Etender.in.ua

Таємниці цього світу

ГРЗ у дитини — причини, симптоми, лікування

ГРЗ у дитини - причини, симптоми, лікування

ГРЗ у дитини або дорослого (по-іншому зване застудою), є групою поширених інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів.

Хоча багато людей і думають, що дитина може підхопити ГРЗ, не одягаючись досить тепло в холодну пору року, це все ж є міфом. Справжньою причиною виникнення ГРЗ є один з більш ніж 200 вірусів і бактерій.

Причини виникнення ГРЗ у дитини

Застуда поширюється повітряно-крапельним шляхом (при вдиханні вірусних частинок), якщо поряд є інфікована людина, який чхає, кашляє, говорить або сякається в хустку. Ваша дитина також може підхопити вірус, торкаючись зараженої поверхні, до якої торкався інфікована людина.

До найпоширеніших предметів, з яких можна підхопити віруси або бактерії відносяться:

За даними Національного Інституту алергії та інфекційних Захворювань, риновіруси (що викликають найбільшу кількість інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів) можуть жити до трьох годин на твердих поверхнях і руках.

З відомих вірусів, більшу частину можна класифікувати і розділити на кілька груп:

Також виділяють і деяких інших поширених винуватців, провокують ГРЗ, наприклад, респіраторний синцитіальним вірус. Сучасна наука все ще не ідентифікувала деякі з збудників ГРЗ та вчені все ще працюють над цим.

У країнах з помірним кліматом, простудні захворювання виникають найчастіше восени та взимку. Тут відіграють велику роль такі фактори, як початок навчального року у школярів і студентів і часто це відбувається в зв’язку з тим, що діти знаходяться за службовим в закритому приміщенні і контактують з інфікованими однолітками і іншими людьми. Всередині приміщення повітря, зазвичай більш сухий. Це сприяє висушування носових проходів, що призводить до підвищеного ризику інфікування. Рівень вологості в зимовий період, як правило, нижче, і бактерії з вірусами, що викликають ГРЗ краще виживають в умовах низької вологості.

Симптоми ГРЗ у дитини

Застуда (ГРЗ) може привести до закладеності носа з подальшим нежиттю, чханням, болі в горлі і кашлю. Симптоми ГРЗ у дітей молодшого віку можуть тривати до двох тижнів, тоді як діти старшого віку, як правило, хворіють не більше одного тижня, звичайно є і виключення.

Першим симптомом застуди зазвичай є біль в горлі або його роздратування. Слідом за першим симптомом слідують і інші, до яких можна віднести:

До менш поширених симптомів застуди у дитини можна віднести:

Найбільш неприємні і сильні симптоми застуди (ГРЗ) у дитини припадають на перші 2 — 3 дні хвороби, після чого відбувається поступове поліпшення стану. У дітей старшого віку, простуда зазвичай триває близько тижня, а у маленьких дітей (до 5 років) застуда може тривати 10 — 14 днів. Проте, якщо присутній кашель у вашої дитини, він може тривати до трьох тижнів. При виникненні у дитини симптомів ГРЗ, необхідно дотримуватися особливих дій, для того щоб не тільки допомогти йому одужати, але і не нашкодити йому неправильними діями.

Лікування ОРЗ у дитини

Буває так, що батьки за власним незнання діють абсолютно неправильно навіть не здогадуючись, що вони шкодять своєму чаду. Тому давайте розберемо — як варто лікувати дитину від ГРЗ, а чого ні в якому разі не варто робити.

Як не потрібно лікувати ГРЗ у дитини — важливі рекомендації

Не збивайте температуру нижче 38,5˚C

Якщо ми говоримо про немовлят до 2 місяців від народження, то температуру нижче 38˚C не варто збивати, а у дітей з 2 місяців і вище поріг становить 38,5˚C. Підвищена температура — це природний захист організму від всіляких інфекцій і вірусів. Ні в якому разі не збивайте незначно підвищену температуру (до 38,5˚C) у дитини. Цим самим ви позбавляєте дитячий організм природного захисту і даєте можливість бактеріям інтенсивно розмножуватися.

Винятки!

Не давайте жарознижуючий тривалий час

Системне застосування жарознижуючих засобів (до 4 разів на добу) виправдано лише тоді, коли температура дитини постійно починає зашкалювати за допустиму межу. Під час ГРЗ не слід постійно давати жарознижуючі якщо немає на то причини, адже ви можете замаскувати тим самим ускладнення трапляються при даному захворюванні, такі як пневмонія або отит.

Чи не закутують дитину в тепле

При підвищеній температурі тіла, особливо при високій температурі ні в якому разі не варто укутувати дитини в теплу ковдру і надягати на нього теплі речі. Це може стати причиною перегріву організму і погіршити самопочуття дитини, аж до втрати свідомості. Одягайте дитини в простору легкий одяг, а якщо накриваєте його ковдрою, то воно не повинно бути теплим щоб не привести організм дитини до перегріву. Організм повинен вільно втрачати тепло, тим самим буде підтримуватися нормальна температура тіла.

Не варто відразу починати прийом антибіотиків

Прийом антибіотиків — дуже відповідальний крок, адже ці препарати не тільки здатні швидко впоратися з бактеріями, що викликали ГРЗ, але також вони запросто знищують необхідну організму дитини мікрофлору кишечника і значно знижують імунітет. Антибіотики повинен призначати лікар і як правило вони призначаються при ускладненнях таких, як отит, запалення легенів або синусит. Буває так, що батьки плутають ГРЗ і ГРВІ. При ГРЗ збудником є ​​бактеріальна інфекція, а при ГРВІ, збудник хвороби вірус. Так ось, на віруси антибіотики взагалі не діють. Вони знищать корисну мікрофлору кишечника дитини, «посадять» імунну систему, а результату не буде. Ще раз повторимося — тільки лікар після аналізу крові може призначати антибіотик дитині в разі ускладнень бактеріальної інфекції, ніяк не один з батьків. Якщо ж лікар призначає антибіотики до виявлення причини захворювання, то вам слід все-таки дочекатися визначення збудника хвороби (бактерія або вірус) і вже від цього «танцювати». Якщо ж вашій дитині призначили курс антибіотиків, то одночасно з ними і після закінчення їх прийому потрібно також приймати пробіотики. Про те, як їх приймати і навіщо, читайте тут — Як приймати пробіотики при прийомі антибіотиків.

Не слід годувати дитину якщо той не хоче їсти

Як правило, в більшості випадків хворий дитина буде відмовлятися є. Це нормально, адже вся енергія організму буде спрямована на боротьбу з хворобою. Потрібно прислухатися до потреб дитини під час ГРЗ і ні в якому разі не примушувати його до того, чого він не хоче.

Чи не примушуйте дитини лежати в ліжку

Постільний режим показаний лише у важких випадках хвороби. Як правило, дитина сама буде лежати, коли він відчує себе недобре.

Як правильно лікувати ГРВІ у дитини

Зазвичай ГРЗ у дитини проходить само собою протягом 4 — 7 днів. Важливо не робити перерахованих вище помилок. На шляху до одужання дитина зіткнеться з наступними симптомами, які ми зі свого боку, як батьки можемо пом’якшити і допомогти дитині перенести їх з меншим дискомфортом:

Загальні важливі рекомендації

Під час хвороби давайте дитині більше рідини. Починаючи з 1 року, частіше давайте дитині тепле чай з лимоном і якщо немає алергії на мед, то і його не забудьте покласти. Можна також давати журавлинний або брусничний натуральний морс, свіжовичавлені фруктові соки, мінеральну воду без газу і компоти. Не варто давати в їжу дитині консервовані продукти, жирне м’ясо та іншу важку їжу. Найкраще годувати дитину рідкої і напіврідкої їжею невеликими порціями тоді, коли він сам цього захоче.

Обов’язково частіше провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання квартири або будинку. Свіже повітря сприятливо позначається на стані малюка. Зазвичай на свіжому повітрі нежить зменшується і полегшується дихання.

Увага! Так як ознаки ГРЗ схожі з проявами більш важких і небезпечних інфекційних захворювань рекомендуємо вам не займатися самолікуванням і звернутися до лікаря для встановлення правильного діагнозу. Здоров’я вашого малюка в ваших руках. Будьте пильні.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: