Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Хронічний фронтит: причини, симптоми, лікування

Хронічний фронтит: причини, симптоми, лікування

Хронічний фронтит (фронтальний синусит) є тривалим запаленням слизової оболонки лобних пазух носа з проявом відповідних симптомів протягом трьох місяців або довше.

Існує чотири пари придаткових пазух носа:

Ґратчасті пазухи розміром із сірникову коробку, заповнені 7-10 взаємопов’язаними бульбашками з дуже тонкої кістки. Ці кісткові бульбашки вистелені слизовою оболонкою, подібної носової слизової. Кожен бульбашка має своє власне дренажний отвір для виходу слизу в носову порожнину. Передня частина гратчастоголабіринту є найбільш важливою з усіх пазух, так як лобові і гайморові пазухи повинні скидати свій вміст в носову порожнину саме через цю пазуху. Задня частина гратчастоголабіринту скидає свій вміст через окреме отвір.

У звичайному стані, пазухи, як правило, заповнені повітрям. Слизова поверхню пазух покрита мікроскопічними пальчиками, званими віями, які направляють слиз в дренажні отвори.

Функція носових пазух до кінця не зрозуміла. В середньому у здорової людини, слизова пазух носа і самого носа виробляє від 500 до 750 мл слизу кожен день. Однією з функцій пазух носа є зволоження, очищення і нагрівання повітря, що проходить через ніс, перш ніж він потрапить в легені. Здоровий ніс є прекрасним фільтром, що видаляє 80% всіх найдрібніших частинок, що потрапляють з повітрям в носову порожнину. Оскільки пазухи заповнені повітрям, інший їх функцією, як вважають, є зниження маси черепа.

У випадках хронічного захворювання пазух носа, природний дренаж не завжди працює належним чином.

Умови навколишнього середовища, такі як сухе повітря, забруднене повітря, пил і бруд може привести до пошкодження мікроскопічних війок, що призведе до застою слизу і розвитку бактерій.

Ознаки та симптоми

Поширені симптоми хронічного фронтита:

Також ви можете відчувати хронічний кашель і втрату нюху.

Ознаки та симптоми у дітей

У дітей, симптоми хронічного фронтита трохи відрізняються. У них може спостерігатися:

Вплив симптомів хронічного запалення пазух носа на загальне благополуччя людини часто недооцінюється. Деякі дослідження показують, що ці симптоми істотно впливають на психічне і фізичне здоров’я, відчуття благополуччя і позначаються на працездатності людини.

Причини і ризики

Люди з хронічним фронтитом, незалежно від причини, більш схильні до розвитку епізодів гострого фронтита.

Профілактика

Людям, що страждають на алергічні захворювання необхідно уникати алергенів і намагатися використовувати ефективні способи лікування, щоб обмежити шкоду слизової носа і пазух. При захворюваннях, пов’язаних з навколишнім середовищем, наприклад під впливом холодного повітря, зберігайте повітря всередині приміщення зволоженим і зведіть до мінімуму вплив всіляких забруднювачів в навколишньому вас просторі. Наполегливе лікування симптомів допоможе мінімізувати збиток.

Для людей із структурними порушеннями в носовій порожнині і пазухах, використання кортикостероїдів зовнішнього застосування, таких як Бетаметазон і спреїв з морської води, є найкращим методом усунення хронічного роздратування.

Діагностика

Найбільш важливою частиною діагностики є історія хвороби. Лікар буде приділяти особливу увагу симптомам, реакцій на навколишнє середовище і лікарські засоби. Оскільки інші захворювання можуть мати схожі з хронічним фронтитом симптоми, необхідно буде провести деякі діагностичні процедури.

Носова ендоскопія з використанням жорсткого ендоскопа, не тільки точно діагностує хронічний фронтит, але також використовується для проведення лікувальних маніпуляцій.

Комп’ютерна томографія (КТ) придаткових пазух носа є стандартним засобом рентгенівської діагностики. Проте, людини направляють на КТ тільки якщо всі випробувані види лікування не дають результатів. КТ використовується для оцінки ступеня захворювання або для виявлення будь-яких структурних порушень. Однак хочеться зауважити, що КТ-рентгенограми повинні бути інтерпретовані з обережністю, оскільки інші захворювання і патологічні стани можуть виглядати так само, як і хронічний фронтит. У деяких випадках КТ може не виявити хронічний фронтит, навіть при його наявності. Лікування повинно бути засноване не тільки на даних рентгенограми, а й на даних інших діагностичних процедур і симптомах захворювання, що безсумнівно дасть повне уявлення про стан хворого і можливість правильно підібрати курс лікування.

Ускладнення

Довгострокова дія безпосередньо залежить від лежачих в основі причин виникнення хронічного фронтита і наслідків відкриття обструкції синуса. При відсутності лікування, хронічний фронтит може викликати значні проблеми. Це пов’язано з тим, що інфекція руйнує кісткові стінки. У лобових пазухах це може призвести до тиску на очне яблуко і двоїння в очах (диплопія), лобової пухлини або абсцесу мозку і менінгіту. У ґратчастих пазухах це може привести до абсцесу в області очей. У гайморових пазухах це може привести до закупорки носа. У клиноподібних пазухах це може привести до двоїння в очах і погіршення рухів очного яблука або абсцесу головного мозку і менінгіту.

Лікування

Лікування хронічного фронтита, викликаного алергією, включає в себе:

Лікування хронічного бактеріального фронтіта зводиться до застосування відповідних антибіотиків, таких як Амоксицилін/клавуланова кислота. Збудником хронічної інфекції у дорослих, як правило, стають стафілокок і анаеробні бактерії, або бактерії, які не здатні жити в навколишньому середовищі з киснем. У дітей причиною виникнення інфекції стають все ті ж бактерії, але вони здатні викликати у них як гострий, так і хронічний фронтит. На додаток до антибіотиків, призначають також назальні стероїди, промивання розчинами морської води, протинабрякові і розріджують слиз кошти.

Людям, захворювання яких не реагують на ці процедури, а також тим, у кого є структурні порушення, може бути запропонована хірургічна операція. Метою операції є відновлення маршрутів дренажу і видалення всіх інфікованих ділянок. Після операції:

Побічні ефекти лікування

Побічні ефекти безпосередньо залежать від використовуваних процедур. У хірургії ускладнення спостерігаються досить рідко. Травми слізних каналів, порушення зору або витік спинномозкової рідини, зустрічаються вкрай рідко.

Що відбувається після лікування?

Завдяки успішному медикаментозного та хірургічного лікування, симптоми, як правило, керовані і інфекція може бути зменшена. Якщо з часом, у вас знову з’явилися симптоми хронічного фронтита і ваш стан починає поступово погіршуватися або з’явилися проблеми із зором, потрібно терміново звернутися до лікаря.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: