Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Грибок у вухах: причини, симптоми, лікування, профілактика

Грибок у вухах: причини, симптоми, лікування, профілактика

Грибкові інфекції зовнішнього вуха (Грибок у вухах) є поширеною клінічною проблемою, що зустрічається в ЛОР практиці, особливо в період спеки і підвищеної вологості.

Причини

Якщо відштовхуватися від результатів наукових досліджень, то в 90% випадків причиною виникнення грибка в вухах стають цвілеві гриби Aspergillus niger, Aspergillus fumigatus і диплоїдний грибок Candida albicans. Найчастіше до грибкової інфекції також приєднується бактеріальна.

Вушний канал може бути з легкістю вражений грибкової інфекцією, в зв’язку з тим, що там темно і тепло, отже, бактерії або грибок здатні розвиватися завдяки підвищеній вологості. Цей стан часто виникає у людей, що носять бандани, хустки та інші головні убори, що перешкоджають надходженню повітря в вушні канали.

Грибок у вухах (отомікоз) найбільш часто виникає в результаті попадання великої кількості води у вушний канал, наприклад, після купання в хлорованій воді або прийняття душу. Це захворювання також називають «Вухо плавця» або «Сінгапурське вухо». Різних патогенних мікроорганізмів набагато простіше розвиватися, коли захисний шар вушної сірки вимитий водою, що призводить до запалення зовнішнього вуха. Також, дуже ретельне очищення вух може привести до тих же наслідків.

Симптоми і ознаки

У більшості випадків спостерігається відсутність шару вушної сірки. Зовнішній слуховий канал набрякає і спостерігаються чорні виділення з вуха.

Лікування

Перед початком лікування необхідно відправити мазок на мікробіологічний аналіз, щоб визначити вид грибкових і бактеріальних патогенів.

Зазвичай використовуються такі протигрибкові засоби:

Дізнайтеся більше про лікування грибка в вухах в домашніх умовах — Грибковий отит — симптоми, лікування в домашніх умовах.

Профілактика

Для профілактики грибка в вухах, важливо підтримувати природний механізм захисту вушного каналу на високому рівні. Залишайте деяку кількість вушної сірки в каналі, тому що вона має протигрибкові властивості.

Після купання або прийому душу пильнуйте прибирати вологу з вух за допомогою рушники. Поверніть голову в кожну сторону і потягніть мочку вуха в різних напрямках, щоб допомогти воді стекти. Підсушіть вуха феном для волосся, включивши тепле повітря і встановивши його режим роботи на мінімум, але не забудьте тримати його подалі від вух. Після плавання в громадському басейні, закапайте кілька крапель оцтової кислоти або будь-яких інших протигрибкових вушних крапель в кожне вухо. Використовуйте беруші під час плавання.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: