Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Хвороба Альцгеймера: нове в лікуванні захворювання

Хвороба Альцгеймера: нове в лікуванні захворювання

Незважаючи на поширеність хвороби Альцгеймера, нові методи лікування цього захворювання з’являються досить повільно. Методи лікування, доступні на поточний момент тимчасово покращують симптоми втрати пам’яті і проблем з мисленням. Ці типи лікування хвороби Альцгеймера покращують роботу хімічних речовин у мозку, які переносять інформацію від однієї клітини мозку до іншої. Проте, ці методи лікування не зупиняють основний процес, що приводить до загибелі клітин головного мозку. Чим більше мозкових клітин гине, тим сильніше прогресує хвороба Альцгеймера. Нове в лікуванні цього захворювання ми розглянемо нижче.

Експерти сподіваються на те, що незабаром будуть розроблені нові методи лікування хвороби Альцгеймера, які зможуть зупинити або істотно сповільнити прогресування цього захворювання. Зростаюче розуміння процесу, в результаті якого відбувається руйнування мозку призводить до виникнення потенційно ефективних методів лікування хвороби Альцгеймера, здатних перешкоджати основних процесів розвитку цього захворювання.

Ефективність таких варіантів лікування хвороби Альцгеймера в даний час вивчається.

Мета — амілоїдні бляшки

Деякі з нових методів лікування хвороби Альцгеймера націлені на країни, що розвиваються мікроскопічні згустки білка бета-амілоїду (бляшки). Бляшки є характерною ознакою хвороби Альцгеймера.

Ось стратегії останніх років, спрямовані на бета-амілоїд:

Зміцнення імунної системи

Деякі препарати, відомі як моноклональні антитіла, можуть запобігти злипання бета-амілоїд і освіту амілоїдних бляшок, а також допомогти організму очистити мозок від бета-амілоїд. Моноклональні антитіла імітують антитіла людського організму, які природним чином виробляються в результаті реакції вашої імунної системи для придушення сторонніх організмів (в тому числі і при вакцинації).

В результаті недавніх досліджень, де вивчалася ефективність моноклональних антитіл соланезумаба, були виявлені можливі корисні ефекти в лікуванні людей, які страждають на хворобу Альцгеймера початкової і середньої стадії (детально про стадіях хвороби Альцгеймера читайте тут — 7 стадій хвороби Альцгеймера: ознаки і симптоми). Препарат виявився більш ефективним в лікуванні людей на ранній стадії розвитку цього захворювання. Найостанніші дослідження показали безпеку Соланезумаба. Подальші дослідження досі проводяться.

Ще одним новим препаратом від хвороби Альцгеймера є Адуканумаб. У попередніх дослідженнях він показав обнадійливі результати. Однак дія цього препарату до кінця не вивчено і до сих пір ведуться додаткові дослідження.

Запобігання руйнування

Кілька років тому дослідники дізналися, що бета-амілоїд взаємодіє з іншим білком під назвою Fyn. У поєднанні з бета-амілоїд, Fyn надмірно активується, що викликає руйнування зв’язків між нервовими клітинами (синапси) в головному мозку.

Препарат Саракатініб спочатку розроблений в якості можливого ліки від раку, в даний час проходить випробування ефективності при хворобі Альцгеймера.

У мишей цей препарат вимикав Fyn, що дозволяло синапсам починати працювати знову, внаслідок чого у тварин в деякій мірі поверталася пам’ять. Що стосується ефективності Саракатініба в лікуванні хвороби Альцгеймера у людей, то зараз повним ходом проводяться дослідження.

Виробництво блокаторів

Цей тип лікування дозволяє зменшити кількість бета-амілоїду, утвореного в головному мозку. Дослідження показали, що бета-амілоїд отримують з батьківського білка в два етапи за допомогою різних ферментів.

Кілька експериментальних препаратів спрямовані на блокування активності цих ферментів. Вони відомі під назвою інгібітори бета-і гамма-секретази.

Запобігання сплутування тау-білка

Життєво важлива транспортна система клітин мозку руйнується, коли тау-білок закручується в мікроскопічні волокна, звані Нейрофібрилярних клубками, які є ще однією поширеною аномалією мозку при хворобі Альцгеймера. Дослідники шукають спосіб запобігання сплутування тау-білка і формування клубків в головному мозку.

Інгібітори агрегації тау-білка і тау-вакцини в даний час вивчаються в клінічних випробуваннях.

Зменшення запалення

Причиною хвороби Альцгеймера може бути незначне хронічне запалення клітин мозку. Дослідники вивчають способи лікування запальних процесів при хворобі Альцгеймера.

Дослідники також вивчають дію лікарського засобу від діабету під назвою піоглітазон (Актос), так як його застосування може зменшити утворення бета-амілоїду і запалення в головному мозку.

Дослідження резистентності до інсуліну

Дослідники вивчають вплив інсуліну на мозок і функції його клітин, а також зміна інсуліну в головному мозку, які можуть бути пов’язані з хворобою Альцгеймера. Вони тестують назальний спрей з інсуліном, щоб визначити, чи допомагає це засіб сповільнити прогресування хвороби Альцгеймера.

Зв’язок здоров’я серцево-судинної системи зі здоров’ям мозку

З’являється все більше доказів того, що здоров’я головного мозку тісно пов’язане зі здоров’ям серця і кровоносних судин. Вчені вважають, що ризик розвитку хвороби Альцгеймера зросте в результаті розвитку багатьох захворювань серця або артерій. До них відносяться високий кров’яний тиск (гіпертонія), хвороби серця, інсульт, діабет і високий рівень холестерину.

Ряд досліджень спрямований на те, щоб найкращим чином відстежити цей зв’язок. Ось базові стратегії в рамках дослідження зв’язку з цим:

Сучасні препарати для лікування серцевих захворювань

Дослідники вивчають наскільки ліки, які використовуються для лікування серцево-судинних захворювань (таких як ліки, що знижують кров’яний тиск) можуть допомогти людям з хворобою Альцгеймера або наскільки вони можуть зменшити ризик розвитку цього захворювання.

Препарати, спрямовані на нові цілі

Додаткові проекти більш уважно придивляються до того, як зв’язок між хворобою серця і хворобою Альцгеймера відбувається на молекулярному рівні, щоб знайти нові цільові препарати.

Спосіб життя

Дослідники вивчили питання способу життя, а саме на скільки сильно впливає здоровий спосіб життя, здатний запобігти захворюванням серця і судин, на запобігання розвитку хвороби Альцгеймера або на здатності відстрочити її початок.

Гормони

В одному дослідженні жінкам з підвищеним ризиком розвитку хвороби Альцгеймера давали гормональні препарати на основі естрогену принаймні протягом року в період перименопаузи або при виникненні ранньої менопаузи, що сприяло запобігання погіршенню мозкових функцій і пам’яті у цих жінок.

Це відкриття вказує на важливість проведення деяких профілактичних заходів в певні періоди життя людям, схильним до розвитку хвороби Альцгеймера. Різні відкриття, пов’язані з гормональною терапією, розрізняються, в зв’язку з чим необхідні подальші дослідження, перш ніж давати будь-які рекомендації щодо профілактики цього захворювання.

Швидкість розробки лікарських засобів

Розробка нових лікарських препаратів від хвороби Альцгеймера дуже повільний і трудомісткий процес. Темп розробки нових методів лікування цього захворювання явно не на боці людей, які вже страждають від цієї недуги і чекають нових варіантів лікування.

Щоб допомогти прискорити розробку нових лікарських засобів, Coalition Against Major Diseases (CAMD), альянс фармацевтичних компаній, некомерційних фондів і державних радників, налагодили перше в своєму роді партнерство для обміну даними клінічних випробувань щодо хвороби Альцгеймера.

Дослідники припускають, що спільне використання цих даних, щодо обстеження більш ніж 4000 учасників, дозволить прискорити розробку більш ефективних методів лікування.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: