Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Хронічний запор: симптоми, причини, лікування

Хронічний запор: симптоми, причини, лікування

Хронічний запор є поширеним станом, що характеризується утрудненим, нечастим або неповним випорожненням кишечника (дефекацією).

Симптоми хронічного запору

Ознаки та симптоми хронічного запору очевидні:

У пацієнтів, які страждають на хронічний запором не спостерігається діарея, крім випадків, пов’язані з використанням проносних засобів. Поширеність хронічних закрепів варіюється від 2 до 28%. Епідеміологічні дослідження показують, що виникнення запорів переважає у людей в літньому віці і частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.

Причини хронічного запору

Існує безліч різних причин виникнення хронічного запору. Цей стан може виникнути внаслідок структурних пошкоджень товстої кишки:

А також в наслідок різних захворювань і інших станів, таких як:

Також, хронічний запор може виникнути в зв’язку з прийомом лікарських препаратів, таких як:

У цих випадках, перехід на новий препарат може поліпшити симптоми. У людей, у віці понад 50 років, більш серйозне захворювання кишечника або структурні зміни можуть привести до виникнення запорів. Саме тому так важливо звернутися до лікаря для того, щоб виключити будь-які серйозні причини виникнення цього стану.

Хронічний запор, який виник внаслідок «вторинних» причин, наприклад, інших захворювань, патологічних станів або прийому лікарських засобів, називають ще «функціональним запором».

Функціональний запор можна поділити на три типи:

При нормально-транзитному замку, швидкість проходження калових мас по товстій кишці знаходиться в межах норми, але пацієнти відчувають, що у них запор. Зміни в змісті води в товстій кишці може також грати роль при цьому типі запору.

При повільно-транзитному замку, швидкість проходження калових мас по товстій кишці повільно.

Розлади дефекації, які могли спричинити виникнення запору включають діссінергіческую дефекацію, випадання прямої кишки (випинання тканин прямої кишки через анальний отвір), і ректоцеле (випинання передньої стінки прямої кишки). При діссінергіческой дефекації, також згадується як тазовий дисфункція або анізмус, відбувається порушення координації м’язів тазового дна, живота, ректальної області і анального сфінктера в механізмі спорожнення кишечника.

Діагностика

Присутність принаймні двох з шести наступних симптомів протягом останніх 3 місяців, свідчить про наявність хронічного запору:

Ці симптоми повинні спостерігатися щонайменше 25% часу. Основним симптомом, наявність якого відрізняє функціональний запор від синдрому роздратованого кишечника (СРК) з замком, є біль в животі, переважна при СРК.

Ідентифікацію «вторинних» причин запору слід проводити, зокрема, у пацієнтів, з деякими явними симптомами, що вказують на інші захворювання. Виявлення вторинних причин показано якщо у вас спостерігається:

Може бути показана така діагностична процедура, як колоноскопія (обстеження товстої кишки). Повільно-транзитний запор може бути підтверджений декількома спеціалізованими процедурами, серед яких обстеження товстої кишки з використанням рентген контрастних маркерів, радіонуклідна сцинтиграфія і використання бездротового кишкового радіозонда.

Розлад дефекації може бути підтверджено за допомогою аноректальної манометр або Дефекографія (рентгенівське дослідження прямої кишки).

Лікування хронічного запору

Важливо розуміти, що деякі люди ходять в туалет рідше, ніж інші, і, якщо ви святкуєте велику нужду не кожен день, це може бути нормою для вашого організму. Якщо ви страждаєте від докучливих симптомів хронічного запору, вам показана особлива дієта при запорах, з високим вмістом клітковини. При легкій формі запору рекомендується додатково приймати добавки подорожника — це часто допомагає полегшити проходження калових мас і нормалізує дефекацію. Збільшення споживання рідини і фізичні вправи, як правило, рекомендуються, але їх ефективність може бути не настільки помітна.

При помірних і важких випадках запорів, зазвичай вже неможливо обійтися без лікарських засобів. Проносні препарати можуть допомогти збільшити частоту дефекацій і пом’якшити жорсткий стілець. Лубіпростон є активатором кальцієвих каналів — він збільшує електроліт і виведення рідини в просвіт товстої кишки, і прискорює час проходження калових мас через кишечник, таким чином покращуючи симптоми запору.

У випадках діссінергіческой дефекації, аноректальная БОС-терапія є найбільш ефективним методом лікування. У більш важких випадках випадання прямої кишки і ректоцеле, може бути показана операція.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: