Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Хропіння: причини виникнення, лікування вправами

Хропіння: причини виникнення, лікування вправами

Люди, які хропуть уві сні часто навіть не здогадуються про їх проблеми, а ось для близьких людей часто стає просто нестерпний їх хропіння. Причини і способи лікування хропіння, а також наскільки варто турбуватися з приводу даної проблеми ми розглянемо нижче. За великим рахунком люди, які взялися вирішувати свою проблему з хропінням просто не хочуть заважати іншим спати, адже їх то він не турбує. Буває так, що хропіння може стати симптомом серйозних відхилень в стані здоров’я, тому давайте розберемося в усьому по порядку.

Розглянемо причини хропіння

Сам хропіння утворюється від вібрації неприродно вузьких стінок глотки, а звужується вона в зв’язку з тим, що м’язи м’якого піднебіння і мови надмірно розслаблені. Через неприродного розслаблення цих м’язів під час сну виникає своєрідне перешкоду для нормального дихання.

До хропіння призводять:

Чи є сенс хвилюватися з приводу хропіння?

При рідкісних випадках появи хропіння однозначно хвилюватися не варто. Буває так, що при сильній втомі у людини стає настільки мало сил, що підтримка уві сні м’язів мови і м’якого піднебіння в тонусі просто стає неможливим і від сюди може виникнути хропіння. Люди, який спожив перед сном алкогольний напій також можуть хропіти уві сні, тому що алкоголь розслабляючи впливає на м’язи. І у випадку з алкоголем також не варто хвилюватися з приводу хропіння. У огрядних людей хропіння — дуже часте явище. В області шиї відкладається надлишок жиру, яке в слідстві тисне на дихальні шляхи.

А ось якщо хропіння виникає в разі різних дефектів носоглотки або пухлин, які давили на дихальні шляхи і хропіння носить регулярний характер, то варто задуматися про відвідини лікаря для з’ясування причини хропіння. Якщо ви бажаєте відвідати лікаря, то вам потрібні сомнолог і отоларинголог, які проведуть огляд необхідні тести для виявлення причини в вашому випадку і призначать відповідне лікування.

Лікування хропіння за допомогою вправ

У разі западає уві сні мови постарайтеся привчити себе спати на боці або животі і уникайте сну на спині. Якщо тривалий час не виходить відучитися спати на спині, то спробуйте пришити до піжамі в районі спини тенісний м’яч і надягайте її щодня на ніч. Це допоможе протягом місяця виробити потрібну вам звичку — спати на боці. У цьому випадку це один з кращих без медикаментозних дієвих методів усунення хропіння. Хоча потрібно зазначити, він доставить вам чимало незручностей.

Буває так, що сон на боці не приносить належного ефекту і людина не перестає хропіти, хоча сила хропіння значно зменшується. На додаток до вищенаведених методу можна також використовувати комплекс наступних вправ, які допомагають зміцнити м’язи мови і м’якого піднебіння:

Ці вправи необхідно проробляти щодня вранці і ввечері. Після повного усунення хропіння з їх допомогою для профілактики іноді все ж робіть ці вправи для підтримки м’язів в тонусі. Але все ж настійно рекомендуємо вам перед початком лікування з’ясувати причину хропіння у вашому випадку, а вже після починати лікуватися.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: