Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Хронічний отит: причини, симптоми, лікування

Хронічний отит: причини, симптоми, лікування

Хронічний отит є тривалим, рецидивуючим інфекційним захворюванням вуха, при якому спостерігаються виділення рідини з вуха, його набряк, або наявність інфекції за барабанною перетинкою.

Цей стан викликає довгострокові або незворотні пошкодження вуха.

Причини

Євстахієву труба проходить від кожного середнього вуха до глотки. Ця трубка є каналом, по якому стікає рідина, що утворюється в середньому вусі. Якщо євстахієві труби блокуються, це призводить до накопичення рідини і її застою в вусі, що може привести до розвитку інфекції. Причиною хронічного отиту стає постійне скупчення рідини в середньому вусі (за барабанною перетинкою), що приводить до рецидивів інфекції.

Хронічний отит може бути викликаний:

«Гнійний хронічний отит» є терміном, використовуваним лікарями, який означає, що барабанна перетинка все ще перфорована і відбувається періодичні виділення з середнього вуха. Також може бути присутнім хронічний набряк в вусі або в області середнього соскоподібного відростка.

Отит найчастіше виникає в дитячому віці, в зв’язку з тим, що євстахієві труби дитини коротше, ніж у дорослих людей, і розташовуються майже горизонтально. Доброю новиною є те, що хронічний отит зустрічається все ж набагато рідше, ніж гострий отит.

Симптоми

Ознаки та симптоми хронічного отиту можуть бути менш важкими, ніж симптоми гострого отиту, в зв’язку з чим, проблема може залишитися непоміченою і не лікуватися протягом тривалого часу.

Симптоми можуть бути наступними:

Симптоми можуть тривати досить довго або періодично виникати і проходити, причому це може відбуватися як з одним вухом, так і з двома вухами одночасно.

Діагностика

Лікар отоларинголог спочатку ретельно огляне ваші вуха. Він може виявити:

Також можуть знадобитися такі аналізи:

Лікування

Якщо хронічний отит пов’язаний з бактеріальною інфекцією, лікар може прописати антибіотики. Тривалість прийому цих препаратів може бути досить тривалою в залежності від тяжкості захворювання, і вони можуть прийматися як перорально, так і вводитися внутрішньовенно.

Якщо барабанна перетинка перфорована, призначаються антибіотики в формі крапель в вухо. Лікар також може порекомендувати застосування помірно кислого розчину (наприклад, оцту і води) для лікування хронічного отиту з перфорацією барабанної перетинки. Можливо буде потрібно хірургічна очищення вуха від всілякого «сміття», що скупчився в ньому.

Наступні процедури також можуть бути необхідні:

Прогноз

Хронічний отит найчастіше позитивно реагує на лікування. Проте, вашій дитині, можливо, буде потрібно продовжувати прийом лікарських препаратів протягом декількох місяців.

Хронічний отит не є небезпечним для життя, проте він завдає відчутних незручностей і може привести до втрати слуху і інших серйозних ускладнень.

Можливі ускладнення

Хронічний отит може призвести до незворотних змін в вусі і прилеглих кістках. До можливих ускладнень цього захворювання можна віднести:

Втрата слуху при пошкодженні середнього вуха може уповільнити розвиток мови і мовлення у дитини, особливо, якщо обидва вуха порушені.

Постійна глухота — досить рідкісне явище при хронічному отиті, але ризик цього ускладнення зростає при збільшенні кількості рецидивів захворювання і їх тривалості.

Коли звертатися до лікаря

Зверніться за медичною допомогою, якщо:

Як уникнути виникнення хронічного отиту

У разі виникнення симптомів гострого отиту, негайне лікування може знизити ризик розвитку хронічного отиту. Після закінчення лікування гострого отиту, вам слід прийти до лікаря на повторний огляд, щоб переконатися в тому, що захворювання повністю вилікувано.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: