Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Хронічний тонзиліт: лікування в домашніх умовах у дорослих

Хронічний тонзиліт: лікування в домашніх умовах у дорослих

Хронічний тонзиліт розвивається переважно у підлітків і дорослих людей. Основними симптомами цього захворювання, як правило, є — постійний біль в горлі, збільшені мигдалини, неприємний запах з рота (пов’язаний з білими пробками на мигдалинах — тонзіллолітамі), збільшені і чутливі лімфатичні вузли шиї. Нижче ми докладно розглянемо, що таке хронічний тонзиліт, лікування в домашніх умовах у дорослих, причини виникнення та симптоми цього стану.

Що таке хронічний тонзиліт?

Тонзиліт визначається як запалення мигдалин внаслідок бактеріальної або вірусної інфекції. Час від часу він може виникнути тільки один раз, і в цьому випадку його називають гострим тонзилітом. Однак, якщо це захворювання розвивається часто або якщо мигдалини залишаються запаленими протягом тривалого періоду часу, це класифікується як хронічний тонзиліт. У деяких випадках інфекція обмежується миндалинами, але в інших випадках вона може поширитися на інші області в горлі, включаючи аденоїди за м’яким небом.

Протягом десятиліть лікування болю в горлі і тонзиліту концентрується навколо антибіотиків, включаючи пеніцилін, однак цей підхід не завжди працює протягом тривалого часу для вирішення основної проблеми і може також викликати деякі небажані побічні ефекти.

В горлі присутні всі види бактерій, вірусів і грибків (в тому числі і всередині мигдалин), які відносяться до здорової мікрофлорі, що мешкає в організмі. Мільйони бактерій населяють кожну частину нашого тіла (особливо кишкову середу), і зазвичай ці бактерії не завдають ніякої шкоди. Фактично, нам потрібні певні типи мікроорганізмів, щоб допомогти з такими речами, як імунна відповідь, травлення, засвоєння поживних речовин, контроль ваги і гормональний баланс (вид бактерій, які ми часто називаємо пробіотиками).

Організм навіть не реагує негативно на всі присутні потенційно шкідливі бактерії, якщо вони не починають швидко розмножуватися. Проблема виникає, коли «погані бактерії» починають розмножуватися і перевершують чисельністю корисні бактерії, що призводить до інфекцій, які можуть викликати біль, набряк і хвороботворні запалення.

Кращим підходом до лікування хронічного тонзиліту є запобігання виникненню запалення або його погіршення, а також посилення імунної функції за допомогою здорового харчування, прийому противірусних рослинних засобів, і уникнення всього, що створює додатковий стрес вашого організму.

Причини виникнення

Мигдалини вважаються «стражами», оскільки вони є частиною імунної системи (особливо лімфатичної системи), і складаються з тканини, яка діє як природний фільтр. Мигдалини — одна з наших перших ліній захисту, так як вони зазвичай затримують патогенні мікроорганізми (бактерії, грибки, віруси і т. д.), які проникають в рот або в ніс і загрожують імунній системі.

Вони відповідають за боротьбу з небезпечними патогенами незабаром після того, як ті потрапляють в організм, зупиняючи їх від потенційного переміщення в різні частини тіла, де можуть викликати інфекції. Виробництво антитіл для боротьби з мікробами є однією з найбільш важливих ролей мигдалин, оскільки ці білі кров’яні клітини атакують бактерії, які вважаються небезпечними.

Як зазначено вище, хронічний тонзиліт викликається інфекцією. Зазвичай мигдалини перешкоджають інфікуванню горла і легенів бактеріями і вірусами, але вони можуть бути перевантажені. Інфекції можуть бути бактеріальними або вірусними, такими як:

Симптоми

Після інфікування мигдалини набухають, викликаючи дискомфорт і біль. До симптомів хронічного тонзиліту відносяться:

Як діагностується тонзиліт

Діагноз хронічного тонзиліту повинен ставити лікар, який, огляне ваші мигдалини і зробить мазок на флору з зіву (експрес-тест на стрептококи), щоб виявити присутність бактерій. Тонзиліт може бути важко відрізнити від інших вірусних або бактеріальних інфекцій в горлі, таких як застуда або грип.

Доброю новиною є те, що тонзиліт зазвичай очевидний, і просто наявність опухлих мигдалин, які не є болючими або не викликають інших проблем, не означає, що вам потрібно лікуватися. Цей стан зазвичай може зникнути само по собі, оскільки ваш організм бореться з будь-яким присутністю надлишкового числа бактерій.

У більшості випадків опухлі мигдалини не вимагають антибіотиків і можуть відновитися, якщо ви даєте їм час. Одна з проблем з діагностуванням хронічного тонзиліту полягає в тому, що бактерії не завжди є причиною, і вірусні інфекції не виявляються в результаті мазка із зіву. Якщо результат мазка на бактерії негативний, але присутні всі симптоми тонзиліту, ваш лікар швидше за все діагностує це захворювання. Наступним кроком є ​​належне лікування хронічного тонзиліту, наприклад, антибіотики не призначаються, якщо причиною захворювання став вірус, оскільки антибіотики не вбивають вірусні інфекції!

4 Підходу в лікуванні хронічного тонзиліту

Якщо інфекція вірусна за своєю природою, вам потрібно боротися з нею природним шляхом, і навіть якщо бактерії стали винуватцем проблеми, ви можете лікуватися без антибіотиків (див. Антибіотики при тонзиліті: які потрібні і чи варто їх приймати). Ви можете природним чином поліпшити час відновлення і запобігти майбутнім інфекції, рецидиви і хронічний перебіг хвороби дотримуючись рекомендацій нижче.

1. Більше відпочивайте і уникайте стресу

Коли ваш організм відчуває стрес, вам потрібно багато часу, щоб прискорити відновлення. Приділяйте пріоритет хорошому сну (по крайней мере, від семи до дев’яти годин на добу), дайте собі відпочити від тренажерного залу або від звичайного тренування протягом декількох днів і робіть все можливе, щоб зменшити рівень стресу. Будь-який небажаний стрес забирає і так обмежену енергію вашого тіла, яку вам необхідно направити на відновлення.

2. Лікуйте хворобливі симптоми в горлі натуральними засобами

Набряк в горлі і біль є дуже поширеними симптомами у людей з хронічним тонзилітом, тому вам слід спрямувати зусилля на полегшення болю, роблячи те, що ви можете в домашніх умовах, перш ніж звертатися до фармацевтичних знеболюючих засобів. Спробуйте пити теплу воду, щоб полегшити дискомфорт в горлі. Деякі люди також вважають за краще розсмоктувати лід або пити дуже холодні рідини, щоб заспокоїти набряк в горлі, тому це питання переваги.

Так як у вас, ймовірно, проблеми з ковтанням, спробуйте вживати м’які продукти, такі як овочеві соки, фруктові коктейлі, яблучне пюре або картопляне пюре, теплий суп і йогурт. Пийте багато рідини, щоб промити систему і зберегти організм гідратованим, але будьте обережні з чим-небудь дратівливим, наприклад, дуже гарячі рідини, солодкі або кислі напої, або газовані напої.

Також допомагають полоскання горла теплою солоною водою або розсмоктування натуральних заспокійливих біль пастилок, що містять викликають оніміння інгредієнти, такі як фенхель і солодка. Корінь солодки протягом століть використовувався для лікування запалення і болю в горлі. Дослідження показують, що він ефективний для зниження болю при додаванні в розчин для полоскання.

Часті полоскання горла теплою солоною водою — хороший варіант для людей з хронічним тонзилітом. Ви можете приготувати свою власну суміш з часником, об’єднавши її з чайною ложкою солі (п’ять грамів) з 240 мілілітрах теплої води.

Нарешті, не забувайте, що сирої мед — це ефективний засіб від болю в горлі, яке використовували споконвіку наші предки. Сирий мед можна змішувати з корицею або імбиром і водою, або додавати в пом’якшувальний горло трав’яний чай. Деякі дослідження показали, що мед надає природне інгібуючу дію приблизно на 60 різних видів бактерій, деякі види грибка і віруси! Він може допомогти вилікувати біль та інші симптоми інфекції в дихальних шляхах, наприклад, кашель (див. Мед від кашлю — вустами вчених). Сирий мед також відмінно підходить для прискорення загоєння, оскільки він володіє антибактеріальними та противірусними властивостями.

Якщо ви все ще відчуваєте сильний біль, ви можете приймати знеболюючі засоби, такі як парацетамол або ібупрофен, які можуть допомогти вам краще спати і контролювати надлишковий набряк мигдалин. Не використовуйте антисептичні рідини для полоскання рота, деконгестантів і антигістамінні препарати, які не вирішують причину розвитку хронічного тонзиліту і можуть навіть призвести до ще більшого болю.

3. Спробуйте використовувати вапорайзер або зволожувач повітря

Вапорайзери (випарники) та зволожувачі допомагають зволожити сухе повітря в приміщенні — це може усунути дискомфорт і біль у роті та горлі. Це особливо актуально в зимові місяці, коли ми не проводимо стільки часу на відкритому свіжому повітрі. Чим чистіше повітря, яким ви дихаєте, тим менше набрякають ваші повітряні проходи, і тим швидше ваш організм може вилікуватися від інфекції.

4. Допоможіть вашій імунній системі стати сильніше

Чим краще ви піклуєтеся про себе в цілому, тим менше ймовірність того, що ви будете страждати від будь-якого роду інфекцій. Одним з кращих способів запобігання інфекції та запалення в різних частинах тіла — вживання корисних для здоров’я продуктів харчування, які сприяє зміцненню імунної системи. Протизапальна дієта допомагає імунній системі ефективно реагувати на що потрапили ззовні патогени і швидше пригнічувати і виводити бактерії або віруси з організму.

Зосередьтеся на вживанні багатих поживними речовинами натуральних продуктів — це дасть можливість уникнути попадання великої кількості токсинів і хімічних речовин в ваш організм, і додаткового навантаження на вашу лімфатичну систему. До їжі, вживання якої слід уникати для оптимальної роботи імунної системи, відносяться будь-які продукти, що порушують роботу органів травлення, кровообігу та імунної системи. До таких продуктів відносяться:

Забезпечте організм необхідними поживними речовинами і антиоксидантами, що містяться в таких продуктах як:

Деякі добавки і ефірні масла також можуть бути корисні для зменшення припухлості в лімфатичних вузлах, включаючи мигдалини. До цих олій належать:

Їх можна використовувати для масування в області горла, попередньо змішавши маслом-носієм (масло жожоба, кунжутне масло, мигдальне масло, масло зародків пшениці, оливкова олія, масло авокадо і ін.).

Слизький в’яз, корінь солодки, корінь алтея, корінь лопуха, шавлія і ехінацея — природні рослинні засоби, які використовуються для поліпшення загоєння ран, зниження запалення і полегшення кашлю, болю в горлі і будь-якого роду болю. Слизький в’яз і корінь алтея, наприклад, коли змішуються з водою стають гелеобразную і покривають горло, тим самим полегшуючи дискомфорт.

Ці рослинні засоби можуть використовуватися у вигляді чаю, рідких настоїв або їх можна прийматися у формі капсул.

Натуральні засоби для лікування хронічного тонзиліту

Наступні 10 природних засобів допоможуть вам вилікувати хронічний тонзиліт:

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: