Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Холодна і гаряча ванна: користь для здоров’я людини

Холодна і гаряча ванна: користь для здоров'я людини

Занурення в воду в купальний посудину або в природну водойму є тим, що ми робимо для особистої гігієни, відпочинку і здоров’я. Немає нічого приємнішого, ніж йти купатися в морі в теплий літній день або залізти в гарячу ванну з пахощами в холодні місяці. Нижче ми поговоримо про користь гарячої ванни і холодної води для організму людини, а саме про 10 науково доведених корисних ефектах купання.

Гідротерапія практикується протягом багатьох століть і використання гарячої і холодної води може справляти позитивний вплив на весь організм. Гаряча вода може бути отримана з природних гарячих джерел в багатьох місцях, таких як гарячі джерела Нової Зеландії і природні гарячі басейни Ісландії, які люди використовують, щоб скористатися перевагами багатих мінералами вод. Точно так же, кріотерапія або прийом крижаних ванн може допомогти полегшити напругу м’язів, що виникає у багатьох спортсменів, включаючи бігунів. Занурюючись в крижану воду, вони нейтралізують пошкодження або деформації, індуковані фізичним навантаженням.

Прийом холодної і гарячої ванни дуже корисний, що було науково доведено, так як це може забезпечити оптимальне здоров’я розуму і тіла.

Ось 10 науково доведених корисних ефектів купання для здоров’я людини:

Поліпшується здоров’я серця

Хоча прийом гарячої ванни може створювати підвищене навантаження на серце, особливо якщо ви страждаєте на серцево-судинними захворюваннями, прийом теплої ванни сприятиме прискореному серцебиття і здорової навантаженні на серце. Це може поліпшити циркуляцію крові по всьому тілу і мікроциркуляцію у всіх тканинах, що сприяє зменшенню в’язкості крові і поліпшенню роботи кровоносних судин. У людей не мають захворювань серця тепла ванна може знизити кров’яний тиск і поліпшити функцію серця.

Полегшується дихання

Занурення в воду по груди можуть надавати хороший вплив на вашу життєву ємність легенів і споживання кисню. Є два чинники, які сприяють цьому:

Коли вода гаряче, ваше серце б’ється швидше — в цьому випадку споживання кисню може бути покращено, а що виходить від води пар може очистити ваші носові пазухи і легкі.

Занурення в холодну воду, наприклад, під час плавання в природному водоймищі або в басейні з холодною водою, може допомогти зменшити ризик розвитку інфекцій у людей, які страждають на ХОЗЛ (хронічними обструктивними захворюваннями легень). Дослідження дівчаток препубертатного віку показали, що плавання може поліпшити зростання і розвиток легень, а також їх ємність в результаті виникає під час плавання опору і дихальних технік, які необхідні для витривалості. Під час плавання вам необхідно робити більш довгі і глибокі ритмічні вдихи, які покращують силу і ємність ваших легенів.

Користь для мозку і нервової системи

Занурення в воду може зменшити біль і запалення, а також заспокоїти нервову систему, так як це знижує рівень стресу і тривоги, і покращує настрій. Гідротерапія може допомогти людям, що страждають на розсіяний склероз, так як температура і тиск води м’яко усуває біль і дискомфорт в хребті. Забезпечуючи постуральну стійкість, вода може полегшити симптоми, пов’язані з такими захворюваннями, як хвороба Паркінсона, забезпечуючи пацієнту деяке полегшення і покращуючи якість життя.

Користь для м’язів, суглобів і кісток

Було виявлено, що розтягування і переміщення у воді робить низьке вплив на суглоби, м’язи і кістки, забезпечуючи при цьому досить високе навантаження за допомогою опору. Ризик виникнення травм у людей, схильних до ризику падінь також знижується, що робить водні вправи ідеальними для літніх людей. СПА-процедури можуть полегшити деякий дискомфорту при таких захворюваннях, як остеоартрит, без будь-яких побічних ефектів або загострення симптомів.

Поліпшується здоров’я шлунково-кишкового тракту

Гаряча ванна може полегшити біль, пов’язану з гемороєм або анальними тріщинами. Підвищена температура може привести до розслаблення сфінктера і допомогти залікувати рани після операції. Хоча купання в теплій воді не рекомендуються відразу після їжі, прийом ванни покращує кровообіг, що може допомогти травленню в цілому. Насправді, недавнє незалежне дослідження показало, що купання може привести до зниження рівня цукру в крові, що може допомогти людям, що страждають на цукровий діабет, краще контролювати свою масу тіла.

Полегшує пологи і покращує здоров’я сечовидільної системи

Добре відомо, що жінки на першій стадії пологів можуть максимізувати релаксацію і звести до мінімуму біль за рахунок занурення в теплу ванну. Це може потім дозволити їм зосередитися на самому процесі народження їхніх дітей. Не існує ніяких побічних ефектів для матері і дитини від занурення в воду під час пологів і після народження дитини. У деяких культурах, післяпологове купання в травах та ефірних маслах, також вносить свій внесок в процес загоєння як тіла і розуму.

У той час як регулярне купання може підвищити ризик виникнення інфекцій сечовивідних шляхів (ІМП), особливо рецидивів ІМП, гарячі і теплі ванни можуть допомогти в розслабленні внутрішнього сфінктера уретри, полегшує біль після операції і може прискорити процес одужання після епізіотомії або розривів промежини при пологах.

Кров і імунна система

Мало того, що гаряча ванна покращує кровотік, так вона ще й сприяє насиченню крові киснем, так як ви дихаєте глибше і повільніше, особливо коли ванна дає багато пара. Прийом гарячої ванни або СПА сприяє пригніченню хвороботворних бактерій і підвищує імунітет. Це може полегшити симптоми застуди і грипу. Дослідження показали, що занурення в холодну воду може підвищити клітинне пошкодження і зменшити ризик некрозу, знижуючи ризик розвитку ракових захворювань і виживання деяких видів раку.

Балансує ваші гормони

Такі стани, як синдром хронічної втоми і деякі проблеми з фертильністю можуть бути вирішені за допомогою купання в більш холодних температурах. Гормони, що виробляються гіпофізом, такі як адренокортикотропний гормон (АКТГ), бета-ендорфін і кортизол, можуть стати більш збалансованими. З іншого боку, користь гарячої ванни полягає в тому, що її прийом може збільшити рівень серотоніну, який є одним з основних нейромедіаторів, пов’язаних з виникненням відчуття щастя і благополуччя.

Очищає і зволожує шкіру, волосся і очі

Вплив рідини за допомогою купання і відвідування парильні, є відмінним способом гідратації організму. Людське тіло складається в основному з води — саме тому настійно рекомендується пити достатню її кількість. Прийом гарячої ванни також є надзвичайно корисним заняттям. Ми можемо підсилити гідратацію організму шляхом додавання деяких масел або солі в ванну або за рахунок купання в природному водоймищі або басейні, багатому мінералами природного походження. Гаряча вода відкриває наші пори і змушує нас потіти, що природним чином сприяє очищенню організму. І навпаки, холодна вода стягує нашу шкіру, зменшує потовиділення і відкриття пір, але при цьому забезпечує оптимальне зволоження.

Нормалізує температуру тіла

Не існує більш швидкого і приємного способу регулювання температури тіла ніж прийом ванни або купання у водоймі або басейні. У холодний день, прийом гарячої ванни або СПА обов’язково зігріє вас. Купання в холодному морі, озері або басейні в розпал літа, безсумнівно, кращий спосіб остудити розпалене тіло.

Фактичні дані показали, що купання у ванні з гарячою чи холодною водою, або купання в природному водоймищі може надавати всебічну користь для здоров’я без побічних ефектів. Проте, якщо ви страждаєте яким-небудь захворюванням, то перш ніж починати будь-яку форму гідротерапії вам слід проконсультуватися з лікарем.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: