Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Грижа стравохідного отвору діафрагми: симптоми, причини, лікування

Грижа стравохідного отвору діафрагми: симптоми, причини, лікування

Грижа стравохідного отвору діафрагми (хіатальная грижа) виникає, коли верхня частина вашого шлунка або нижня частина стравоходу випинається через стравохідний отвір діафрагми в вашу грудну порожнину.

Діафрагма є великий м’язом, що розташовується між черевною порожниною і грудною кліткою. Ваш шлунок розташовується нижче діафрагми, але у людей з грижею стравохідного отвору діафрагми, частина шлунка випинається вгору через діафрагмальне отвір в цій м’язі.

Це захворювання в основному виникає у людей старше 50 років. За даними Esophageal Cancer Awareness Association, до 60-річного віку цей стан розвивається приблизно у 60% людей.

Причини

У більшості випадків причини виникнення хіатальной грижі не відомі. У деяких людей грижа стравохідного отвору діафрагми виникає в результаті травми або інших ушкоджень, які можуть послабити м’язову тканину, що в результаті дає можливість верхній стінці вашого шлунка потрапити в діафрагму.

Іншою причиною виникнення грижі стравохідного отвору є часто виникає надлишковий тиск на м’язи навколо вашого шлунка. Це може статися під час:

Деякі люди народжуються з аномально великим стравохідним отвором діафрагми. Це сприяє випинання верхньої стінки шлунка крізь діафрагму.

Існують також чинники, здатні збільшити ризик виникнення грижі стравохідного отвору діафрагми, серед яких:

Типи гриж стравохідного отвору діафрагми

Існує два основних типи грижі стравохідного отвору діафрагми: змінна хіатальная грижа (аксіальна) і параезофагеальние хіатальная грижа.

Змінна грижа стравохідного отвору діафрагми

Це найбільш поширений тип грижі стравохідного отвору діафрагми. Така грижа виникає, коли ваш шлунок і стравохід ковзає всередину грудної клітини і назад через стравохідний отвір. Ковзні грижі, як правило, невеликі. Зазвичай вони не викликають будь-яких симптомів і часто не вимагають лікування.

Параезофагеальние грижа стравохідного отвору діафрагми

Цей тип гриж виникає не так часто. Параезофагеальной грижею є стан, при якому частина вашого шлунка випинається через діафрагму і залишається там в такому стані. У більшості випадків ця патологія не є серйозною. Проте, існує ризик того, що приплив крові до вашого шлунку може блокуватися. Якщо це станеться, це може привести до серйозних пошкоджень і в такому випадку людині необхідна невідкладна медична допомога.

Симптоми

Тільки в рідкісних випадках будь-який з типів грижі стравохідного отвору діафрагми викликає симптоми. Якщо ви відчуваєте будь-які симптоми, вони зазвичай викликані шлункової кислотою, жовчю або повітрям, що поступає в стравохід. Серед поширених симптомів ви можете відчувати наступне:

Коли звертатися до лікаря?

Непрохідність або защемлена грижа може блокувати приплив крові до шлунка. У цьому випадку людині необхідна невідкладна медична допомога. Відразу зверніться до швидкої допомоги якщо:

Якщо ви відчуваєте біль або дискомфорт у грудях, це може бути пов’язано не тільки з грижею стравохідного отвору діафрагми. Це також може бути ознакою проблем з серцем або виразковою хворобою (див. Виразка шлунка і дванадцятипалої кишки). При болях в грудях дуже важливо своєчасно звернутися до лікаря, тому що тільки діагностика може виявити причину їх відчувають вами симптомів.

ГЕРБ і хіатальная грижа

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ) є хронічним рецидивуючим захворюванням, при якому регулярно виникає закид агресивного кислотного вмісту шлунка в стравохід, що може привести до печії або нудоті після їжі. У людей, які страждають хіатальной грижею часто розвивається ГЕРБ, яка нерідко призводить до такого ускладнення, як езофагіт (запалення і набряк в стравоході). Проте, це не означає, що будь-яка з цих станів може привести до розвитку іншого з них. Ви можете мати грижу стравохідного отвору діафрагми без ГЕРБ або ГЕРБ без грижі.

Діагностика

Кілька діагностичних процедур можуть виявити грижу стравохідного отвору діафрагми.

Рентгенологічне дослідження стравоходу з барієм

Ваш лікар може направити вас на рентгенологічне дослідження стравоходу, де вам належить випити рідину з барієм перед початком рентгена. Це дозволяє побачити на рентгені чіткий силует верхнього відділу травного тракту. Зображення дозволяє лікарю бачити місце розташування вашого шлунка і, якщо він випинається через діафрагму, то, отже, у вас є грижа стравохідного отвору діафрагми.

Ендоскопія

Ваш лікар може досліджувати ваш стравохід і шлунок за допомогою пристрою під назвою ендоскоп (тонка трубка з камерою і світлом на кінці). За допомогою ендоскопа ваш лікар зможе визначити наявність або відсутність хіатальной грижі. Будь-яке удушення або обструкція стравоходу також буде видно при огляді.

Лікування

У більшості випадків грижа стравохідного отвору діафрагми не потребує лікування. Наявність симптомів зазвичай визначає, потрібно її лікувати чи ні. Якщо ви страждаєте від кислотного рефлюксу і печії, ви можете лікувати це за допомогою ліків або хірургічного втручання (якщо прийом препаратів не допомагає).

Лікарські засоби

Лікар може прописати вам такі лікарські засоби:

Хірургія

Якщо лікарські засоби не допомагають, можливо при вашій грижі стравохідного отвору діафрагми буде потрібна операція. Однак хірургічне втручання зазвичай не рекомендується.

Але все ж, в деяких випадках вам можуть рекомендувати деякі види операцій, метою яких є:

Операція проводиться або стандартним чином за допомогою надрізу на грудях або животі, або проводиться лапароскопічна хірургічна операція, при проведенні якої скорочується час відновлення.

Однак грижа після операції може виникнути знову. Ви можете зменшити ризик її виникнення наступним чином:

Зміни в способі життя

Кислотний рефлюкс викликає більшість симптомів хіатальной грижі. Зміни в раціоні харчування може допомогти вам зменшити симптоми грижі стравохідного отвору діафрагми. Замість звичайних трьох прийомів їжі в день спробуйте збільшити їх частоту, одночасно з цим зменшивши кількість споживаної їжі за один раз. Вам також необхідно уникати вживання їжі протягом 2-3 годин до сну.

Є також певні продукти, які можуть збільшити ризик виникнення печії. Найчастіше вам слід уникати вживання цих продуктів:

Також для полегшення симптомів кислотного рефлюксу рекомендують:

Профілактика

Ви не можете повністю уникнути розвитку грижі стравохідного отвору діафрагми, але ви можете уникнути ускладнень завдяки таким діям:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: