким їх годують. Це звичайно не страшно, але у дітей з молочницею в горлі можуть виникнути труднощі з ковтанням. У дітей може також розвиватися молочниця в паховій області.

Симптоми грибкових інфекцій шкіри

Симптоми і зовнішній вигляд грибкової інфекції шкіри залежить від типу гриба, який викликав захворювання. Вони також будуть залежати від того, яка частина тіла уражена. Грибкову висип іноді плутають з іншими захворюваннями шкіри, такими як Псоріаз і екзема.

Грибкові інфекції шкіри можуть викликати різні шкірні висипання. Одні можуть стати причиною почервоніння, появи лусочок на шкірі та свербежу. Інші можуть викликати дрібну висип і лущення, як при пересохлої шкірі. Гриб може проявити себе тільки в одному місці, а може і в декількох областях вашого тіла. Якщо у вас вражена шкіра голови, то ви можете втратити волосся в деяких місцях.

Якщо у вас є які-небудь з цих симптомів, зверніться до лікаря за рекомендацією.

Діагностування грибка на тілі

Лікар попросить описати симптоми і огляне вас. Також він може подивитися вашу медичну книжку.

Лікар, як правило, здатний поставити діагноз грибкової інфекції шкіри і нігтів, просто глянувши на зовнішній вигляд вашої шкіри і розташування висипу. Він може взяти зішкріб шкіри, фрагмент нігтя або волосся для підтвердження діагнозу.

Лікування грибкових інфекцій шкіри

Що ви можете зробити?

Ваш лікар порадить вам завжди ретельно просушувати уражені ділянки шкіри після купання, особливо в складках шкіри.

Медикаменти

Зазвичай, для лікування грибка на тілі необхідно використовувати протигрибкові препарати місцевого призначення, які наносяться безпосередньо на уражену ділянку шкіри. Існують різноманітні форми лікарських засобів, доступних у вигляді кремів, лосьйонів, шампунів, фарб і лікувальних порошків. Деякі з них доступні без рецепта в аптеці.

Якщо у вас є висип, яка покриває більшу площу шкіри, нігтів або голови, можливо, вам буде потрібно приймати пероральні препарати. Ваш лікар може також призначити вам таблетки, якщо кошти місцевого призначення не дають полегшення. Ці кошти можуть іноді викликати побічні ефекти, у вигляді подразнення шкіри і проблем зі шлунком.

Ваші симптоми можуть проявитися знову, навіть якщо здається, що ви одужали. Дуже важливо продовжити лікування протягом двох тижнів після зникнення симптомів.

Можливо, вам буде потрібно проробляти деякі процедури протягом декількох тижнів або від чотирьох до 12 місяців при грибку на нігтях пальців ніг.

Причини грибкових інфекцій шкіри

Грибкова інфекція на тілі може виникнути з наступних причин:

Профілактика грибкових інфекцій шкіри

Для зменшення ризику і розвитку грибка на тілі і зупинити поширення інфекції, існують деякі дії, яких слід дотримуватися. Ось деякі з них.

Діти, як і раніше можуть ходити в школу, а дорослі на роботу, але важливо дотримуватися всіх правил особистої гігієни, щоб запобігти поширенню грибкової інфекції.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: