Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Грибок нігтів: причини, симптоми, лікування

Грибок нігтів: причини, симптоми, лікування

Грибок нігтів є поширеним інфекційним захворюванням, яке на початку має вигляд білого або жовтого плями під кінчиком нігтя пальця руки або ноги. У міру того як грибкова інфекція поширюється глибше, грибок нігтя може привести до знебарвлення ваших нігтів, їх потовщення і руйнування країв. Інфекція може поширитися на кілька нігтів, але, як правило, не всі нігтьові пластини будуть вражені.

Якщо ваш стан не викликає занепокоєння, ви можете не мати потребу в лікуванні. Якщо ж грибок нігтя викликає дискомфорт і біль, або ніготь став рихлим і товстим, деякі методи догляду за нігтями і ліки можуть допомогти позбутися від цього стану. Але навіть якщо лікування пройшло успішно, грибок нігтів часто може виникнути знову.

Грибок нігтів має також інші назви, такі як Оніхомікоз і Tinea unguium (Дерматофітние оніхомікоз). Коли грибок вражає ділянки між пальцями ніг і шкіру ваших стоп, це називається дерматомікоз стопи або «стопа атлета».

Причини

Грибкові інфекції нігтів, як правило, викликані дерматофітами. Причиною виникнення грибка нігтів також можуть стати дріжджові і цвілеві гриби.

Що таке грибок?

Грибок нігтів — суперечки

Грибки є мікроскопічними організмами, які не потребують сонячному світлі. Деякі грибки можна використовувати з користю для здоров’я. Інші ж викликають хвороби і інфекції. грибки:

Грибок нігтів ніг або рук

Грибок нігтів частіше зустрічається на нігтях ніг, ніж на нігтях рук, почасти тому, що:

Симптоми

Грибок нігтів (оніхомікоз) проявляється наступним чином:

При оніхомікозі може виникнути стан під назвою онихолизис — інфіковані грибком нігті відокремлюються від нігтьового ложа. Ви можете відчувати біль в уражених пальцях і їх кінчиках, а також відчувати злегка неприємний запах.

Коли звернутися до лікаря

Ви можете звернутися до лікаря, якщо методи по догляду за нігтями не допомогли. Також зверніться до лікаря, якщо у вас діабет, і ви підозрюєте, що у вас грибок нігтів.

Фактори ризику

До факторів, здатним збільшити ризик розвитку грибка нігтів (оніхомікозів) відносяться:

Ускладнення

Важка форма грибка нігтів може приносити хворобливі відчуття і може привести до незворотного пошкодження ваших нігтів. Це може спровокувати розвиток інших серйозних інфекцій, які здатні розповсюдитися за межі ваших ніг, особливо якщо ваша імунна система знаходиться в пригніченому стані через лікування діабету або інших захворювань.

Якщо ви страждаєте діабетом, можливо ваше кровообіг і іннервація в ногах погіршені. В цьому випадку ви також більш схильні до ризику бактеріальної інфекції шкіри (целюліт). Таким чином, будь-яка відносно незначна травма ступні (включаючи грибкову інфекцію нігтів) може привести до більш серйозних ускладнень. Зверніться до лікаря, якщо ви страждаєте діабетом, і підозрюєте що у вас грибок нігтів.

Підготовка до візиту до лікаря

При зверненні до лікаря вас направлять до дерматолога (лікаря, що спеціалізується на шкірних захворюваннях), або до ортопеда (лікаря, що спеціалізується на захворюваннях стопи).

Перед візитом до лікаря рекомендується підготуватися до зустрічі з ним.

Що ви можете зробити?

При грибку нігтів, у вас можуть виникнути такі питання:

Не соромтеся задавати будь-які інші питання, які у вас можуть виникнути.

Діагностика

Ваш лікар, швидше за все, в першу чергу вивчить ваші нігті. Він може вишкребти будь-які уламки з-під нігтя і відправити їх в лабораторію для визначення тип грибка, що викликає інфекцію.

Інші захворювання, такі як псоріаз, можуть імітувати грибкову інфекцію нігтя. Мікроорганізми, такі як дріжджі і бактерії також можуть вразити нігті. Розуміння причини виникнення вашої інфекції допоможе визначити найкращий курс лікування.

Лікування

Якщо методи лікування в домашніх умовах і безрецептурні лікарські засоби не допомогли, ваш лікар може запропонувати застосування поєднання ліків, що продаються за рецептом і інші методи лікування. Але навіть якщо ви усунули або полегшили симптоми грибка нігтів, дуже часто може виникнути рецидив інфекції.

Лікарські засоби

Пероральні протигрибкові препарати

Ваш лікар може призначити протигрибкові препарати, що приймаються перорально. Дослідження показують, що найбільш ефективними препаратами для лікування грибка нігтів є:

Ці препарати допомагають новим нігтям рости здоровими (без інфекції), поступово замінюючи уражену частину нігтя.

Як правило, прийом цього типу препаратів триває протягом 6 — 12 тижнів. Але ви не побачите кінцевого результату лікування, поки ніготь повністю не відросте. Повне усунення інфекції може зайняти чотири місяці або більше того.

Успішність лікування цими препаратами знижується у людей старше 65 років. Успіх від такого лікування підвищується, коли ви поєднуєте прийом пероральних препаратів і протигрибкових засобів місцевого призначення.

Пероральні протигрибкові препарати можуть викликати побічні ефекти, починаючи від шкірної висипки і закінчуючи пошкодженням печінки. Вам може знадобитися проведення аналізів крові для перевірки того, наскільки добре переноситься вашим організмом окремо взятий препарат. Лікарі не рекомендують ці препарати людям із захворюваннями печінки, застійною серцевою недостатністю або тим, хто приймає певні ліки.

Лікувальний лак для нігтів

Ваш лікар може призначити протигрибковий лак для нігтів під назвою циклопірокс (Penlac®). Вам необхідно наносити його на ваші уражені грибком нігті і шкіру навколо них один раз в день. Через сім днів вам потрібно витерти весь лак за допомогою спирту і почати наносити його знову. Можливо, вам буде потрібно використовувати цей тип лаку для нігтів щодня протягом року.

Лікарський крем для нігтів

Ваш лікар може призначити протигрибковий крем, який вам необхідно буде втирати в ваші інфіковані нігті після замочування. Ці креми можуть працювати краще, якщо ви спочатку истончен нігті. Це допомагає лікам пройти крізь тверду поверхню нігтя і досягти грибка.

Щоб истончить нігті, застосуєте препарат місцевого призначення, що містить сечовину. Або ваш лікар може истончить поверхню нігтя за допомогою пилочки або іншого інструменту.

Хірургічні або інші процедури

Видалення нігтів

Якщо грибкова інфекція нігтів занадто сильно поширилася і викликає надзвичайно болючі відчуття, ваш лікар може запропонувати видалення вашого нігтя. Не потрібно цього боятися, так як на місці вилученого нігтя виросте новий ніготь. Але цей процес займає досить багато часу, і може пройти рік раніше, ніж ваш новий ніготь повністю відросте. Іноді операція проробляється в комбінації з циклопірокс для лікування нігтьового ложа.

Лазерна та світлова терапія

Хоча і необхідно більше досліджень щодо впливу лазерної та світлової терапії на нігтьової грибок, вже відомо, що використання цих методів окремо або спільно з препаратами допомагає поліпшити стан нігтів. Одне дослідження перевірило ефективність углекислотной лазерної терапії в поєднанні з протигрибковим кремом для нігтів. Більшість з 24 випробовуваних відчули позитивний ефект від використання цього методу лікування оніхомікозу. Однак лазерна і світлова терапія не скрізь проводиться і коштує досить дорого.

Лікування грибка нігтів лазером

Спосіб життя і домашні засоби

Найчастіше, ви можете лікувати грибок нігтів в домашніх умовах.

Спробуйте використовувати протигрибковий лак, крем або мазь

Якщо ви помітили білі плями на поверхні нігтя, счістьте їх за допомогою пилки для нігтів, занурте нігті в воду, висушіть їх, і нанесіть будь-який протигрибковий засіб місцевого призначення. Якщо ви страждаєте дерматомікозом стопи, а також грибком нігтя, лікуєте ступні за допомогою лікувальної пудри або спрея, і тримайте ноги сухими і чистими.

Нанесіть мазь Vicks VapoRub®

Багато людей успішно використовують мазь Vicks VapoRub. Одне дослідження за участю 18 пацієнтів показало, що 56% з них відчули часткове полегшення симптомів, а 17% не побачили жодних поліпшень. Щодня наносите невелику кількість цієї мазі за допомогою ватного тампона на уражені грибком ділянки.

Обрізання і сточування нігтів

Це допомагає зменшити біль за рахунок зниження тиску на нігті. Крім того, якщо ви зробите це перш, ніж застосувати протигрибковий лікарський засіб, це допоможе активним протигрибковим речовин досягти більш глибоких шарів нігтя і ефективніше боротися з грибком.

Перед зрізанням або сточуванням товстого нігтя пилкою для його стоншування, пом’якшите його. Ви можете зробити це в такий спосіб: нанесіть крем на основі сечовини на уражені нігті, забинтуйте, а вранці після пробудження зніміть пов’язку і змийте його за допомогою мила і води. Повторюйте цю процедуру поки нігті не стануть м’якше. Захистіть шкіру навколо нігтів вазеліном.

Альтернативна медицина

Деякі люди успішно лікують грибок нігтів альтернативними лікарськими засобами:

Екстракт листя SnakeRoot

Цей лікарський засіб виготовляється з рослин сімейства Айстрові. У науковому дослідженні за участю 110 осіб було виявлено, що дія цього екстракту по ефективності можна порівняти з дією циклопірокс. Його наносили на уражені нігті кожен третій день протягом першого місяця, два рази на тиждень протягом другого місяця і один раз на тиждень протягом третього місяця.

Масло чайного дерева

До сих пір не було проведено достатньої кількості досліджень ефективності ефірного масла чайного дерева в лікуванні оніхомікозу, тому достеменно не відомо, наскільки добре це засіб здатний пригнічувати грибкову інфекцію. Однак є свідчення того, що люди застосовуючи масло чайного дерева позбувалися від грибка нігтів. Детально про лікування грибка нігтів маслом чайного дерева читайте тут — Лікування грибка нігтів маслом чайного дерева.

Профілактика

Ці звички можуть допомогти запобігти розвитку оніхомікозу або рецидив цього захворювання:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: