Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Хронічний уретрит: симптоми, причини, лікування, ускладнення

Хронічний уретрит: симптоми, причини, лікування, ускладнення

Хронічний уретрит — це тривалий набряк і роздратування (запалення) сечівника (трубки, по якій сеча виводиться з сечового міхура назовні). Хронічне запалення як у жінок, так і у чоловіків може тривати протягом від декількох тижнів до декількох місяців. Нижче ми розглянемо, що являє собою хронічний уретрит, симптоми, лікування, профілактику та можливі ускладнення цього захворювання.

Причини

Хронічний уретрит зазвичай виникає в результаті бактеріальної інфекції або структурних порушень, які призводять до звуження уретри (сечовипускального каналу).

Хронічний уретрит може бути викликаний наступним:

Хронічний уретрит зустрічається як у жінок, так і чоловіків.

Симптоми

Діагностика

Лікування

Якщо присутній інфекція, для її придушення вам будуть призначені антибіотики. Після завершення лікування вам необхідно буде повторно здати аналіз сечі або бактеріологічний посів. Це необхідно для того, щоб переконатися в тому, що інфекція повністю усунена.

Жінкам, у яких після статевих актів виникають рецидиви уретриту або циститу, можливо, буде потрібно приймати антибіотики в профілактичних цілях до або після сексу. Для зменшення дискомфорту в сечовидільної тракті лікар може призначити прийом феназопірідіна (Пірідіума). Під час лікування вам необхідно припинити використовувати будь-які можливі хімічні подразники, такі як запашне мило, гелі для душу, сперміциди та ін.

Прогноз

У більшості випадків, лікуючий лікар може знайти причину уретриту і усунути її за допомогою лікування. Хронічний уретрит може привести до звуження (стриктури) уретри. Для усунення цієї проблеми може знадобитися проведення хірургічної операції або іншої медичної процедури.

Можливі ускладнення

Тривала інфекція може призвести до ще більшого звуження уретри, що призводить до ускладнень в спорожнення сечового міхура. Також можуть відбуватися рецидивні інфекції сечовивідних шляхів (ІМП).

До інших можливих ускладнень відносяться:

Коли необхідно звернутися до лікаря

Якщо ви відчуваєте будь-які з симптомів хронічного уретриту, вам необхідно в найкоротші терміни потрапити на прийом до лікаря (уролога або гінеколога).

Профілактика

Жінки, які відчувають симптоми хронічного уретриту, що виникають під час статевого акту, можуть приймати невеликі дози антибіотиків після сексу, так як це дозволить запобігти уретрит і цистит.

Вкрай важливо для обох сексуальних партнерів дотримуватися правил особистої гігієни. Використання презервативів під час статевого акту може знизити ризик розвитку захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), які можуть викликати уретрит.

Своєчасне лікування (як тільки з’являються симптоми) може допомогти запобігти пошкодженню уретри, як при гострому уретриті, так і при хронічному уретриті.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: