Etender.in.ua

Таємниці цього світу

Імбир: застосування, ефективність, побічні ефекти

Імбир: застосування, ефективність, побічні ефекти

Імбир є рослиною, кореневище якого використовується як в якості прянощів, так і в якості ліків. Він може бути використаний в сирому, висушеному і порошкоподібному вигляді, а також може використовуватися його сік або отримується з нього масло.

Ця рослина широко використовується для лікування різних захворювань і проблем шлунка, наприклад, ранкова нудота, коліки, розлад шлунка, заколисування, метеоризм, діарея, нудота, викликана препаратами від раку, нудота і блювота після операції, а також втрата апетиту.

Також ця рослина і його корінь застосовують при артритних болях або болю в м’язах, менструальних болях, інфекціях верхніх дихальних шляхів (ГРЗ у дітей), кашлі і бронхіті. Імбир також іноді використовується при болях в грудях, попереку і шлунку.

Деякі люди завдають свіжовичавлений сік імбиру на шкіру з метою лікування опіків. Масло, яке виготовляється з імбиру, іноді наносять на шкіру для зменшення болю.

У харчових продуктах і напоях, ця рослина використовується в якості ароматизатора.

У виробництві його використовують також в якості ароматизатора, який додається в мило і косметику.

Одне з хімічних речовин, присутніх в имбире, також використовується в якості інгредієнта, який додається в проносні засоби, засоби від метеоризму і антацидні препарати.

Як це працює?

Ця рослина містить хімічні речовини, що допомагають зменшити нудоту і запалення. Дослідники вважають, що хімічні речовини працюють перш за все в шлунково-кишковому тракті, але вони також можуть позитивно впливати на головний мозок і нервову систему, що і допомагає контролювати нудоту.

Застосування імбиру і його ефективність

Давайте розглянемо області застосування, де імбир показав достатній рівень ефективності, а також області застосування, де наукових доказів його ефективності недостатньо.

Імбир ефективний при:

Нудота і блювання після операції

Більшість клінічних досліджень показують, що прийом 1 грама імбиру за одну годину до операції, зменшує нудоту і блювоту протягом перших 24 годин після операції. В одному дослідженні навіть вдалося з’ясувати відсоток зменшення нудоти і блювоти при вживанні імбирних добавок до операції — він дорівнює 38%. Крім того, нанесення імбирного масла на зап’ястя людям перед операцією запобігає нудоті приблизно у 80% пацієнтів. Однак, імбир не применшує нудоту і блювоту протягом 3-6 годин після операції.

Запаморочення

Прийом імбиру сприяє зменшенню запаморочення, яке також може викликати нудоту.

Менструальні болі

Деякі дослідження показують, що імбир може зменшити рівень менструальних болів у деяких жінок при прийомі під час менструації. Одне дослідження показує, що, прийом екстракту (Zintoma, Goldaru) — 250 мг чотири рази на день протягом 3 днів на початку менструації, зменшує больові симптоми у 62% людей. Це натуральний засіб працює приблизно так само як фармацевтичні болезаспокійливі препарати, такі як ібупрофен або мефенамінова кислота (НПЗП).

Артрит

Імбирний екстракт

Деякі дослідження показують, що, прийом імбиру може в незначній мірі зменшити біль у деяких людей, які страждають такою формою артриту, як остеоартроз. Одне дослідження показує, що, прийом екстракту (Zintona EC) — 250 мг чотири рази на день, зменшує біль в коліні після 3 місяців лікування. Інше дослідження показує, що використання іншого екстракту (Eurovita Extract 77; EV ext-77), який включає в себе поєднання імбиру з Альпіна, також зменшує біль при стоянні, після ходьби і скутість в суглобах. Деякі дослідження показують, що імбир за силою своєї дії порівнюється з ібупрофеном. В одному дослідженні, ібупрофен знижував болю при артриті краще, ніж прийом екстракту (Eurovita Extract 33; EV ext-33) по 400 мг три рази на день. Однак в іншому дослідженні, при болях в тазостегнових суглобах і колінах, пов’язаних з артритом, прийом імбирного екстракту по 500 мг два рази на день давав результат, який можна порівняти за силою з прийомом 400 мг ібупрофену три рази в день. Ще одне дослідження показує, що імбирний екстракт в поєднанні з глюкозаміном (Zinaxin glucosamine, EV ext-35) за силою дії порівнюється з протизапальними препаратами диклофенаку з уповільненим вивільненням, по 100 мг в день, плюс глюкозамін сульфат 1 г в день. Дослідження також показують, що лікувальна масажна терапія з використанням олії, що містить імбир і апельсин, зменшує скутість і біль в колінах у людей, які страждають на артрит. що імбирний екстракт в поєднанні з глюкозаміном (Zinaxin glucosamine, EV ext-35) за силою дії порівнюється з протизапальними препаратами диклофенаку з уповільненим вивільненням, по 100 мг в день, плюс глюкозамін сульфат 1 г в день. Дослідження також показують, що лікувальна масажна терапія з використанням олії, що містить імбир і апельсин, зменшує скутість і біль в колінах у людей, які страждають на артрит. що імбирний екстракт в поєднанні з глюкозаміном (Zinaxin glucosamine, EV ext-35) за силою дії порівнюється з протизапальними препаратами диклофенаку з уповільненим вивільненням, по 100 мг в день, плюс глюкозамін сульфат 1 г в день. Дослідження також показують, що лікувальна масажна терапія з використанням олії, що містить імбир і апельсин, зменшує скутість і біль в колінах у людей, які страждають на артрит.

Ранкова нудота у вагітних

Імбир сприяє зменшенню нудоти і блювоти у деяких вагітних жінок. Але, прийом будь-якого рослинного ліки або іншого препарату під час вагітності є серйозним рішенням. Перш ніж приймати натуральні препарати на основі імбиру, обов’язково обговоріть можливі ризики з вашим лікарем.

Сумнівна ефективність імбиру:

Запобігання заколисування в транспорті і морської хвороби

Деякі люди кажуть, що вони відчувають себе краще після того, як прийняли імбир до поїздки, але результати досліджень були суперечливими. Деякі дослідження не показують ніякого ефекту зменшення симптомів заколисування або морської хвороби. Проте, одне дослідження передбачає, що імбир більш ефективний, ніж дименгидринат, препарат від нудоти і блювоти, який призначається при частому закачуванні в поїздках. Інше дослідження показує, що прийом 1-2 грам імбиру збільшує час до настання нудоти і зменшує її інтенсивність.

Зниження маси тіла

Дослідження показують, що прийом добавок, що містять імбир, ревінь, астрагал, червона шавлія, куркуму і галловую кислоту щодня протягом 8 тижнів не посилює зниження маси тіла у людей з надмірною вагою.

Недостатньо доказів:

Гострий респіраторний дистрес-синдром

Дослідження показують, що щоденний прийом 120 мг імбирного екстракту протягом трьох тижнів дозволяє збільшити тривалість перебування без штучної вентиляції легенів (ШВЛ), і скорочує час перебування у відділеннях інтенсивної терапії у людей з гострим респіраторним дистрес-синдромом. Проте, екстракт не покращує показники смертності людей з цим загрозливому для життя запальним ураженням легень.

Алкогольне похмілля

Ранні дослідження показали, що вживання поєднання імбиру, мандарина і коричневого цукру перед розпиванням спиртних напоїв, зменшує симптоми алкогольного похмілля, такі як нудота, блювання і діарея.

Нудота і блювання при хіміотерапії

Імбирний порошок

Існують суперечливі докази ефективності імбиру при нудоті і блювоті, викликаної хіміотерапією при раку. Деякі дані свідчать про те, що вживання цього засобу може допомогти зменшити інтенсивність нудоти, викликаної хіміотерапією. Проте, існують інші докази того, що його додавання в раціон онкохворих, які проходять курс лікування, є менш ефективним, ніж стандартні препарати від нудоти.

Розлад шлунка (диспепсія)

Досвід показує, що прийом 1,2 г імбирного порошку кореня за 1 годину до їжі прискорює спорожнення шлунка у деяких людей, які страждають диспепсією.

Високий рівень холестерину

Досвід показує, що прийом капсул з імбиром (1 грам) три рази в день протягом 45 днів знижує рівень тригліцеридів і холестерину в крові у людей з високим рівнем холестерину.

Поліпшення працездатності

Ранні дослідження свідчать про те, що прийняття ванни з додаванням імбирного масла не сприяє поліпшенню працездатності.

Мігрень

Досвід показує, що прийом імбиру в поєднанні з пижмом дівочої може зменшити тривалість і інтенсивність мігрені. Тим не менш, до цих пір неясно, чи може прийом цих компонентів окремо або їх комбінація повністю позбавити від мігрені.

М’язові болі після фізичних вправ

Існують суперечливі докази того, що імбир допомагає усунути м’язові болі, викликані фізичними вправами.

Відновлення після операції

Досвід показує, що вдихання парів і нанесення комбінації масла лаванди і імбирного масла на шкіру перед операцією не знижує стрес у дітей після її проведення.

Ревматоїдний артрит (РА)

Деякі ранні дослідження свідчать про те, що імбир може бути корисним для зменшення болю в суглобах у людей з РА.

Проблемне ковтання

Досвід показує, що розпорошення спрею, що містить імбир і Tongyan в глотку, покращує ковтання при його погіршенні після інсульту. Проте, цей засіб не підходить людям з менш серйозними проблемами ковтання.

Також, недостатньо доказів ефективності імбиру при наступних станах:

Для того, щоб підтвердити його ефективність при цих станах необхідні значні дослідження.

Імбир — побічні ефекти і безпеку

Це засіб безпечно для більшості людей, але у деяких, його вживання може провокувати виникнення незначних побічних ефектів, таких як печія, діарея і дискомфорт в шлунку. Деякі жінки повідомляють про посилене менструальній кровотечі під час вживання імбиру.

При нанесенні імбиру на шкіру, в деяких випадках може виникати подразнення.

Особливі запобіжні заходи та попередження

Вагітність

Імбирне масло

Використання імбиру під час вагітності досить спірно. Існує побоювання, що це засіб може вплинути на статеві гормони плоду. Існує також доповідь про те, що у жінки, яка використала імбир при ранкової нудоти, на 12-го тижня вагітності стався викидень. Проте, дослідження за участю вагітних жінок показують, що імбир може бути використаний при ранкової нудоти без шкоди для дитини. Ризик виникнення серйозних відхилень у розвитку плоду у жінок, що приймають імбир знаходиться на рівні 1-3%, що не перевищує відсоток відхилень у жінок, які не беруть його. Також, його прийом не підвищує ризик передчасних пологів або низької маси тіла при народженні.

Існує побоювання, що імбир може підвищити ризик кровотечі під час пологів, тому деякі експерти не радять використовувати його на останньому місяці вагітності. Перед прийомом капсул з імбиром під час вагітності, все ж насамперед слід поговорити з вашим лікарем.

Грудне годування

До сих пір немає достатньої кількості достовірної інформації з приводу безпеки застосування імбиру під час лактації. У цей період рекомендується утриматися від його вживання.

Кровотеча

Прийом харчових добавок з імбиром і вживання його в сирому вигляді може збільшити ризик кровотечі.

Діабет

Імбир допомагає знизити рівень цукру в крові, і, якщо ви приймаєте протидіабетичні лікарські засоби, вам слід проконсультуватися з лікарем і в деякій мірі знизити дозування цих препаратів.

Захворювання серця

Значне споживання імбирних добавок може погіршити стан при деяких серцевих захворюваннях.

Взаємодія імбиру з лікарськими препаратами

Імбирні добавки можуть взаємодіяти з різними лікарськими препаратами і в деяких випадках необхідно бути вкрай обережним при їх одночасному прийомі.

Помірне взаємодія — будьте обережні з цією комбінацією

Антикоагулянти — антитромбоцитарні препарати взаємодіють з імбиром

Препарати, що уповільнюють згортання крові (антикоагулянти, антиагреганти) взаємодіють з імбиром.

Так як імбир може уповільнити згортання крові, одночасний прийом імбирних добавок з препаратами, також уповільнюють згортання крові може збільшити ризик виникнення синців і кровотеч.

Ось перелік деяких поширених лікарських препаратів, що погіршують згортання крові: Аспірин, Клопідогрель (Плавікс), Диклофенак (Вольтарен, Катафлам і інші), Ібупрофен (Адвіл, Мотрин і інші), Напроксен (анапрокса, напросін і інші), Далтепарін (Фрагмін), Еноксапарін (Ловенокс), Гепарин, Варфарин (Кумадіна), фенпрокумон і інші.

Фенпрокумон взаємодіє з імбиром

Фенпрокумон використовують для уповільнення згортання крові переважно в Європі, і так як імбир може також уповільнити згортання крові, одночасне вживання імбирних добавок з прийомом фенпрокумону може збільшити ризик виникнення синців і кровотеч. В цьому випадку необхідні регулярні аналізи крові. Дозування фенпрокупона, можливо, буде потрібно змінити.

Варфарин (Кумадіна) взаємодіє з імбиром

Варфарин (Кумадіна) використовується для уповільнення згортання крові, і так як імбир може також уповільнити згортання крові, одночасне вживання імбирних добавок з прийомом варфарину (Кумадіна) може збільшити ризик виникнення синців і кровотеч. В цьому випадку необхідні регулярні аналізи крові. Дозування варфарину (Кумадіна), можливо, буде потрібно змінити.

Незначне взаємодія — будьте пильні з цією комбінацією

Препарати для лікування діабету (цукрознижувальні препарати) взаємодіють з імбиром

Так як імбир сприяє зниженню рівня цукру в крові, одночасний прийом імбирних добавок з препаратами від діабету може привести до значного зниження рівня цукру в крові, що вкрай небажано. Тримайте рівень цукру в крові під контролем. Дозування призначеного протидіабетичного засобу, можливо, повинна бути змінена.

Ось перелік деяких поширених лікарських препаратів, що використовуються для лікування діабету: Глімепірид (Амарил), глібуридом (DiaBeta, Glynase PresTab, Micronase), Інсулін, Піоглітазон (Актос), Росиглітазон (Авандія), Хлорпропамід (Diabinese), Гліпізид (Глюкотрол), Толбутамід (Orinase) та інші.

Препарати від високого кров’яного тиску (антагоністи кальцію) взаємодіють з імбиром

Так як імбир сприяє зниженню кров’яного тиску, одночасний прийом імбирних добавок з препаратами від високого кров’яного тиску і різних серцево-судинних захворювань, може привести до значного зниження вашого кров’яного тиску або аритмії.

Ось перелік деяких поширених лікарських препаратів, що використовуються при високому кров’яному тиску і серцево-судинних захворюваннях: Ніфедипін (Адалат, Прокардія), Верапаміл (Calan, Изоптин, Верелан), Дилтиазем (Кардізем), Ісрадіпін (DynaCirc), Фелодипін (Пленділ), Амлодипін (Норваск) та інші.

Дозування імбиру

Наступні дози були вивчені в наукових дослідженнях:

Перорально:

При артриті: безліч різних натуральних препаратів імбирного екстракту були використані в дослідженнях. Дозування різниться в залежності від прийнятого лікарського засобу. Екстракт (Eurovita Extract 33; EV ext-33) — 170 мг три рази на день. Екстракт (Eurovita Extract 77; EV ext-77), що поєднує в собі імбир з Альпіна — 255 мг два рази на день. Екстракт (Zintona ЄС) — 250 мг чотири рази на день.

etender.in.ua

Зараз ви знаходитесь тут:

Схожі записи: